× Złombol 2015

Pytanie SHL Motocykl

Więcej
2015/01/14 22:38 #23860 przez Czarna Dziewiątka

Czarna Dziewiątka odpowiedział w temacie: Pytanie SHL Motocykl

Witam.,
SHL dojechała i wróciła bez wiekszych problemów:) Wymieniałem przerywacz, pare szprych popękało i gwint na kolanku tłumika się urwał a tak zero problemów.
Kto myśli o takiej trasie motocyklem z czasów prl to od razu pozwolę sobie napisać. Nie lejcie do benzyny żadnych Castroli Motuli itd. Tylko i wyłączni mixol w przeciwnym razie zatrzecie cylindry. To nie sa oleje do tych silników. Do łancochów żądne smary w sporayach tylko i wyłącznie olej hippol. Przerabiałem temat na trasie, smar motula nie nadaje się do takich łańcuchów. Po 500km naciągałem łańcuch,bałem się że nie dojadę a napęd był funkiel nówka. a jak użyłem hipolu to naciągałem łańcuch po 1500 km. Różnica w siuś.Dobre nie znaczy że dobre dla staruszków. To tak jak byście zalali do Junaka fuul syntetick. Silnik do wyrzucenia.stanie kołkiem.Jak by ktoś może chciał się dowiedzieć to piszcie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jak dob rze pójdzie to w tym roku też jadę tą samą SHL.
Podziękowali: PREVENT, DeLorean

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/14 23:55 #23863 przez AudioBas

AudioBas odpowiedział w temacie: Pytanie SHL Motocykl

Z tymi olejami to się nie zgodzę i sprayem do łańcucha :)
Bo dzięki porządnemu oleju nie zatarłem maszyny na wyprawie BałkanTrip, tak samo jak porządny olej do skrzyni, który mimo upałów nie gotował się i nie tracił swoich właściwości i sprzęgło działało relewacyjnie...

Spray do łańcucha tylko i wyłącznie, tylko My mieliśmy łańcuchy DID'a...

Ty masz swoje odczucia, ja mam swoje, które potwierdza 4 moich kompanów, którzy uczestniczyli ze mną :)
Mixol osadza dużo nagaru i lubi przyłapać pierścienie :)

No, ale każdy ma swoje doświadczenia i przekonania, które naprawdę biorę pod uwagę.

Więcej
2015/01/15 02:14 #23868 przez BOREWICZ TEAM

BOREWICZ TEAM odpowiedział w temacie: Pytanie SHL Motocykl

Tak na marginesie kolego pełen szacunku chylę czoło SHL-ką taki
Szmat drogi miałyśmy się drogą widok robił wrażenie

Więcej
2015/01/16 09:07 - 2015/01/16 09:08 #23898 przez Zmiennicy!

Zmiennicy! odpowiedział w temacie: Pytanie SHL Motocykl

Jeżdżę motocyklami od kilkunastu lat. Mam litrową Hondę CBF 1000. Kumpel miał do zeszłego roku taką samą.
Kupiliśmy takie same łańcuchy - najmocniejsze DIDy z oferty. Kumpel smarował go glutami w sprayu, a ja mam oliwiarkę-samoróbkę i olej hipol.
Kumpel wymienił napęd po ok. 18 tyś.km, a ja mam dalej ten sam - ma teraz 75 tyś.km.
Do smarowania motocyklowych łańcuchów tylko olej. Kosztuje kilkanaście zł za litr i starcza na dziesiątki tysięcy km, a spray kosztuje 30-40zł i wystarcza na góra jeden sezon. I morduje łańcuch.
Ostatnio zmieniany: 2015/01/16 09:08 przez Zmiennicy!.

Więcej
2015/01/16 14:36 #23905 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Pytanie SHL Motocykl

Ale do smarowania silnika ( w sensie mieszanka) to jednak obstaję przy byłem już QuakerState. Pisałem już kiedyś jakie różnice w pracy silnika zaobserwowałem na tym oleju.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/01/16 15:11 #23908 przez LunaTycy

LunaTycy odpowiedział w temacie: Pytanie SHL Motocykl

Te łańcuchy DID-a też są przereklamowane, miałem oryginalny DID-a w swojej Hondzie i wytrzymał tylko nie całe 20 tyś, a kupiłem najzwyklejszy i zrobiłem na nim dużo więcej km, jeszcze jak sprzedawałem moto to był w bardzo dobrym stanie.

Więcej
2015/01/29 23:42 #25441 przez Czarna Dziewiątka

Czarna Dziewiątka odpowiedział w temacie: Pytanie SHL Motocykl

sprostowanie. Ja jechałem na zwykłym, łańcuchu za 30zł a nie DID. Jeżeli did oring to tak spray daje rade do zwykłych już nie. Stąd ta różnica zdań. Mixol zostawia nagar zgadza się ale nie traci właściwości po 24 h z wymieszaną benzyna jak to maja motul casrtol itd.Wiedze ze szkolen poroducentów dlatego zdecydowanie mixol :) ale każdy ma swoje doznania i zdania. Skrzynia, mi na hipolu nic się nie stało:) SHL jeżdzi do tej pory pali na dotyk:)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008