× Złombol 2015

szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Więcej
2015/01/26 10:40 #25106 przez Zmiennicy!

Zmiennicy! odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Yo!

Z tym najwyższym punktem widokowym, to czasowo ambitnie zaplanowaliście.

Auto trzeba zostawić w Tasch. Do Zermatt dojazd tylko koleją - miasto zamknięte jest dla ruchu kołowego-spalinowego. Także chwilę zejdzie na przejazd.
Wjazd kolejkami linowymi na najwyższy punkt, to 3 kolejki linowe. I jeszcze na samej górze trzeba parę schodków pokonać :).
Potem zjazd, powrót koleją do auta z Zermatt do Tasch.
Jest co robić!

Niemniej widoki pierwsza klasa. Przy dobrej widoczności widać Mont Blanc. Ja widziałem :).

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/26 10:47 #25107 przez Ekipa Trapeza

Ekipa Trapeza odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

PREVENT napisał: Ale jedziemy, może wreszcie przełamie słabosci.

W zeszłym roku jeden z załogi się pohaftował na trasie Levanto- Portofino. Ja byłem zielony już, tylko kierowca dawał radę, bo się trzymał kółka. Ale dzięki temu na przymusowym przystanku poznaliśmy fajną parę: szefa-założyciela klubu dwusuwowych Saabów i szefową klubu Osy z Polski :) Także są jakieś pozytywy w rzyganiu :)

Więcej
2015/01/26 10:55 #25110 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Zmiennicy! napisał: Yo!

Z tym najwyższym punktem widokowym, to czasowo ambitnie zaplanowaliście.

Auto trzeba zostawić w Tasch. Do Zermatt dojazd tylko koleją - miasto zamknięte jest dla ruchu kołowego-spalinowego. Także chwilę zejdzie na przejazd.
Wjazd kolejkami linowymi na najwyższy punkt, to 3 kolejki linowe. I jeszcze na samej górze trzeba parę schodków pokonać :).
Potem zjazd, powrót koleją do auta z Zermatt do Tasch.
Jest co robić!

Niemniej widoki pierwsza klasa. Przy dobrej widoczności widać Mont Blanc. Ja widziałem :).

Pozdrawiam

to ile godzin trzeba liczyć żeby na spokojnie se to obskoczyć? i jakie są koszty tych kolejek itp?

Więcej
2015/01/26 11:15 - 2015/01/26 11:41 #25114 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Rozważamy czy do Lindau nie dojechać pierwszego dnia - w zeszłym roku zrobilismy trasę Lindau - Łódź bez problemu :)

Wjazd na matterhorn to 99 CHF
www.swissrailways.com/en/products/excursionmatterhornparadise

Do tego trzeba doliczyć parking + przejazd kolejką tasch - zermatt
Ostatnio zmieniany: 2015/01/26 11:41 przez Polderari.

Więcej
2015/01/26 13:42 #25151 przez CzęstoSkoda

CzęstoSkoda odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Jak za darmo :D

Aleksandria napisał: Rozważamy czy do Lindau nie dojechać pierwszego dnia - w zeszłym roku zrobilismy trasę Lindau - Łódź bez problemu :)

Wjazd na matterhorn to 99 CHF

Więcej
2015/01/26 13:51 - 2015/01/26 13:51 #25153 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Przy pięciu osobach to już się zrobi sumka. Zatem ja chyba za Matterhorn podziękuję bo i tak nie przepadam za wysokościami;-)

Wolę większą trasę zrobić, tym bardziej że koszt wjazdu jednej osoby to jest półtora baku ropy do Żuka przy obecnych cenach franciszka, a dla naszej piątki przełoży się to na 7,5 zbiornika, co da nam 3750 km do przejechania... A nawet i więcej - pod 4000 km.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Ostatnio zmieniany: 2015/01/26 13:51 przez Grzmiący Rydwan.

Więcej
2015/01/26 14:45 #25158 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Aleksandria napisał: Wjazd na matterhorn to 99 CHF

Oooo, a po kursie z 2008 może chodziarz? Sorki :)

Może jestem walnięty ale jak dla mnie lepsza opcja to 21-23.08.15 jest GP Belgi w F1 na torze Spa wejściówka na cały weekend to 135 Euro :) tak wiem że to więcej niż ta kolejka nawet gdyby franka liczyć po 5

Więcej
2015/01/26 14:52 #25159 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Załączniki:

Więcej
2015/01/26 20:55 #25189 przez Dziadostwo

Dziadostwo odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Siemka, my podobnie jak Grzmiący planujemy lecieć po Stelvio na Transfogarską a z niej na Transalpine,w sumie mieliśmy plan kiedyś jechać na Rumunie boxerami a pojedziemy wawą,przełęcze są obok siebie więc grzechem by było nie odwiedzić obu goo.gl/maps/DUHFS

Warszawa 203 kombi
Wołga Gaz 24-02 kombi

Więcej
2015/01/26 20:59 #25190 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: szukamy chetnych na zwiedzanie - ciekawe miejsca

Podoba mi się koncepcja dodania trzeciej przełęczy.

A teraz zagadka, bo widzę że modyfikowaliście moją trasę - z czego jest znane Satoraljaujhely? Nagród brak;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008