× Złombol 2015

Koszty - NOCLEGI

Więcej
2015/01/21 14:27 #24402 przez yourij

yourij stworzył temat: Koszty - NOCLEGI

Póki się nie nazbierało jeszcze zbyt dużo wątków w tegorocznym dziale dotyczącym wyjazdu proponuję rozbić wątek dotyczący kosztów na kilka, tak by mniej zorientowani użytkownicy mieli łatwiej odnaleźć potrzebne informacje.

Proponuję w tym wątku pisać jedynie o kosztach związanych z noclegami na kempingach, na dziko, na stacjach, w przydrożnych rowach i te pe....
Pytania związane z kosztami innego rodzaju (winiety, kary za używanie CB i inne takie) fajnie byłoby umieszczać gdzie indziej.

Zatem zaczynamy.
Ceny w okolicach mety są... duże jak na kieszeń Polaka, nie wiem jak to było w przypadku Lloret, ale niestety... pobieżnie przejżałem zakres cenowy dla przypadku: Samochód + przyczepka kempingowa + prąd + 2 osoby dorosłe i ze smutkiem stwierdzam, że trzy ostatnie noce będą wymagały wysupłania kwoty rzędu 40-50 euro za każdym razem.
Do dosyć dużo, mając porównanie powiedzmy z Węgrami (20-25 euro) czy nawet innymi, zachodnimi miejscówkami w nieco mniej atrakcyjnych rejonach (25-30 euro).

No ale do sierpnia jest czas na zbieranie siana, a i wersja namiotowa (w większości przypadków pewnie taka będzie) powinna być tańsza. No bo po co komu prąd w namiocie ;)

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/21 14:30 #24403 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

Melduję że we Włoszech w Grado płaciliśmy 58 euro za:
Żuk, 5 osób, jeden duży namiot, bez prądu. Z kolei na campie w Arenzano - podobna kwota ale z prądem. Camp pod Barceloną - wcale nie taniej. Należy przyjąć niestety że tanio tam nie będzie i camp za 50 E to taka norma.

Stad mój pomysł aby po Złombolu ruszyć w dół;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/01/21 14:36 - 2015/01/21 14:37 #24404 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

jeszcze dodać muszę, że zauważyłem pewną dziwną różnicę na kempingach zachodniej europy.
Liczą sobie osobno za każdą pierdołę. Prysznic czasem jest w cenie zawarty, ale często było tak, że prąd osobno, internet osobno, przysznic osobno (monety)... no i dużą różnicę robi rozmiar parceli, jaką się bierze.

Oj, przydałby się jakiś specjalny cennik złombolowy na tę okazję.

Aha... my też najpewniej po złombolu uderzymy gdzieś na południe, być może na Chorwację się pobyczyć nieco... ale to jeszcze nic pewnego.

+48 505 230 876
dEfekt Motyla
Ostatnio zmieniany: 2015/01/21 14:37 przez yourij.

Więcej
2015/01/21 14:42 - 2015/01/21 14:50 #24405 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

Tak ale w ub roku to była druga połowa września a teraz śmigamy w szczycie sezonu gdzie ceny są najwyższe. Kto liczył się z wyjazdem wcześniej ma już pewnie jakiś zapas gotówki bo bez miesięcznego odkładania to blado to widzę Ja dodatkowo muszę rozebrać i złożyć furę poprawiając wszystko po ostatnim pobycie w "zaprzyjaźnionym" warsztacie, więc liczę że sporo kasy jeszcze mi popłynie.
Może zorganizujmy się i razem na południe pojedźmy?
Ostatnio zmieniany: 2015/01/21 14:50 przez BarkASY team.

Więcej
2015/01/21 14:47 #24406 przez GODZILLAteam

GODZILLAteam odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

Multi-Kulti napisał: Ja dodatkowo muszę rozebrać i złożyć furę poprawiając wszystko po ostatnim pobycie w "zaprzyjaźnionym" warsztacie, więc liczę że sporo kasy jeszcze mi popłynie.
Może zorganizujmy się i razem na południe pojedźmy?

My po ostatnim Złombolu to musimy kupić fure :)

Więcej
2015/01/21 14:49 - 2015/01/21 14:52 #24407 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

A co poldek umarł?
Mi okolice Sarandy po głowie chodzą, tam to możnaby było się na plaży na dziko pobyczyć i zbilansować cały wyjazd
Ostatnio zmieniany: 2015/01/21 14:52 przez BarkASY team.

Więcej
2015/01/21 14:53 #24408 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

w zeszłym roku orgowie załatwili chyba jakieś zniżki na campingach z racji tego że było nas tam milion więc teraz może też się uda utargować te 20-30%
Podziękowali: yourij

Więcej
2015/01/21 14:55 #24409 przez GODZILLAteam

GODZILLAteam odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

Multi-Kulti napisał: A co poldek umarł?
Mi okolice Sarandy po głowie chodzą, tam to możnaby było się na plaży na dziko pobyczyć i zbilansować cały wyjazd

Rozsypało się w nim tyle kluczowych podzespołów,że nie ma sensu tego już ratować

Więcej
2015/01/21 14:58 #24411 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

w 2014 roku, najdrożej wyszedł Camping w Levanto 50E, poza Levanto ceny 30-40 E, za 1 samochód, 2 namioty, 4 os.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2015/01/21 14:58 #24412 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Koszty - NOCLEGI

Fakt, cenna uwaga, a o niej zapomniałem - jest taka zasada że im droższy, bardziej luksusowy camping, tym za więcej rzeczy jest dopłata. Na Węgrzech za 28 E mieliśmy ciepłą wodę do upojenia a we Włoszech za 58 E płaciliśmy za 4 minuty wody ciepłej 0,5 E.

Zdecydowanie zatem polujcie na tanie campy;-)

Co do internetu w pdoróży - nie ma jeszcze unijnego roamingu data i w tym roku nie będzie. Nadal będziemy skazani na campingi i McDonaldy.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008