× Złombol 2015

Powitanie świeżaków

Więcej
2015/01/21 16:39 #24422 przez RTW

RTW stworzył temat: Powitanie świeżaków

Witam serdecznie

Nie znalazłem tematu w którym możnaby się przywitać z ogółem złombolowiczów - jeśli taki istnieje najmocniej przepraszam i proszę o przeniesienie.

A więc... razem z moim serdecznym przyjacielem postanowiliśmy wziąć udział w Złombol anno domini 2015 i wspomóc dzieciaczki.

Jest nas dwóch, obaj mamy doświadczenie w mechanice samochodowej i motocyklowej, choć nie jest to nasz zawód wyuczony (psycholog kliniczny i polonista :) )

Czym pojedziemy? jeszcze nie wiemy, ale jedno jest pewne jest jedno - autko w zakupie ma kosztowac w okolicach 1000pln (oczywiście do tego dojdzie koszt przeglądu i naprawy newralgicznych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo)

Na oku mamy poloneza dziadka mojej Małżonki (pierwszy wlaściciel, salon Polska, w niego nie musielibysmy zainwestowac nawet złotówki) zobaczymy czy zechce sprzedac

Druga opcja to skoda favorit lub lada samara

Z darczyńcami nie powinno być większego problemu - przynajmniej tak wynika po pierwszych rozmowach.

Patronat nad nasza załogą obejmie stowarzyszenie Ducati Bez Granic - którego to jestem członkiem założycielem

mam nadzieję, że zobaczymy sie na trasie i wspólnie spędzimy trochę czasu

pozdrawiam

Łukasz

Serdecznie pozdrawiamy
Podziękowali: e-zuk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/21 16:51 #24425 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Powitanie świeżaków

RTW napisał:
Patronat nad nasza załogą obejmie stowarzyszenie Ducati Bez Granic

Ale, że niby o co chodzi???

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2015/01/21 17:04 #24426 przez RTW

RTW odpowiedział w temacie: Powitanie świeżaków

ale że niby o to chodzi, że po pierwsze wypadało się przywitać skoro piszesz w czyimś temacie powitalnym a po drugie dbb pomoże w zbiórce pieniędzy na rzecz dzieciaczków udostępniając swoje konto dla darczyńców. Zawsze inaczej to wygląda kiedy ktoś ma wpłacić darowiznę na prywatne konto a na konto stowarzyszenia - chodzi o przejrzystość finansów. Niestety zdarzyło mi się, że po prywatnej zbiórce na rzecz warszawskich domów dziecka pewne osoby rozsiewały plotki o tym ile to niby zarobiłem na tej zbiórce.
Stowarzyszenie ma obowiązek przedstawienia sprawozdania rocznego i każdy zainteresowany może sobie sprawdzić ile zostalo zebrane i na co zostały spozytkowane zebrane fundusze. I tyle żadnej magii w tym nie ma

pozdrawiam
Lukasz

Serdecznie pozdrawiamy

Więcej
2015/01/21 17:14 #24428 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Powitanie świeżaków

po pierwsze: Witaj
po drugie: kasy na złombol nie zbierasz "do ręki" tylko darczyńcy wpłacają prosto na konto fundacji więc to fundacja robi tu za "patronat"...
Podziękowali: RTW

Więcej
2015/01/21 17:18 #24430 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Powitanie świeżaków

To ja się przywitam. A co...
Wszelkie wpłaty są wpłacane przez Darczyńców na konto Fundacji "Nasz Śląsk", która to udostępniła nam konto na cele zbiórki kasy dla dzieciaków ze śląskich domów dziecka.
Proponuję poczytać:
zlombol.pl/pl/informacje/faq-uczestnika.html
zlombol.pl/pl/informacje/faq-darczycy.html
Pozdrawiam angi

Więcej
2015/01/21 17:22 #24433 przez RTW

Oczywiście wpłaty bezpośrednio na konto też będą, jednak jako stowarzyszenie mamy "zaprzyjaźnionych" darczyńców celowych, którzy swoje wplaty zawsze kierują na konto stowarzyszenia a nie wspieranych przez nas fundacji itp. Nie pytajcie mnie dlaczego tak jest bo sam też nie jestem tego w stanie zrozumieć.
Jednym z takich darczyńców jest Desmo Owners Club Desmomaniax z którego to zebrane fundusze zawsze przechodza przez konto stowarzyszenia.
Zeby nie bylo stowarzyszenie finansuje się ze składek członkowskich i nie pobiera ani grosza z funduszy od darczyńców.

Oczywiście jeżeli organizatorzy będą mieli cos przeciwko, oczywiscie sie dostosujemy.

Serdecznie pozdrawiamy

Więcej
2015/01/21 17:29 #24434 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Powitanie świeżaków

RTW napisał: Oczywiście wpłaty bezpośrednio na konto też będą, jednak jako stowarzyszenie mamy "zaprzyjaźnionych" darczyńców celowych, którzy swoje wplaty zawsze kierują na konto stowarzyszenia a nie wspieranych przez nas fundacji itp. Nie pytajcie mnie dlaczego tak jest bo sam też nie jestem tego w stanie zrozumieć.
Jednym z takich darczyńców jest Desmo Owners Club Desmomaniax z którego to zebrane fundusze zawsze przechodza przez konto stowarzyszenia.
Zeby nie bylo stowarzyszenie finansuje się ze składek członkowskich i nie pobiera ani grosza z funduszy od darczyńców.

Oczywiście jeżeli organizatorzy będą mieli cos przeciwko, oczywiscie sie dostosujemy.

Witaj!
I to ma być Wg Ciebie przejrzyste, skoro jesteś założycielem i sam tego nie ogarniasz?
Jest regulamin, ustalenia od lat, przycho dzi nowy i próbuje po swojemu. Ja się pytam: po co?

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2015/01/21 17:34 - 2015/01/21 18:16 #24435 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Powitanie świeżaków

Witaj RTW.
Witamy kolejnego Złombolowicza. Powiem tak, osobiście dla mnie nieważne jaką drogę przejdzie każda złotówka, ważne, żeby trafiła na docelowe konto i do domów dziecka, ważne żeby zebrać przynajmniej limit, każda złotówka ponad 1500 to sukces. Oczywiście wskazane omijanie pośredników, bo zawsze to budzi podejrzenia machlojek, nawet pomimo dobrych chęci i prawidłowego działania zawsze znajdzie się kilku malkontentów. Tak więc RTW działaj tak, żeby pieniądze wpłynęły na fundację, opisane na Twój team i będzie OK.
Odnośnie samochodów ok 1000 PLN - to obecnie jest to coraz większy problem, naprawdę trzeba się naszukać , żeby za tą kwotę wyhaczyć coś w miarę sprawnego, w co nie trzeba majątku władować. Tak czy inaczej musisz być gotowy na to , że koszt zakupu samochodu to dopiero początek, a dobre przygotowanie do wyprawy zwiększy ta kwotę min. 2-3 razy. Wiemy już jaki jest cel, i proponowałbym Ci szukać jednak Favoritkę albo Samarę, bo w 2014 roku w Apeninach i Pirenejach radziły sobie dużo lepiej od Polonezów.
Powodzenia w szukaniu samochodu, odnośnie Poloneza to Pieszczochy chciały sprzedać fajne Caro, ( zlombol.pl/pl/forum-124/zlombol-2015/133...-2015.html?start=190 )ostatni post.
Ogólnie warto forum poczytać, wielu technicznych spraw można się dowiedzieć, na co zwracać uwagę itp.
Pozdrawiam, życzę powodzenia i w drogę na Złombol 2015

Pegazy - Romek

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Ostatnio zmieniany: 2015/01/21 18:16 przez Pegazy.

Więcej
2015/01/21 18:16 #24445 przez RTW

POGANIACZE BYDŁA napisał:
Witaj!
I to ma być Wg Ciebie przejrzyste, skoro jesteś założycielem i sam tego nie ogarniasz?
Jest regulamin, ustalenia od lat, przycho dzi nowy i próbuje po swojemu. Ja się pytam: po co?

Na wstępie odpowiem na pytanie "po co?" - cytując Leo Benhakera - for money. Dla pieniędzy dla dzieciaczków. Uważam, że jeśli jest szansa pozyskania darczyńcy dla dzieciaczków to trzeba to zrobić i tyle.

Co do przejrzystości to rozumiem,że znasz różnice pomiędzy członkiem, członkiem-zalożycielem, zarządem stowarzyszenia? Członek-zalożyciel jest wpisany w KRS jako jeden z zalożycieli stowarzyszenia, ale nie ma dostępu do finansów itp. więc po prostu "ogarnianie tego" nie leży w mojej kompetencji i się nie pcham z kopytami.

Serdecznie pozdrawiamy

Więcej
2015/01/21 18:29 #24449 przez RTW

Pegazy napisał: Witaj RTW.
Witamy kolejnego Złombolowicza. Powiem tak, osobiście dla mnie nieważne jaką drogę przejdzie każda złotówka, ważne, żeby trafiła na docelowe konto i do domów dziecka, ważne żeby zebrać przynajmniej limit, każda złotówka ponad 1500 to sukces. Oczywiście wskazane omijanie pośredników, bo zawsze to budzi podejrzenia machlojek, nawet pomimo dobrych chęci i prawidłowego działania zawsze znajdzie się kilku malkontentów. Tak więc RTW działaj tak, żeby pieniądze wpłynęły na fundację, opisane na Twój team i będzie OK.

tak jest

Odnośnie samochodów ok 1000 PLN - to obecnie jest to coraz większy problem, naprawdę trzeba się naszukać , żeby za tą kwotę wyhaczyć coś w miarę sprawnego, w co nie trzeba majątku władować. Tak czy inaczej musisz być gotowy na to , że koszt zakupu samochodu to dopiero początek, a dobre przygotowanie do wyprawy zwiększy ta kwotę min. 2-3 razy.

zdajemy sobie z tego sprawę, jednak bedziemy szukać aż znajdziemy. taka byly pierwotne zalożenia i chcemy ich sie trzymać

Wiemy już jaki jest cel, i proponowałbym Ci szukać jednak Favoritkę albo Samarę, bo w 2014 roku w Apeninach i Pirenejach radziły sobie dużo lepiej od Polonezów.
Powodzenia w szukaniu samochodu, odnośnie Poloneza to Pieszczochy chciały sprzedać fajne Caro, ( zlombol.pl/pl/forum-124/zlombol-2015/133...-2015.html?start=190 )ostatni post.

polonez w 100% sprawny jest jednak kwestia czy dziadek bedzie chciał go sprzedać.
jednak wolelibysmy skode/ładę

Ogólnie warto forum poczytać, wielu technicznych spraw można się dowiedzieć, na co zwracać uwagę itp.
Pozdrawiam, życzę powodzenia i w drogę na Złombol 2015

Pegazy - Romek

tak też zrobimy

pozdrawiam

Serdecznie pozdrawiamy

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008