× Złombol 2015

Szwajcaria - obawy

Więcej
2015/01/22 21:29 #24686 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy stworzył temat: Szwajcaria - obawy

Czy na pewno dobrym pomysłem jest wjazd na teren Szwajcarii?

- Częste kontrole na drodze

a co najważniejsze, "czepią" bardzo na granicy

- stan samochodu
- ilość papierosów
- ilość alkoholu

- ilość żywności

Na to szczególnie zwracają uwagę - bardzo małe ilości można przewozić.

Byłem w Livigno i sam miałem dokładną kontrolę (samochodu+bagaży), wiem jak dokładnie przeszukiwali

Jadąc w kierunku Livigno jest tunel, który ma kilka kilometrów i posiada tylko jeden pas. W ciągu doby w określonych godzinach jest otwarty dla jednego kierunku. Wyobrażacie sobie rozkraczyć się w środku tunelu? :)

Pocieszającą kwestią jest strefa bezcłowa po stronie Włoszech. Zakochałem się w tym miejscu zaraz, jak tylko wszedłem do sklepu...

Wrzucam kilka fotek...

może na temat Szwajcarii niech wypowie się ktoś, kto bardziej doświadczony i może rzeczowo napisać...

Konwersacja z profilu Złombol na FB:
"
- Piotr Jak będziecie jechać od Jeziora bodeńskiego na Szwajcarię to albo St.Margrethen albo Lustenau/Au.Powodzenia z grenzschutzem na granicy.Założę się że kogoś nie wpuszczą.Jestem tu codziennie i wiem jak wyglądają kontrole.Wystrzegajcie się wjazdu bezpośrednio do Lichtensteinu przez Schaanwald. Tam na bank połowy nie wpuszczą

- Wojciech: A no co są wyczuleni ? może podpowiesz Nam

- Arbu: Na pewno na wycieki :dddd

- Piotr: Ogólnie na wszystko Pamiętajcie że mogą Wam jedzenie np w słoikach zarekwirować i przy Was wyrzucić do śmieci.Praktycznie każde auto na obcych blachach poddawane jest kontroli,ogumienie,niech znajdą choc jedną oponę z wadą,zawracacie,ponadto od razu na inne przejścia jest wysyłana informacja i tam również nie wpuszczą.Położą wam się pod auto ,niech zobaczą wyciek oleju,zawracacie.Naprawdę nie wiem czy to dobry pomysł pchać się na Szwajcarię...

- Luźne Gacie Bez Suwaka - Złombol No to moim peugeotem nie wjadę bo sika ze skrzyni ale nasza favorita .... jest sucha

- Tomasz: Gdy na granicy widzą takie wynalazki z numerami po bokach, raczej z zaciekawieniem pytają o co chodzi.. I nigdy nie robią problemów Żuki nie ciekna tylko znaczą teren "

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/22 21:41 #24693 przez KatoFuriaty

KatoFuriaty odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Na naszych nalepkach złombolowych jest taki magiczny napis: CHARITY RALLY
Wracałem z Lloret przez Szwajcarię i nie miałem żadnych problemów :)

Więcej
2015/01/22 21:44 #24694 przez KatoFuriaty

KatoFuriaty odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

AHA koniecznie podaj dokładny adres tego sklepiku bezcłowego :woohoo:

Więcej
2015/01/22 21:47 #24696 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Nas mało boli bo żarcia mało, wysokich procentów zero, fajek zero, auto sprawne;-) Problemem znaczenie terenu oleum, ale to planuję rozwiązać poprzez uszczelnienie i pampersa.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel
www.lezuk.pl - nasze szaleństwa;-)

Więcej
2015/01/22 21:52 - 2015/01/22 21:56 #24699 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Hmmm... czytam to i czytam... W ub roku byłem w CH po auto i wjeżdżaliśmy do Basel nie autostradą. Pusto, cicho. Jako, że nigdy wcześniej w CH nie byłem chciałem się czegoś dowiedzieć. Zaparkowałem więc pod urzędem celnym ale mnie pogonili bo... czasu nie mieli i późno było. We Włoszech jak Polizia zobaczyła na autostradzie Barkasa na sznurku za drugim Barkasem to pojechali w pizdu. Ten na miejscu pasażera coś tam wrzeszczał, rękami machał ale pojechali... Tak że nie wiem.. mieszane uczucia mam. A Ty Grzmiący nie bądź taki Święty nobliwy. Kto nie pije to kapuje ;-)
Ostatnio zmieniany: 2015/01/22 21:56 przez BarkASY team.

Więcej
2015/01/22 22:01 #24702 przez BandziorRacingTeam

BandziorRacingTeam odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

my takze juz jechalismy przez Szwajcarie i nie bylo przepalu, normalnie wjechalismy i przejechalismy, wiec myszle ze im sie nie pogorszylo w tych sprawach

Więcej
2015/01/22 22:24 #24714 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Wracaliśmy również zahaczając Szwajcarię - żadnych problemów ani kontroli.
Tylko te ceny wysokie.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2015/01/22 22:46 #24718 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

No cóż w szwajcarii za to macie najmniejsze szanse zginąć 4x mniejsze niż w Polsce.

Za to mandatów obawiałbym się w Austrii... Statystycznie na 1000 mieszkańców 587 otrzymało mandaty w 2011... A od tego czasu się poprawili :)

Więcej
2015/01/22 22:53 #24725 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Aleksandria napisał: No cóż w szwajcarii za to macie najmniejsze szanse zginąć 4x mniejsze niż w Polsce.

Za to mandatów obawiałbym się w Austrii... Statystycznie na 1000 mieszkańców 587 otrzymało mandaty w 2011... A od tego czasu się poprawili :)

Żukiem ciężko przekroczyć prędkość :)

oczywiście całą resztę wykroczeń jak najbardziej...

Więcej
2015/01/22 22:54 - 2015/01/22 22:56 #24727 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Nas zatrzymali w Austrii za jazdę na długich... Ale szybko sobie wyjaśniliśmy co i jak i tylko poprosili nas o zgaszenie o 4 nad ranem :)

A co do żuka to nie wiedziałem, że nie przekraczacie 30 KMPH ;) a takie ograniczenia w miastach są bardzo częste... Na dodatek trzeba uważać na ograniczenia obowiązujące w nocy !!! szczególnie w okolicy jeziora bodeńskiego są w prawie każdej miejscowości

Ta trasa wygląda na trudną... technicznie pod względem unikania mandatu :)
Ostatnio zmieniany: 2015/01/22 22:56 przez Polderari.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008