× Złombol 2015

Szwajcaria - obawy

Więcej
2015/01/22 23:44 #24744 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Mnie się udało przebić przez Szwajcarię w zeszłym roku podczas powrotu, z postojami na środku autostrady ( tyle że w nocy). nawet mnie ludzie widzieli jak stoję i grzebię pod maską i nic. Myślę, że nie ma sensu dramatyzować. Jechać jak znaki nakazują i problemów być nie powinno. Jedynie winieta chyba 150zł trochę boli, ale ważna przez rok, jakby kto się wybierał kolejny raz.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/22 23:51 #24745 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

no właśnie z tymi winietami jest bieda.
Też chcieliśmy kupić jak wracaliśmy ale jak nam powiedzieli że są tylko roczne to sobie darowaliśmy i bez gpsa wpakowaliśmy się w jakieś małe miasteczka i wąskie serpentyny bez barierek na których strach było wyjrzeć przez okno - wrażenia bezcenne :D

Więcej
2015/01/23 00:08 #24752 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Multi pieronie jeden, uważaj sobie jak do mnie godosz;-) W Rydwanie nie ma wysokiego woltażu, jedynie wino i piwo;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/01/23 00:39 #24756 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

No właśnie, winiety na Szwajcarię nie ma sensu kupować w tym roku - wzdłuż tamtejszych autostrad biegną bezpłatne drogi, co prawda bardziej strome i kręte, ale przecież nie ma być łatwo ;) a nawet jeśli, to jechałoby się po szwajcarskiej autobanie tylko przez jakieś 150km, czyli wyszłoby ok. 1zł za kilometr :blink: 10 razy drożej niż u nas. Dlatego lepiej odpalić navi i jechać wiochami :)

Więcej
2015/01/23 13:10 - 2015/01/23 13:11 #24804 przez maupole

maupole odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Winietę warto teraz kupić w Niemczech, bo wychodzi taniej. Przy granicy zaopatrzyły się sklepy po kursie 1.25 i teraz sprzedają po 33 EUR, gdy cena oficjalna to 40CHF a kurs 1:1 obecnie. No ale przed złombolem pewnie już takiej możliwości nie będzie.
Ostatnio zmieniany: 2015/01/23 13:11 przez maupole.

Więcej
2015/01/23 14:37 #24809 przez BandziorRacingTeam

BandziorRacingTeam odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Ale takie winiety mozna kupic ''uzywane''.

Na niemieckich czy holenderskich portalach widzialem takie oferty. W druga strone mozecie sami owo sprzedac tylko iz po Zlombolu jej cena zbyt wysoka nie bedzie.

Najlepiej taka winiete przed naklejeniem kilkakrotnie przykleic na swetr badz inne tekstylia wtedy duzo latwiej odkleja sie od szyby i nie ulega zniszczeniu.

Więcej
2015/01/23 14:42 #24810 przez Grzmiący Rydwan

Są prostsze sposoby - kleimy na folię przeźroczystą...

Więcej
2015/01/24 22:27 #24975 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Heja,
jesteśmy w kontakcie z Ambasadą Szwajcarii i mamy nadzieję że dostaniemy pisemną wypowiedź na temat wjazdu złombolowych pojazdów na teren ich kraju.
Kilku uczestników ma doświadczenia z przejazdem i nie było większych problemów.
Jeżeli dostaniemy pismo z Ambasady na pewno nam pomoże w podróży przez Szwajcarię.
Zastanowimy się nad alternatywną trasą na około dla tych którzy "odbiją" się na granicy lub boją się tego wyzwania. Można jechać przez San Leonardo i Merano...również wielkie wyzwanie i piękna trasa...

Każda podróż ma swoje wyzwania. Trudna granica również do takich należy i dodaje miłego uczucia niepewności przed podróżą... :-) Będzie trudno...
Pozdrawiamy

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2015/01/28 22:56 #25378 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

...gdzie są moje okulary?

czemu sam na to nie wpadłem. Genialny pomysł. Czekam zatem z niecierpliwością na odpowiedź. Koniecznie dajcie znać!

Więcej
2015/02/02 18:50 #25560 przez Grzmiący Rydwan

Info o przepisach szwajcarskich dotyczących pojazdów i tego na co trzeba uważać - tutaj:

www.karawaning.pl/artyku%C5%82y/news/now...i-s%C5%82owenii.aspx

W skrócie mówiąc - z przyczepą potrzebne są DWIE winiety. Ponadto Szwajcarzy lubią odcinkowy pomiar prędkości, więc trzeba uważać (aczkolwiek Żukiem mam to w nosie;-)

Wiem że to info sprzed 3 lat, ale raczej rozwinęli system atrakcji niż ograniczyli;-)

Tutaj świeższe dane cenowe: www.skionline.pl/stacje/oplaty-za-drogi-...dem-na-narty,53.html

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008