× Złombol 2015

Szwajcaria - obawy

Więcej
2015/02/02 21:55 #25567 przez KatoFuriaty

KatoFuriaty odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

2F4U napisał: Heja,
jesteśmy w kontakcie z Ambasadą Szwajcarii i mamy nadzieję że dostaniemy pisemną wypowiedź na temat wjazdu złombolowych pojazdów na teren ich kraju.
Kilku uczestników ma doświadczenia z przejazdem i nie było większych problemów.
Jeżeli dostaniemy pismo z Ambasady na pewno nam pomoże w podróży przez Szwajcarię.
Zastanowimy się nad alternatywną trasą na około dla tych którzy "odbiją" się na granicy lub boją się tego wyzwania. Można jechać przez San Leonardo i Merano...również wielkie wyzwanie i piękna trasa...

Każda podróż ma swoje wyzwania. Trudna granica również do takich należy i dodaje miłego uczucia niepewności przed podróżą... :-) Będzie trudno...
Pozdrawiamy

Wjechałem w drodze powrotnej z Llioret do Szwajcarii i nie było do mnie żadnych uwag na granicy poza brakiem winiety na autostradę. Ale co innego jeden złom-bol a co innego najazd np 400 wozów z czasów PRL-u. "Panie Szwajcar my tu tylko tranzytem" :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/03 14:21 #25578 przez Kuciak

Kuciak odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

katoFurIATy napisał: AHA koniecznie podaj dokładny adres tego sklepiku bezcłowego :woohoo:

Całe Livigno leży w strefie wolnocłowej i sklepów z tanim alkoholem tam jest w pytę. W ogóle to miasteczko pełne sklepów wszelakich nastawionych na turystów. Dużo polaków tam jeździ na narty i zawsze w drodze powrotnej bagaże pęcznieją, nawet pomimo ryzyka na granicy szwajcarskiej. :D

Grzmiący Rydwan napisał: Nas mało boli bo żarcia mało, wysokich procentów zero, fajek zero, auto sprawne;-) Problemem znaczenie terenu oleum, ale to planuję rozwiązać poprzez uszczelnienie i pampersa.

Grzmiący Rydwan napisał: Multi pieronie jeden, uważaj sobie jak do mnie godosz;-) W Rydwanie nie ma wysokiego woltażu, jedynie wino i piwo;-)

Tere fere, Piotruś ja miałem cytrynówkę. :D No ale pamiętam zdziwienie francuskich celników na granicy z Andorą, którym ciężko było pojąć brak trunków wysokoprocentowy. Za to przecierali oczy ze zdziwienia na widok kilkunastu litrów sangrii, tudzież likierów i innych win. :D

Kuciak
(ekipa Grzmiący Rydwan 2014-2015, Grzmocący Rydwanik 2016)

Więcej
2015/02/03 16:23 #25583 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Była cytrynówka (napoczęta) i jeden krupnik. W sumie litr procentów na pięć osób. Za to win i browca do upojenia, ale to ich kompletnie nie interesowało;-) Tak jak nas te procenty - krupnik wrócił do Waw nienaruszony, a cytrynówkę jakoś zmęczyliśmy po drodze;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/02/03 17:01 #25585 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

:silly: Dobra, dobra - nie tłumaczcie się.
Doskonale wszyscy rozumiemy.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2015/02/03 17:48 #25593 przez LuzneGacieBezSuwaka

LuzneGacieBezSuwaka odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Nam się cały zapas alkoholu skończył w Grado ;)
Co do Szwajcarii od kolegi tam mieszkającego dowiedziałem się jednej rzeczy na co uważać :huh: Szwajcarzy lubią donosić zwłaszcza na obcokrajowców zwłaszcza w rzadziej odwiedzanych miejscach, więc żadnego śmiecenia (mają obsesję na tym punkcie) i łamania innych przepisów (nie tylko drogowych) bo można się zdziwić nie fajnie ..

Więcej
2015/02/04 13:08 #25646 przez Ekipa Trapeza

Ekipa Trapeza odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Tak jest, to zdeklarowani konfidenci

Więcej
2015/03/03 21:25 #26581 przez Przybysze z Matplanety

Przybysze z Matplanety odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

My w zeszłym roku całą Szwajcarię przejechaliśmy z 2-dniowym postojem w Zurichu i bez najmniejszych problemów. Co lepsze gnaliśmy autostradą bez winiety bo wjechaliśmy w środku nocy i nie było gdzie kupić. Potem się dowiedzieliśmy że są tylko roczne do nabycia jak by co.

Więcej
2015/03/04 10:59 #26594 przez maupole

maupole odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

No masakra w tej Szwajcarii, człowiek chce pośmiecić jak u siebie a tu jakiś konfident weźmie i doniesie.

Więcej
2015/03/15 00:03 - 2015/03/15 00:06 #26845 przez Forever Young

Forever Young odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

Kolejna przestroga choć jezdziłem po tych krajach i nie miałem problemu ale może to tylko sczęscie:

motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpie...-mandatu,nId,1550067
Ostatnio zmieniany: 2015/03/15 00:06 przez Forever Young.

Więcej
2015/03/17 19:57 #26909 przez BONDAR Team

BONDAR Team odpowiedział w temacie: Szwajcaria - obawy

A jak wygląda kwestia PASZPORTÓW ? Pewnie sa potrzebne w Szwajcarii.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008