× Złombol 2015

Regulamin - paragraf 1

Więcej
2015/01/23 21:54 #24863 przez FAVORIT TEAM PILA

FAVORIT TEAM PILA odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

Powinna to byc indywidualna sprawa. Najwazniejsze jest to ze sie wplaca kase minumum te 1500 zl a jesli ktos moze wiecej to super.
A czy ktos ci da to powinna byc tylko twoja sprawa. Auto itd robisz i tak pewnie ze swojej kasy bo w koncu to ma byc samochod z ktorym sie zwiazesz na dluzej niz tylko 1 wyjazd na rok. Auto mojego teamu trakuje jako inwestycje na lata np i przez caly rok dzien w dzien jest uzytkowane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/23 21:58 - 2015/01/23 22:01 #24865 przez BOMBOWÓZ

BOMBOWÓZ odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

PREVENT napisał: Ja sądzę, że nikogo nie interesuje skąd ekipą ma kasę na paliwo itp. Ważne jest to, że na aucie mogą być tylko naklejki reklamowe darczyńców a nie może być reklamy sponsorów.

A to czyli uważasz że całkiem w porządku jest zbierać kasę jako dla dzieci na złombol i wydać wszystko co uzbierasz powyżej 1500zł możesz zainwestować w brykę czy paliwo :whistle: Pamiętaj że nie wszyscy wpłacają bezpośrednio na konto złombolowe czasem kasa idzie do ręki i tylko można przypuszczać że uczciwość nie ma granic lecz przy Twojej wypowiedzi nie jest to takie jasne :huh:

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić... :)
Ostatnio zmieniany: 2015/01/23 22:01 przez BOMBOWÓZ.

Więcej
2015/01/23 22:32 #24870 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

BOMBOWÓZ napisał:

PREVENT napisał: Ja sądzę, że nikogo nie interesuje skąd ekipą ma kasę na paliwo itp. Ważne jest to, że na aucie mogą być tylko naklejki reklamowe darczyńców a nie może być reklamy sponsorów.

A to czyli uważasz że całkiem w porządku jest zbierać kasę jako dla dzieci na złombol i wydać wszystko co uzbierasz powyżej 1500zł możesz zainwestować w brykę czy paliwo :whistle: Pamiętaj że nie wszyscy wpłacają bezpośrednio na konto złombolowe czasem kasa idzie do ręki i tylko można przypuszczać że uczciwość nie ma granic lecz przy Twojej wypowiedzi nie jest to takie jasne :huh:

Nie, wcale tak nie uważam. Jeżeli darczyńcą daje na dzieciaki, to kasa ma iść na dzieciaki. Jeżeli ktoś jest cwany i poza darowizna na dzieciaki zbiera kasę dla siebie to jak to zweryfikować? Niestety podejrzewam, że takich ekip może być kilka.

Nie, ja nie należę do takich ponieważ i tak w większości wplacam od siebie na dzieciaki jako firma Prevent. Nie popieram cwaniaków ale zdaje sobie sprawę ze nie jest to do zweryfikowania i wyegzekwowania.

Więcej
2015/01/23 23:46 #24883 przez Kurs Kolizyjny

Kurs Kolizyjny odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

Rozwiązanie pytania jest proste: "Żukiem przez Świat" mają sponsorów, ale brali udział w Złombolu jako uczestnik.
Sam jestem ciekawy jak to zrobili....

Żeby nie było- nic nikomu nie zarzucam, nikogo nie oskarżam. Po prostu jestem ciekaw.

Więcej
2015/01/24 00:04 #24888 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

Moje zdanie w kwestii sponsoringu:
Jeśli kogoś nie stać na udział w rajdzie, ale dostanie na to pieniądze od rodziców, od szefa lub np. uzbiera sobie na wiejskim festynie - to w porządku, nie jest powiedziane w jaki sposób każdy ma na Złombol zarobić. Ważne, żeby nie reklamować firm i osób, które nie dorzucały się na fundację i nie używać marki Złombola dla uzyskania własnych korzyści majątkowych. Jeśli jakaś firma chce wysłać swoją reprezentację i chce sfinansować ich start celem zareklamowania się, to moim zdaniem mogą, pod warunkiem, że przekażą darowiznę na dzieciaki. Jeśli rodzice chcą zafundować swoim dzieciom niezapomniane wakacje - nie widzę problemu, niech pomogą znaleźć darczyńców, dadzą kieszonkowe i samochód. Przede wszystkim uważam jednak, że start w imprezie powinno się opłacać w miarę możliwości z własnych kieszeni, tym bardziej, że jakieś kosmiczne pieniądze to przecież nie są - średnio ok. 1000-2000zł na osobę, zależy czym, z kim i jak się jedzie - większość pracujących Polaków jest w stanie odłożyć taką kwotę na wakacje. Mi sumienie nie pozwalałoby przyjąć dotacji od sponsorów (pieniądze, które dostałem na wyjazd od rodziny w zeszłym roku, wpłaciłem na konto Fundacji), ale z drugiej strony dla mnie start nie jest dużym finansowym wyzwaniem. Ktoś, kto zarabia niewiele ponad minimalna krajową, studiuje zaocznie, sam musi opłacać swoje utrzymanie i odłożenie większej kwoty jest sporym problemem (a jest taka osoba chętna do naszej ekipy) moim zdaniem ma prawo szukać dodatkowych źródeł finansowania. Wszystko ma swoje granice ;)

Więcej
2015/01/24 00:11 - 2015/01/24 00:12 #24890 przez PowerrrCAT

PowerrrCAT odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

No wlasnie jak widac, sprawa prosta nie jest, co widac po ilosci interpretacji.
Mozemy sie jedynie domyslac, ze Organizatorom chodzilo o to, zeby sponsoring teamow nie odbywal sie kosztem darowizn na dzieci.
I z tym sie zgadzamy. Ale jednoczesnie tak ogolne ale i ostre sformulowanie tego punktu regulaminu powoduje, ze zespoly, ktore juz w jakis sposob sa zwiazane ze sponsorami, sa z miejsca eliminowane z imprezy. A szkoda, bo w tym wypadku to sie wlasnie odbywa ze szkoda dla beneficjentow fundacji.

I niby to co napisal Prevent od razu pokazuje, ze jest furtka w postaci takiej, zeby sposorzy byli tez darczyncami. Ale nie kazdy musi/chce nim zostac, a istniejaca umowa sponsorska nadal obliguje zespol do utrzymania reklamy na kazdej imprezie.
Jak juz powiedzielismy - szkoda...

Moze kiedys Organizatorzy sie pokusza o takie sformulowanie regulaminu, zeby wykluczyc cwaniactwo bez "wylewania dziecka z kapiela".
Ostatnio zmieniany: 2015/01/24 00:12 przez PowerrrCAT.

Więcej
2015/01/24 00:20 #24892 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

Nic nie trzeba zmieniać. Regulamin jest jasny, nie trzeba się w nim doszukiwać czegoś, czego nie ma...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2015/01/24 00:25 - 2015/01/24 00:27 #24895 przez Rozbrykany Poldżer Squad

Rozbrykany Poldżer Squad odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

No jak dla mnie to ten Punkt jest mocno naciągnięty i nie ma absolutnie żadnej możliwości zweryfikowania tego.

Przykład.
Naszą załogę w 3 Złombolach finansowała Nasza własna firma. Były nalepki.
OK, Nasza firma = Nasza kasa. Jedziemy.

Przykład 2.
Firma nie jest moja, a kolegi. Kolega miał jechać. Coś wypadło i nie jedzie. Ale ma dużo hajsu, wyjazd jest w 50% sponsorowany przez niego, bo miał jechać, ale się rozmyślił. Auto ma nalepki. Na dzieci poszło 1000zł + wpisowe 260zł. Teoretycznie łamieny punkt regulaminu i odpadamy. Ale ... nikt tego nie wie, więc śmiejemy się z regulaminu i pakujemy się i jedziemy.

Po co układać regulamin, którego egzekucja jest NIEmożliwa?
To tak jakby pozwolić na start tylko autom, które mają w silniku olej marki X. NIEmożliwe do sprawdzenia.

Jest wymóg wpłacenia 1000zł/1500zł na DD lub więcej. Co kogo interesuje kasa na wyjazd? Uniemożliwiając start załodze sponsorowanej Organizator zabiera Dzieciom 1000zł/1500zł. Gdzie tu sens i logika?

Przykład 3.
Jest grupka ludzi. Robiąc zrzutę kupili PN'a na spółę. Chcą jechać Złombol. Nie mają kasy. JAKIMŚ CUDEM trafiają na warsztat ze Śląska, który w zamian za oklejenie całego auta da im 15000zł. Ludki biorą 15000zł, za 10% oklejają porządnie auto, za 10% robiąc eksploatację, 2000zł dają na DD, a dyszka im zostaje na Złombol. I co, organizator ich wyrzuca, bo jadą nie za swoje? No dla mnie paranoja. A i tak by pojechali i tak ;) A jakby nie pojechali to i na DD nic by nie dali.

Złombol 2012&2013&2014
Ostatnio zmieniany: 2015/01/24 00:27 przez Rozbrykany Poldżer Squad.

Więcej
2015/01/24 00:27 #24897 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

Nikt się nie spodziewał, że ta impreza stanie się tak popularna, że amatorzy rozkręcą ją do takich rozmiarów a teraz każdy chciałby kawałek tego tortu.
W starciu z dużymi firmami skromna załoga z małego miasta startujaca na LPG z zapasem puszek z Biedadronki nie ma szans..
Dlatego tak zawzięcie bronie starej dobrej tradycji tej imprezy...

Podstawą elektryki są dobre styki !
Podziękowali: POGANIACZE BYDŁA

Więcej
2015/01/24 01:25 #24898 przez NASZCAR

NASZCAR odpowiedział w temacie: Regulamin - paragraf 1

Stara dobra tradycja nie zaginęła. Sami przygotowujemy auto, kupujemy puszki w sieciówkach, jeździliśmy na LPG, obecnie szykujemy el Tarpano w dieslu, szukamy darczyńców - Nasi Darczyńcy wpłacają od 5 zł za wpis na samochodzie. To są nasze wakacje, nasza przygoda. A jednocześnie mamy zaszczyt uczestniczyć w czymś pożytecznym. Kochamy stare auta. Namawiamy młodsze pokolenie. Dlaczego załoga z małego miasta nie miałaby by szans? z kim nie miałaby szans? Owszem, wymagana jest znajomość mechaniki, znajomość swojego auta, kilka tretytek,, przecinak i młotek (jedyne narzędzie używane w wyprawie do Grecji - do pobudzenia rozrusznika w Nysie)i jedziemy. Wszyscy mają szansę, wystarczy chcieć.
Podziękowali: GRUBANUTA, Ala montana, DeLorean

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008