× Złombol 2015

Strefa ekologiczna Austrii

Więcej
2015/01/26 23:42 - 2015/01/26 23:49 #25226 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Strefa ekologiczna Austrii

W niemczech na każdym przeglądzie TUV wkładają analizator w rurę i dają autu certyfikat EURO odpowiedni do czystości spalin...

-Ja dzisiaj byłem na naszej okręgowej stacji diagnostycznej i się zapytałem co zrobić żeby podniść klasę euro w żuku, to na mnie jek na kosmitę patrzyli :( i kiwali głowami że nie można i oni się pod tym nie podpiszą.

-przypuszczam że żuk na LPG II generacji (lambda) ze wspawanym katalizatorem spokojnie spełniłby EURO 2 ale załatwienie certyfikatu w polsce mogłoby przedrożyć wartość żuka.

Szare Wilki Team
Ostatnio zmieniany: 2015/01/26 23:49 przez MaciekZ.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/27 00:14 #25228 przez Kurs Kolizyjny

Kurs Kolizyjny odpowiedział w temacie: Strefa ekologiczna Austrii

W Niemczech miałem 3 samochody zarejestrowane (co prawda rok produkcji po 2003), ale nigdy mi żadnej sądy nigdzie nie wsadzali.
A naklejkę Euro dostałem na podstawie "Dowodu Rejestracyjnego"
Gdy do Daewoo Lanosa robiłem naklejkę, to samo na podstawie papierów.
Teraz najlepsze, w Austrii uznają tylko Austriackie naklejki, a Niemieckie to największe zło i oszustwo.

Więcej
2015/01/27 04:17 #25232 przez MaciekZ

MaciekZ napisał: W niemczech na każdym przeglądzie TUV wkładają analizator w rurę i dają autu certyfikat EURO odpowiedni do czystości spalin...

Chodzi o to że nie ma u nich problemu z przekwalifikowaniem auta na TUV gdy spełnia normy spalin, np. do starego Diesla montują filtr cząctek stałych (często tylko na przegląd) i auto dostaje EURO 4

Szare Wilki Team

Więcej
2015/01/28 23:01 - 2015/01/28 23:02 #25379 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Strefa ekologiczna Austrii

Nie zgodzę się z przedmówcami. Mam dość śmierdzącego Krakowa! Firmy zewnętrzne badające powietrze w Krakowie wyraźnie mówią o tym, że Kraków najbardziej zanieczyszczone miasto w Polsce to nie wina samochodów. Nie prawda. W ciągu ostatnich kilku lat przybyło ponad 600 tyś samochodów (w samym Krakowie)!!

Kto mieszka w Krakowie ten wie o czym mówię - o smogu wawelskim!

oczywiście temat rzeka.

Wyjątkiem może być Żuk uczestniczący w jakiejś "imprezie" a nie cykliczna jazda Żukiem (codziennie do pracy). Dlatego uważam, że te przepisy są słuszne, ale jak od każdej reguły winien być wyjątek...

w wątku o Szwajcarii 2F4U wpadło na genialny pomysł i napisali do Ambasady!

Może i w tym wypadku powinniśmy tak postąpić?
Ostatnio zmieniany: 2015/01/28 23:02 przez LumpeksSquad - Pieszczochy.
Podziękowali: kantYna

Więcej
2015/01/28 23:19 #25380 przez stasiu

stasiu odpowiedział w temacie: Strefa ekologiczna Austrii

powinny być wszystkie obostrzenia zakaz palenia węglem zakaz dymiących samochodów itp , ale pod jednym warunkiem , NAJNIŻSZE WYNAGRODZENIE W POLSCE POWINNO WYNOSIĆ 1750 ale nie złotych tylko Ojro , wtedy wszyscy wywalimy to co złe i kupimy super ekologiczne rzeczy a pojazdy uczestniczące w złombolu będą zarejestrowane na zabytki i będą wyjeżdżały tylko na złombol i parady.

stasiu
Podziękowali: Pegazy

Więcej
2015/01/29 12:33 - 2015/01/29 12:35 #25413 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Strefa ekologiczna Austrii

co do Niemców i ich zielonych naklejek to trochę temat przegrzebałem jakiś czas temu, bo mam w Rapidzie przełożony silnik z Felicii, która (wg rocznika) spełnia wymogi zielonej naklejki.
Naklejkę faktycznie dają na podstawie dowodu, pod warunkiem rocznika bodajże '93 w górę (rapid ma '89).
Na początku, po przełożeniu silnika miałem teoretycznie szansę na zieloną naklejkę, bo silnik był świeżutki, z gazem i wydech miałem przez jakiś czas z katalizatorem.
W Polsce (tak byłoby taniej/łatwiej) mogłem pojechać na badanie na jak to ktoś określił "worek".
Wyglądało to by z grubsza tak, że auto z podłączoną rurą jest puszczane w trasę (na jakiś rolkach w miejscu) i program symuluje jazdę a spaliny są łapane do wora a potem... kuźwa ważą to albo co, tego nie wiem.

Koszt tego badania to jakieś kilkaset złoty chyba było... stwierdziłem, że mi się to nie opłaca i olałem temat (a potem zdjąłem katalizator).

No i teraz jak siedzę w Niemczech (choćby teraz) to muszę rapida kryć w garażu w pracy i go wyciągam tylko na czas zjazdów, mieszkam w zielonej strefie ale wieczorem po rodzinkę i bagaże podjechać na chwilę, to nie problem.
Problem byłby rano, bo parkingowi po mieście chodzą i wiem, że oprócz parkowaia sprawdzają istnienie naklejek.

A jeszcze jest jedna rzecz, w przypadku pojazdów 30 letnich i starszych (podobno) wystarczy przetłumaczone na niemiecki orzeczenie o historyczności pojazdu za szybą wstawić (chyba z kopią d-du rejestracyjnego) i też już nie ma problemu z brakiem eko-naklejki.
Niemcy rejestrują starocie z literką H na końcu rejestracji i wtedy nie muszą mieć naklejek (wiek auta min.30 lat)

+48 505 230 876
dEfekt Motyla
Ostatnio zmieniany: 2015/01/29 12:35 przez yourij.

Więcej
2015/02/02 00:07 #25533 przez Gwardia Faraona

Gwardia Faraona odpowiedział w temacie: Strefa ekologiczna Austrii

MaciekZ napisał:

Grzmiący Rydwan napisał: Aha - Żuki robiono do 1998 roku;-)

Zgadza się :) ale produkcja żuka z silnikiem S21 zakończyła się w 1995 roku właśnie dlatego że nie spełniał normy EURO 2 która obowiązywała od 1996...

...wszystkie auta od 1996 roku spełniają (na papierze) wymogi EURO 2 bo takie były wytyczne produkcji aut, więc problem jest tylko z autami do 1995roku te młodrze nie powinny mieć problemu z dostaniem winiety do 2016 roku oczywiście kiedy wejdzie wymóg posiadania minimum EURO 3.

-Olać Austriaków :P - objedziemy ich górą tylko nocleg inny trzba będzie łatwić, a wracać itak będziemy wybrzeżem ;)

A to ciekawe bo ja w 2012 na Złombolu byłem Żukiem z 1996 roku z silnikiem S-21 i katalizatorem. A części pozyskałem z benzynowego Żuka z silnikiem S-21 z 1998 roku...

Więcej
2015/02/02 00:24 #25536 przez PACZKAPEEL TEAM

PACZKAPEEL TEAM odpowiedział w temacie: Strefa ekologiczna Austrii

pod koniec montowali s-21 z katalizatorem. S-21 wsadzali do Żuka do końca produkcji do 98.
Podziękowali: Gwardia Faraona

Więcej
2015/02/03 19:52 - 2015/02/03 19:57 #25606 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Strefa ekologiczna Austrii

napisałem maila do firmy z pierwszego posta i plakietka o której mowa kosztuje 24 euro + 20 euro wysyłka do Polski :) choć istnieje też możliwość odebrania w Wiedniu :)
jak pisał autor wątku MUSZĄ ją mieć WSZYSTKIE pojazdy które mają w dowodzie ciężarowy nie ma znaczenia masa i czy jedziemy autostradą czy nie
Posiadanie nie zwalnia z wykupienia winiety na autostrady jeśli chcemy z nich korzystać, w tym roku 8,7 euro za 10 dniową
Ostatnio zmieniany: 2015/02/03 19:57 przez Semtox.

Więcej
2015/02/03 19:54 - 2015/02/03 19:56 #25608 przez MaciekZ

PACZKAPEEL TEAM napisał: pod koniec montowali s-21 z katalizatorem. S-21 wsadzali do Żuka do końca produkcji do 98.

-no jaja sobie robicie :cheer: to ja przepraszam ktoś mi głupot naopowiadał a ja z takim przekonaniem pisałem :blush:

-tak czy inaczej 95' nie spełnia eur2 i plakietki nie dostanie :(

Szare Wilki Team
Ostatnio zmieniany: 2015/02/03 19:56 przez MaciekZ.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008