× Złombol 2015

Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

Więcej
2015/02/07 15:05 #25744 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan stworzył temat: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

Bardzo ważna informacja dla wszystkich którzy chcą jechać Żukiem lub Nysą. Zanim kupicie pojazd i wpakujecie w niego kasę i czas - sprawdźcie najpierw na ile osób jest zarejestrowany. Jeśli na mniej niż planujecie jechać - to możecie mieć bardzo poważny problem.

Zazwyczaj Żuki mają rejestrację na dwie, siedem, dziewięć osób. Tak z fabryki wyjeżdżały (wersje specjalne mogły mieć inaczej). W świetle obecnych przepisów nie da się z dwuosobowego Żuka zrobić siedmioosobowego bowiem muszą w nim byc szyby, oraz pasy bezpieczeństwa kotwione w FABRYCZNYCH miejscach kotwiczenia. Żuk takowych nie posiada, poza mikrobusem z końca produkcji. Zatem okazać się może że takiego auta nie uzyjecie w Złombolu. Pamiętajcie też że wlaśnie zmieniają się przepisy i przewóz osób w większej liczbie niż w DR - utrata PJ na 3 mce.

Ponieważ jednak w naszym kraju przepisy zmieniały się milion razy i jest w nich nieziemski burdel - pojedźcie do kilku stacji okręgowych, uprawnionych do wydawania opinii o zmianie liczby miejsc i dokładnie wypytajcie o aktualną procedurę i jakie warunki muszą być spełnione. Zapewne dostaniecie rozbieżne odpowiedzi, ważne jednak że będziecie wiedzieli na czym stoicie. Metoda na dowód rejestracyjny z fotką władcy Polski przestaje działać - diagności są kontrolowani i te numer co raz rzadziej przechodzi.

Na koniec - jeśli macie tak jak ja Żuka rejestrowanego na 7 osób, ale jest w nim pięć foteli, a nadgorliwy diagnosta zapyta o te brakujące - odpowiadamy ze są w garażu. Może bowiem zajśc sytuacja że taki nadgorliwiec będzie próbował zmniejszyć liczbę miejsc w aucie (bez takiej potrzeby). Meldujecie że auto z fabryki wyszło z ławkami, ławki są w garażu i koniec dyskusji.

Sebek - przypnij ten post u góry, bo się ktoś naprawdę rozczaruje przy przeglądzie po ciężkiej pracy nad dwuosobową wersją...

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Podziękowali: e-zuk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/07 15:11 #25745 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

było już o tym ....

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2015/02/07 15:47 #25749 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

Owszem, w zeszłym roku i zaginęło w mrokach forum. A aktualnie mamy kolejną zmianę w przepisach: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871...warszawa#BoxNewsLink

Podziękowali: Misio Żelki, e-zuk

Więcej
2015/03/20 14:40 #26975 przez e-zuk

e-zuk odpowiedział w temacie: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

Any experience with register a ZUK as yellow plate for vehicles before 1990?

I am planing to do mine and it will be easier if someone has the papers (registration documentation done). I did for my Jawa1958 but I need to repeat for Zuk

Wszelkie doświadczenia z rejestracji Żuk jako żółty talerz dla pojazdów przed 1990?

Jestem struganie robić miny, będzie łatwiej, jeśli ktoś ma dokumenty (dokumentacja Rejestracja zrobić). Zrobiłem dla mojego Jawa1958 ale trzeba powtórzyć dla Żuka

oldtimery.com/index.php?option=com_conte...dy-prawne&Itemid=714

Biała karta

"KARTA EWIDENCJI RUCHOMYCH ZABYTKÓW TECHNIKI"

forum.oldtimery.com/download/file.php?id=6571

Dzeki

Angielski preferuje :) Jestem Hiszpanem

www.facebook.com/zukFS

Więcej
2015/03/20 16:14 #26978 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

Tak, już było wcześniej o tym. Mogę jedynie podpowiedzieć, w razie potrzeby pomóc w zmianie ilości miejsc w DR. Sam to już kilka razy robiłem i wszystko jest OK. Jeżeli chodzi o Żuka/Nysę wystarczy zamontować fotele, które posiadają własne fabryczne punkty mocowania pasów bezpieczeństwa, np. z Ducato itp.

Więcej
2015/03/20 18:01 #26981 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

Ja tylko dla informacji - kolega e-zuk nie włada polską mową, stąd translator. Proszę mu wybaczyć i postarać się zrozumieć;-)

Podziękowali: eZuk

Więcej
2015/03/20 23:36 #26989 przez e-zuk

e-zuk odpowiedział w temacie: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

nie ma problemu... mam translator

Yes, I was before that. I can only hint, if necessary, help change the number of seats in the DR. Sam is already a couple of times I've done and everything is OK. As far as the Beetle / Neisse mount enough seats, which have their own factory belt anchorages, eg. The Ducato like.

As everything in Poland, it depends of the luck you have with the inspector.

Angielski preferuje :) Jestem Hiszpanem

www.facebook.com/zukFS

Więcej
2015/03/21 12:56 #26994 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

Check private message

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/03/21 17:22 #26997 przez Żukołaki

Żukołaki odpowiedział w temacie: Żuk - liczba osób w Dowodzie Rejestracyjnym

Cześć, chciałbym zasięgnąć informacji jeszcze tutaj ponieważ różne są rozbieżności.
Chodzi mi o wpis w dowodzie rejestracyjnym. W Żuku mam ciężarowy i na 7 osób.
Mogą się z tym wiązać jakieś nie przyjemności, problemy, opłaty itd.podczas jazdy w 7 osób? oczywiście fotele będę wkładał zamiast ławek własne.
P.S. Przechodzicie z tymi fotelami przeglądy bez problemu?

Więcej
2015/03/21 18:20 #26998 przez Grzmiący Rydwan

U mnie bez problemu, mam 7 os, osobowy. Pan spytał gdzie są dwa fotele (bo w aucie tylko pięć), uprzejmie odpowiedziałem ze w garażu, zdemontowane bo zbędne. Uśmiechnął się i tyle było problemów;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008