× Złombol 2015

Porada prawna dla kupujących auto

Więcej
2015/02/25 21:12 #26409 przez AQQ-ZEUM

AQQ-ZEUM odpowiedział w temacie: Porada prawna dla kupujących auto

Chodziło mi o to że jest wyjście z sytuacji kiedy brak jest ciągłości ub. OC. Dużo aut na Złombolu ma więcej niż 25 lat - w tym celu wystarczy oświadczenie rzeczoznawcy o "zabytkowości" samochodu i … jesteśmy zwolnieni z opłat . Bez tzw. białej karty, żółtych tablic etc. taki dokument kosztuje 200 zł a załatwia wiele :-) Tyle.
Podziękowali: Grzmiący Rydwan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/25 21:17 #26411 przez AQQ-ZEUM

Czarny Jastrząb napisał:

AQQ-ŚLUBOWÓZ napisał: (...) Jest jeszcze wiele nieścisłości w twoim poście ale... z racji tego że nie mają one tak naprawdę znaczenia to pominę je milczeniem.

A własnego posta nie dało się pominąć? On nie ma żadnego znaczenia w tym temacie :evil:[/quote

Niezbyt się wysiliłeś w swoim wywodzie. Błogosławieni ci którzy nie mając nic do powiedzenia nie zamieniają tego w słowa czarny jak ci tam … nietoperzu czy jastrząbku.

Więcej
2015/02/25 21:41 #26412 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Porada prawna dla kupujących auto

Jeśli auto ma ukończone 40 lat jesteśmy zwolnieni z ciągłości OC bez dodatkowych orzeczeń, tzn. jeśli auto skończyło 40 lat możemy z końcem umowy wypowiedzieć OC, oczywiście mamy obowiązek je opłacić gdy chcemy wprowadzić auto do ruchu, ale wystarczy ubezpieczenie krótkoterminowe które samo wygaśnie z upływem terminu. (tak samo jak przy autach na żółtych tablicach)

Szare Wilki Team

Więcej
2015/02/25 21:44 - 2015/02/25 21:45 #26413 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: Porada prawna dla kupujących auto

AQQ-ŚLUBOWÓZ:
Musiałeś napisać 3 posty pod rząd żeby wytłumaczyć o co Ci chodziło. Urocze :evil:
I ta nieudolna próba obrażenia mnie? Ośmieszenia? Czy może po prostu nie umiesz nicku przepisać? Pisz więcej z przyjemnością poczytam Twoje mądrości ;)

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab
Ostatnio zmieniany: 2015/02/25 21:45 przez Czarny Jastrząb.

Więcej
2015/02/25 22:19 #26416 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Porada prawna dla kupujących auto

AQQ-ŚLUBOWÓZ napisał: Chodziło mi o to że jest wyjście z sytuacji kiedy brak jest ciągłości ub. OC. Dużo aut na Złombolu ma więcej niż 25 lat - w tym celu wystarczy oświadczenie rzeczoznawcy o "zabytkowości" samochodu i … jesteśmy zwolnieni z opłat . Bez tzw. białej karty, żółtych tablic etc. taki dokument kosztuje 200 zł a załatwia wiele :-) Tyle.

Tylko po co??? Skoro i tak opłacam od dnia zakupu, a nie wstecz? Za 200, to można mieć już pół roku OC zapłacone...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2015/02/25 22:57 #26419 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Porada prawna dla kupujących auto

Spokój dziewczyny;-) Nie bić się. Wszystko stało się jasne, Ślubowóz dodał cenne info. Nie wiedziałem o tym. Tym niemniej tutaj współpracujemy a nie bijemy się o duperele;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/02/25 23:42 #26420 przez AQQ-ZEUM

Czarny Jastrząb napisał: AQQ-ŚLUBOWÓZ:
Musiałeś napisać 3 posty pod rząd żeby wytłumaczyć o co Ci chodziło. Urocze :evil:
I ta nieudolna próba obrażenia mnie? Ośmieszenia? Czy może po prostu nie umiesz nicku przepisać? Pisz więcej z przyjemnością poczytam Twoje mądrości ;)

Prawdą jest że "pisanie" mi nie wychodzi. Na Złombolu poproszę cię o korepetycje. Mam nadzieję że jesteś mężczyzną i nie odmówisz. Już nie mogę się doczekać!

Więcej
2015/02/25 23:52 #26422 przez AQQ-ZEUM

POGANIACZE BYDŁA napisał:

AQQ-ŚLUBOWÓZ napisał: Chodziło mi o to że jest wyjście z sytuacji kiedy brak jest ciągłości ub. OC. Dużo aut na Złombolu ma więcej niż 25 lat - w tym celu wystarczy oświadczenie rzeczoznawcy o "zabytkowości" samochodu i … jesteśmy zwolnieni z opłat . Bez tzw. białej karty, żółtych tablic etc. taki dokument kosztuje 200 zł a załatwia wiele :-) Tyle.

Tylko po co??? Skoro i tak opłacam od dnia zakupu, a nie wstecz? Za 200, to można mieć już pół roku OC zapłacone...

Płacisz od dnia zakupu, prawda,ale jeśli auto chcesz wyłączyć z ruchu np. na dwa lata i nie płacić OC wówczas taka opinia rzeczoznawcy jest pomocna i pozwala zaoszczędzić "parę groszy". Jeśli samochód eksploatujesz w sposób ciągły wówczas taka operacja jest bezzasadna.

Więcej
2015/02/26 09:04 #26425 przez Immortale team

Immortale team odpowiedział w temacie: Porada prawna dla kupujących auto

Nie wiedziałem o takiej opcji a mogła sie przydać, auto remontuje już od roku, nigdzie nie jeździ a OC ponad 400 zeta, no ale teraz to już za późno, bo mam nadzieję, że za niedługo w końcu nim wyjadę:)

"jak nie urok, to sraczka" :woohoo:

Więcej
2015/02/26 16:20 #26436 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Porada prawna dla kupujących auto

AQQ-ŚLUBOWÓZ napisał:

Czarny Jastrząb napisał: AQQ-ŚLUBOWÓZ:

Prawdą jest że "pisanie" mi nie wychodzi. Na Złombolu poproszę cię o korepetycje. Mam nadzieję że jesteś mężczyzną i nie odmówisz. Już nie mogę się doczekać!

Z tego co tu czytam na pół roku przed startem planujesz dać komuś po ryju na złombolu.
Naprawdę taki jest twój plan?
Czy nie podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie?
Wiesz przecież dobrze że nie potrzebujemy kolejnych incydentów podobnych do tego jaki wydarzył się ostatnio...

Panowie więcej luzu i cierpliwości na miłość boską.
Po co ciskać w siebie gównem?
Ja wiem że nie zawsze może być miło i uroczo ale negatywne emocje to chyba ostatnia rzecz jaka jest nam tu potrzebna.

Pozdrawiam,
Paweł.

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta
Podziękowali: Škoda Zachodu

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008