× Złombol 2015

Pomocy ratunku !!!!!

Więcej
2015/03/12 22:59 #26810 przez żukopolis007

żukopolis007 stworzył temat: Pomocy ratunku !!!!!

Witam jestem tu nowy :) posiadam autko dostawcze marki żuk z silnikiem s-21 , od paru dni mam problem z jazda - chodzi na 3 cylindrach na wolnych obrotach jak dodam gazu działaja 4 lecz w trakcie pracy z cięzarem jest nie możliwe podjechac pod górke lub ruszyć dziś sprawdziłem iskre i na 2 swiecach nie ma od strony lewrka biegów kable są nowe swiece też prosze o pomoc natychmiastową bo autko potrzebne do pracy na wczoraj ja obstawiam aparat zaplonowy lecz może wy coś doradzicie pozdrawiam szerokosci :)

marek szwak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/13 01:54 #26811 przez Gynsi Pympek

Gynsi Pympek odpowiedział w temacie: Pomocy ratunku !!!!!

Jaki masz rodzaj aparatu zapłonowego, starego typu czy elektronik z modułem? Jeżeli na dwóch świecach nie ma iskry to może styki w kopułce już wypalone? Upewnij się czy masz dobrze wyregulowany aparat (kąt wyprzedzenia/opóźnienia) zapłonu. Sprawdź również przewód podciśnienia przyspieszacza zapłonu.

Więcej
2015/03/14 05:14 - 2015/03/14 05:25 #26827 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Pomocy ratunku !!!!!

Żeby rozwiązać problem -tylko systematyczna kontrola/wymiana elementów w kloejności:

1. świece
2. przewody
3. kopółka + palec
4. impulsator

- jeśli 1. i 2. już wymieniłeś to teraz nr 3. i pewnie będzie OK. :)

Kopółkę zazwyczaj uzdrawia czyszczenie benzynką extrakcyjną i zapsikanie silikonem w spreyu ale docelowo najlepiej wymienić. ;)

- gorszy przypadek byłby gdyby iskra była na wszystkich świecach, auto na wolnych nie chodziło na jeden cylinder a po dodaniu gazu cylinder ożywał, wtedy trzeba sprawdzić luzy zaworowe i pomierzyć ciśnienia na cylindrach

Szare Wilki Team
Ostatnio zmieniany: 2015/03/14 05:25 przez MaciekZ.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008