× Złombol 2015

Przepisy w Czechach

Więcej
2015/03/23 21:29 #27036 przez Skodzitsu

Skodzitsu stworzył temat: Przepisy w Czechach

Był temat o Szwajcarii.
Nas podczas zeszłorocznego powrotu zatrzymali nieoznakowani w Czechach i po dokładnym obejrzeniu samochodu z każdej strony policjant poinformował, że nie wolno w Czechach mieć żadnych numerów ponaklejanych na aucie. Grożą za to bardzo wysokie mandaty. Jako że było to tuż przed granicą z Polską, to przeprosiliśmy i jakoś wyłgaliśmy się "charytatywną imprezą dla dzieci", no i przecież nie bierzemy udziału w żadnych nielegalnych wyścigach (bo na naklejkach było napisane Charity RALLY), bo Polonez kombi zapakowany po dach na pewno nie służy do ścigania :)

Jakby ktoś mieszkający bliżej czeskiej granicy mógł dokładniej rozpoznać temat, mogłoby to pomóc uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/24 20:53 #27060 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

-no mają takie przepisy :unsure: myślę że wystarczy na numerkach porobić krzyżyki z taśmy izolacyjnej na czas przejazdu przez ten dziwny -ale ciekawy- kraj :) .

Szare Wilki Team

Więcej
2015/03/24 22:35 #27066 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

Mam zamiar to precyzyjnie olać i jechać z numerami.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2015/03/25 00:25 #27068 przez Kurs Kolizyjny

Kurs Kolizyjny odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

Łączę się w nastawieniu z Grzmiącym Rydwanem

Więcej
2015/03/25 09:56 #27074 przez Blues_Brothers

Blues_Brothers odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

A taśmę i tak prawie każdy będzie miał, więc w razie spotkania z miłymi Pepikami można zakryć, ale jak się uda przejechać, to spoko.

Więcej
2015/03/25 20:41 #27095 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

jechałem w zeszłym roku przez Czechy z numerami w obie strony. Policję mijaliśmy 3 razy z tego co pamiętam. Zero reakcji.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2015/03/26 16:56 #27119 przez MaciekZ

MaciekZ odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

Wydaje mi się, że jak któryś policjant zwróci na to uwagę to tylko po to żeby sobie pogadać... Auto przedstawiciela handlowego oklejone reklamą ,,3bit'' też nie powinno jeździć po czechach? ;) Dawno temu za czasów szkoły na pierwszy dzień wiosny z kumplami pomalowaliśmy Zaporka plakatówkami i jeździliśmy w kółko po mieście , zatrzymała nas policja i oznajmiła że według polskich przepisów auto nie może być pomalowany na więcej niż trzy kolory... to raczej martwe przepisy :)

Szare Wilki Team

Więcej
2015/03/29 16:48 #27199 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

Mi tam się nie uśmiechało dostać mandatu na powrocie tuż przed samą granicą z PL, dlatego o tym piszę, a podobno są one wysokie (cokolwiek to miało znaczyć wg pepikowego policjanta).

Więcej
2015/03/29 20:21 #27202 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

Napiszę to też tu bo wspominałem o tym w kontekście strefy ekologicznej w Austrii
Niewiele dalej wyjdzie ominąć Czechy i Austrię przez Niemcy i jest się do przodu na dwóch winietach tak omija się pierwszy oficjalny kamping i trzeba coś samemu wykombinować ale sądzę że kilka ekip skusi się na tę opcje

odezwą się zaraz głosy o nudności jazdy autostradą ale TO TYLKO OPCJA dla obawiających się różnych dziwnych pomysłów naszych południowych sąsiadów

Więcej
2015/03/29 20:40 #27205 przez JeszczeBrak

JeszczeBrak odpowiedział w temacie: Przepisy w Czechach

Znając podejście czeskich i austriackich policjantów do wszystkich aut na obcych numerach, wydaje mi się, że to bardzo rozsądne rozwiązanie.
Nie ma co ukrywać, że niemieccy policjanci też są służbistami, ale austriaccy biją ich na głowę.
Czasami naprawę nie ma sensu kombinować.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008