× Złombol 2015

Szukam pomocy - kuj-pom, pomorskie, wielkopolskie

Więcej
2015/07/07 23:52 #28712 przez SkodaCałkowita

SkodaCałkowita stworzył temat: Szukam pomocy - kuj-pom, pomorskie, wielkopolskie

Cześć wszystkim!
Mam nadzieję, że dział okej, bo sprawa jak najbardziej Złombolowa, ale jak bardziej offtop, to przepraszam ;).

Szukam kogoś do pomocy w przygotowaniu się na wyjazd w okolicach mojej rodzinnej miejscowości - Kamienia Krajeńskiego położonej praktycznie przy granicach kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. W grę wchodzi na razie promień ok. 70km - Chojnice, Człuchów, Tuchola, Bydgoszcz, Piła itp. tereny. Wiem, że na Śląsku byłoby łatwiej... :)

Na Złombol wraz z kolegą czailiśmy się naprawdę długo, jednak w ostateczności (studia, praca itd.) wyszło jak zwykle... Dopiero niedawno zarejestrowaliśmy ekipę oraz kupiliśmy auto - dość sfatygowaną Skodę Favorit. I właśnie tu jest największy problem - samochód jeździ, ale na 100% nie wszystko jest z nim okej. Skodzina przegląd przeszła (potrzebna jedynie wymiana końcówki wahacza), jednak pali sporo, lekko przerywa, ździebko się grzeje, a silnik trochę się poci. Mam budżet na zrobienie tego i owego i jak najwięcej chciałbym zrobić sam, jednak trochę brak mi wiedzy i kompletnie brak warsztatu. A niestety mój towarzysz 230km stąd zarabia na wyjazd... Gdyby wszystko udało się załatwić wcześniej, to byłby czas na kombinowanie, lecz teraz pozostał miesiąc (odejmuję tydzień na Woodstock), a samochód może dojechać - lecz nie musi.

Oczywiście kombinuję tak czy siak, jednak wiem, że Złombolowcy najlepiej znają się na złombolowych rzeczach i autach. Każda propozycja będzie na wagę złota. Nawet jeżeli ktoś znający się na rzeczy przejedzie się autem i powie, co jego zdaniem jest jeszcze nie tak, jeżeli znajdzie się ktoś (najlepiej z Favoritką) do wspólnej trasy Katowice - Stelvio, ktoś z dobrym warsztatem i chęcią pomocy, lub po prostu ktoś z okolicy z kim można by pójść na piwo i pogadać o Złombolu - będę zachwycony :D.

Dzięki i pozdrawiam,
Wiktor!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/08 11:14 #28720 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Szukam pomocy - kuj-pom, pomorskie, wielkopolskie

Do podstawowych spraw nie potrzebujesz fachowca:
0. napisz skoda który rocznik, ile ma przebiegu, który silnik (gaźnik, monowtrysk)
1. Wymiana filtra powietrza
2. Wymiana świec (przyda się klucz do świec i płyn do mycia silników - np. Akra za ok. 15zł. Zanim wykręcisz świece - umyj wkoło, żeby brudy Ci nie nawpadały do cylindra).
3. Wymiana przewodów wysokiego napięcia
4. Wymiana oleju wraz z filtrem.
5. Zdjęcie koła przedniego i sprawdzenie grubości klocków hamulcowych, czy przewody hamulcowe nie są sparciałe, czy się nie pocą.

Jak zrobisz powyższe - sprawdź czy się nadal grzeje i dużo pali i wtedy szukaj pomocy fachowca.

Więcej
2015/07/10 00:20 #28765 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Szukam pomocy - kuj-pom, pomorskie, wielkopolskie

Zadzwoń wieczorem.
796453003
Piotrek

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2015/07/13 14:03 #28829 przez SkodaCałkowita

SkodaCałkowita odpowiedział w temacie: Szukam pomocy - kuj-pom, pomorskie, wielkopolskie

Wielkie dzięki, trochę w kiepskim terminie napisałem posta, bo nie miałem przez kilka dni jak odpisać.

Skoda rocznik 1994, przebieg trochę ponad 200 tyś. na gaźniku Jikov.
Na dniach będę starał się powymieniać kilka rzeczy, czekam tylko na części (świece, przewody, filtry, olej, palec + kopułka). Jak coś, to zdam relację czy coś się zmieniło.

Poganiacze: Dzięki! Jeżeli jeszcze aktualne, to dzisiaj będę dzwonił.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008