× Złombol 2015

Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Więcej
2015/07/08 11:57 #28723 przez autoFOCUS

autoFOCUS stworzył temat: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Cześć. W zeszłym roku odpaliliśmy taki serwis:
gdzieonikurdesa.pl/

Który wraz aplikacją na Androida:
play.google.com/store/apps/details?id=pl...nikurdesa.donosiciel

Pozwalał rodzinom, kochankom i kosmitom śledzić każde auto na żywo gdzie jest.
W obecnym momencie wszystko działa tak jak działało (od roku nie ruszam), oprócz:
- skrzynki mailowej dla automatu obsługującego rejestrację kont i zapomniane hasła
- certyfikatu SSL, który pozwalał na zainstalowanie widgetu na stronie facebooka (np. na fun page'u)

Powyższe ogarnę w przyszłym tygodniu - tak, w tym roku też odpalamy.

Przy okazji zachęcam kumatych w programowaniu do ewentualnego rozwoju/modyfikacji. Podsyłam linki do repozytoriów silnika obsługującego stronę i apki Androida (a może ktos chce zrobić na iOS, Windowsa?). Sam miałem ambitny plan zrobić coś ach i och, ale nawet nie usiadłem, bo czasu brakło.
bitbucket.org/zpomianowski/donosiciel
bitbucket.org/zpomianowski/spyzlom

Zastrzegam sobie jedynie by tego nie wykorzystywać komercyjnie i ostrzegam, że w kodzie panuje trochę armageddon z racji, że wszystko powstawało na kolanie i w kilka dni na mega-turbo-speedzie.

Gdyby coś fajnego powstało to strzelimy merga i wrzucimy na serwer/sklep/czy jeszcze coś innego ku chwale Nam wszystkim :)

Pozdry!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/08 12:34 #28724 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Dzięki za szybką i co najważniejsze pozytywną odpowiedź :woohoo:
aplikacja bezcenna dla osób kibicujących

`14 LLoret + (399) `15 Passo del Stelvio + (16) `16 Palermo + (5) `17 Noja + (5) `18 Chalidiki + (2) `19 Irlandia

Więcej
2015/07/08 13:00 #28726 przez autoFOCUS

autoFOCUS odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Miło słyszeć :)

Osoby, które pamiętają swoje konta i hasła mogą bez problemu korzystać już teraz.

Więcej
2015/07/08 18:52 #28734 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

To dobrze że Donosiciel jedzie z nami!
A czy team AutoFocus jedzie z nami?

Więcej
2015/07/08 21:52 - 2015/07/08 21:59 #28737 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

O! Działa mój stary login i hasło! Hurraaa! :D

@autoFOCUS: chciałem zrobić update danych i wychodzi "413 - Entity too large"
Ostatnio zmieniany: 2015/07/08 21:59 przez Skodzitsu.

Więcej
2015/07/08 23:27 #28739 przez autoFOCUS

autoFOCUS odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Najwyraźniej apka chce wysłać więcej danych jednorazowo niż serwer nginx jest skonfigurowany do połykania. Wpisze na liste todo. Najwyrazniej trzeba zwiekszyc limit body w poscie na serwerze albo zmniejszyc ilosc probek do wyslania w pojedynczym requescie. Jesli tak to nie jest jakas trudna rzecz do zrobienia.

Więcej
2015/07/08 23:45 #28741 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

U mnie przy próbie aktualizacji danych konta, konkretnie po zmianie liczby osób w ekipie i kliknięciu "Zastosuj zmiany" pojawia się błąd

Internal error
Ticket issued: spyzlom/.....

A apka na telefon dziś przetestowana i bangla :)

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2015/07/09 09:55 #28744 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

autoFOCUS napisał: Najwyraźniej apka chce wysłać więcej danych jednorazowo niż serwer nginx jest skonfigurowany do połykania.

Być może, bo chciałem zmienić zdjęcie, na całkiem duże. Bo jak dawałem mały .jpg (640x480) to pole wyrzucało warning, że nieprawidłowy obrazek. Dzisiaj po południu spróbuję pokombinowac z fotką (inny rozmiar, kompresja .jpg itp.)

Więcej
2015/07/09 12:49 #28747 przez autoFOCUS

Wyczyściłem rejestr ticketów. Następnym razem jak wyskoczy Ticket Issued prośba o podanie co zrobiliście i dokładny czas, to ze stosu raportowanych błędów wybiorę ten konkretny i będę łatwiej miał jak się z tym uporać :)

Więcej
2015/07/09 15:56 #28749 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Zmieniam liczbę załogantów, klikam "Zastosuj zmiany"

Ticket issued: spyzlom/80.252.3.187.2015-07-09.09-54-57.3d80c233-98cd-4188-8eec-75a755bd0a2f

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008