× Złombol 2015

Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Więcej
2015/07/09 17:20 #28750 przez SREBRNA STRZAŁA

SREBRNA STRZAŁA odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Czy będzie wersja na iOS?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/09 18:22 #28752 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Biorąc pod uwagę że jakby miała być to już by była - to nie;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel
www.lezuk.pl - nasze szaleństwa;-)

Więcej
2015/07/09 18:31 - 2015/07/09 18:32 #28753 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Tak jak autoFOCUS napisał - jak znajdzie się rozgarnięty programista który potrafi napisać APKę na iOSa i to zrobi to będzie.
Konstrukcja APKi jest dość prosta podobnie protokół komunikacyjny
Ostatnio zmieniany: 2015/07/09 18:32 przez Semtox.

Więcej
2015/07/09 18:56 #28754 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Ticket issued: spyzlom/88.151.140.162.2015-07-09.12-55-55.412bd614-e701-4417-982b-5c0ec16c53a2

Więcej
2015/07/09 20:46 #28760 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Poprawiłbym jeszcze czas na serwerze, bo coś imho nie teges. Odświezyłem loco swoje o 20:09 a na mapie jest info że było to o 14:09, więc jakieś 6h rozjazdu - pewnie strefa czasowa dziwna jest.

Więcej
2015/07/13 10:26 #28818 przez autoFOCUS

autoFOCUS odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

@Grzmiący

Stronka łyka timestampy generowane przez Androida przez java.util, czyli ilość milisekund od stycznia 1970 roku.
Z tego potem konstruowany jest czas UTC na stronie. Bardzo prosta konwersja.

Jeżeli GPS słuchawki wspiera protokół NMEA0183, to można bezpośrednio z satelit ściągnąć czas, ale ona ma format: ilość tygodni od 1980, od 6. stycznia + ilość sekund aktualnego tygodnia :P Ciut trudniejsza konwersja więc postanowiłem się posiłkować pierwszym :P

Jak dla mnie to trochę nie ma tu miejsca na błąd. Nie bardzo rozumiem co może generować te różnice w godzinach typu 6h :/

@ogarnięci programerzy
Apka na iOSa powinna być raczej prosta do zrobienia. Komuinukacja odbywa się poprzez proste strzały via http i basic access auth: en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication . Format danych: json.

Donosiciel ma odpalony serwis działający w tle, który nasłuchuje eventów w postaci zmiany pozycji (event można definiować za pomocą kilku parametrów: nie częściej niż, dokładniejszy niż, bla bla bla).

Jak pojawia się event, to apka rejestruje pozycję i pakuje próbkę do lokalnej bazy danych sqlite w postaci:

mDb.createSample(this.l.getTime(), this.l.getLatitude(), this.l.getLongitude(), this.l.getAltitude(), (float) (this.l.getSpeed() * 3.6), this.l.getAccuracy(), this.l.getBearing(), this.l.getProvider());

Jeśli jest dostęp do neta via WiFi lub Sieć komórkowa, to przy każdym evencie apka pobiera ostatni timestamp na serwerze, robi zapytanie do lokalnej bazy danych, które próbki nie zostały wysłane, następnie tworzy tablicę niezsynchronizowanych próbek i robi POST do serwera w celu synchronizacji.
Podziękowali: 2F4U

Więcej
2015/07/13 12:52 #28827 przez Grzmiący Rydwan

Dzięki za info, ja też nie wiem o co chodzi z rozrzutem czasu, stwierdzam tylko że takowy ma miejsce;-))))

Więcej
2015/07/14 00:18 #28842 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

Wielkie brawa dla AutoFocus kolejny raz....jak pozwolicie to zalinkujemy na stronie jak w zeszłym roku oraz na fb wypromujemy. Jeżeli się uda, będą dodatkowe auta z GPS firmy tmatic....jesteśmy w trakcie rozmów

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2015/07/15 19:01 #28912 przez autoFOCUS

autoFOCUS odpowiedział w temacie: Śledzenie na żywo pozycji autek na stronie www

AutofoFocus oczywiście się zgadza, a nawet klaszcze uszami ze szczęścia :)

Dam znać jak serwis uznam za odpalony.

Więcej
2015/07/16 00:04 #28932 przez autoFOCUS

@Skodzitsu
Serwer skonfigurowałem by mógł łykać większe pliki.
Raportowany błąd jednak dotyczył czegoś innego - nie mógł zdekodować jpega ;)
Możliwe, że podczas migracji na inny serwer nie zainstalowałem odpowiednich bibliotek. Przekompilowałem paczkę odpowiedzialną za obróbkę zdjęć. Może teraz będzie lepiej.

Podpiąłem skrzynkę pocztową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - rejestracja i przypominajka hasła powinny działać. Prośba o sprawdzenie.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008