× Złombol 2015

Diesle ciężarowe - eko winieta Austria

Więcej
2015/08/06 21:29 - 2015/08/06 21:30 #29687 przez white truck

white truck stworzył temat: Diesle ciężarowe - eko winieta Austria

Ktoś kupił, będzie załatwiał czy omijacie eko strefę ?
Może ktoś wie jakie EURO spełnia Truck 1.9D :)
W ogóle to sprzęty podchodzą pod winietę ?
Ostatnio zmieniany: 2015/08/06 21:30 przez white truck.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/08/06 21:51 - 2015/08/06 21:56 #29690 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Diesle ciężarowe - eko winieta Austria

Jest o tym cały wątek: Strefa ekologiczna Austrii

Ale w skrócie: TAK wszystko co ma w dowodzie ciężarowe lub ciężarowo/osobowe (czyli sporo Zuków, Polonezów Kombi i wszystkie Trucki) MUSI mieć winietę ekologiczną, a na autostrady normalną o ile mi wiadomo. Bezpieczniej i sporo taniej jest więc jechać albo całkiem przez Niemcy albo przez Czechy - w wątku masz podanych kilka opcji - bo Wiedeń i okolice są w eko strefie.
Ostatnio zmieniany: 2015/08/06 21:56 przez Semtox.

Więcej
2015/08/06 21:56 #29691 przez white truck

white truck odpowiedział w temacie: Diesle ciężarowe - eko winieta Austria

Wątek znam i śledziłem, chce się dowiedzieć czy ktoś się zdecydował na zakup winiety i jak to wygląda w praktyce od strony formalnej

Więcej
2015/08/06 22:00 - 2015/08/06 22:15 #29693 przez Semtox

No to mogłeś zapytać w temacie a nie tworzyć nowy...

Od strony formalnej jest tam gdzieś przytoczona moja korespondencja z firmą która handluje tymi eko winietami. Pamiętam że koszt duży, wysyłka jeszcze droższa a odbiór osobisty możliwy we Wiedniu do którego żeby się zbliżyć musisz już taką winietę mieć...
Ostatnio zmieniany: 2015/08/06 22:15 przez Semtox.

Więcej
2015/08/06 22:18 #29695 przez white truck

Źle opisałem o co mi chodzi. Jak się załatwia winietę to wiem, z wiarygodnego źródła dowiedziałem się jak to wygląda z autami EURO 4. A ja nawet nie wiem jakie EURO spełnia mój sprzęt.
Najbliżej naszego przejazdu to znalazłem punkt: Mitschastraße 44 2130 Mistelbach. Problem może być z naszymi sprzętami w kwestii sprawdzenia czy w ogóle taką winietę mogą posiadć. Jeden kierowca powiedział że stał dwa dni aż zweryfikują czy na jego sprzęt może być wypisana winieta.
Na auto EURO4 koszt to ok 25 eurasów. Obawiam się że z naszymi sprzętami to odbijemy się od drzwi stacji.
Dlatego założyłem nowy wątek, bardziej chodziło mi po praktykę - sorki :)

Więcej
2015/08/06 22:45 - 2015/08/06 22:48 #29697 przez Semtox

I tak uważam że można to było zawrzeć w tamtym wątku

W moim mailu do firmy podałem że chodzi mi o winietę do Poloneza Trucka Roya 1.6 GSI rocznik 2000 (takim pojazdem podróżuje :D) i napisali mi że no problem 24euro - co nas odrzuciło i wybraliśmy drogę przez Niemcy

Jeśli chodzi o Poloneza Trucka 1.9D też nie powinno być problemu bo to jest auto produkowane w 2000 czyli bezwzględnie musiało spełniać Euro 2 (obowiązujące wszystko produkowane w europie po dziewięćdziesiątym którymś). Po za tym to jest silnik Citroena o ile mi wiadomo więc trzeba sprawdzić (choćby na Wiki) czy spełnia on wymagane Euro. Tak ja rozumuje ale skoro mówisz że Austryjacy szukają dziury w całym to może lepiej zostawić ich w spokoju
Ostatnio zmieniany: 2015/08/06 22:48 przez Semtox.

Więcej
2015/08/06 22:53 #29699 przez white truck

Spokój to jest to czego potrzeba. Wątek do zamknięcia.
Zobaczymy co i jak po starcie.
a tak dla rozluźnienia - koszt winiety dla punktów dystrybuujących to ok 2,5 eurasa. A sprzedają z ładną marżą - niezły biznes :)

Więcej
2015/08/06 23:35 #29701 przez Semtox

Intrygujące...
zawsze mi się wydawało że winiety są centralnie sterowane przez państwo i to ono zgarnia większość kasy oraz kontroluje cenę i marże, dlatego wszędzie na terenie np. Austrii kosztują tyle samo - a za granicą... to już nie ich jurysdykcja i cena inna :P

Silnik 1.9D w Polonezie to XUD9 produkowany przez koncern PSA (Peugeot i Citroën) i zgodnie z Francuską Wikipedią spełnia on tylko normę euro 0 i późniejsze wersję Euro 1 ....

Więcej
2015/08/10 17:53 #29931 przez Polonijna Furmanka

Polonijna Furmanka odpowiedział w temacie: Diesle ciężarowe - eko winieta Austria

white truck napisał: Najbliżej naszego przejazdu to znalazłem punkt: Mitschastraße 44 2130 Mistelbach.

W soboty niestety pracują tylko do 14 :/
Poza tym trzeba winietkę wcześniej zamówić i musi ona zostać naklejona przez pracownika przy pojazdach do 3,5 tony.

Zapraszam na naszego bloga podróżniczego: motoyage.eu

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008