× Złombol 2015

Mandaty 2015

Więcej
2017/10/03 07:15 #45923 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Zmierzyło 62 km/h ale każdy radar ma określoną dokładność, więc oni standardowo odejmują te 5 km/h tolerancji, żeby uniknąć odwołań z powodu niedokładności sprzętu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/10/03 08:45 #45924 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Zgadza się, jest info na drugiej stronie jak to liczą.
Ale druczki po polsku, płatność kartą na stronie, apką smartfonem, przelewem... pełna profeska.

Ten błysk chyba pamiętam, ciekawe czy przychodzą wszystkie hurtowo czy z każdego rejonu osobno...

Swoją drogą, to te fotoradary po wsiach mają paskudne, takie bunkry koślawe :dry:

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2017/10/03 09:44 #45926 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Kurde a dzisiaj o tym myślałem, że minęło już trochę czasu a tu cisza. Mi mrygnęło 8/09.

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Więcej
2017/10/03 23:38 #45928 przez Aligator Team

Aligator Team odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

To jest tylko wezwanie mandatowe! NIe wysyłajcie nic! Z doświadczenia powiem wam tak: nie ruszać tego.
Tyle razy co dostałem we Francji mandat to sie w głowie nie mieści. Za kazdym razem przychodzi ekonomicznym, nie poleconym. Takie listy mogą sobie wsadzić :) ja swój wczoraj dostałem i podarłem. Przyjdzie za miesiąc jeszcze jeden i to tyle z nękania. Uprzedzam pytania, przy ponownym wjeździe do kraju tym samym autem i kontroli przez policje, nic nie wychodzi w ich śmiesznym komputerze. Sprawdzone info od kilkunastu handlarzy samochodów.

Na przyszłość.
obowiązek zapłacenia mandatu jest wtedy kiedy:
-pismo przyszło w ojczystym języku
-listem poleconym za potwierdzeniem odbioru
-przyszło z Polski
-jest to mandat a nie wezwanie mandatowe
-ewentualny wyrok sądu, jeżeli troszkę zwlekamy z zapłaceniem

Więcej
2017/10/17 20:51 - 2017/10/17 21:17 #46036 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Mi też dziś przyszły pozdrowienia z Francji. 90 euro. To pierwsze. Wertuję internet i już sam nie wiem płacić czy nie płacić. Przeglądam fora transportowców i tam różnie piszą. Jedni płacą, inni nie, jeszcze innych ścigają firmy windykacyjne albo leasingowe jak auto na kredycie. Jest nawet strona anuluj-mandat.pl Nie miałeś Aligatorze nigdy potem jakiś problemów z dziwnymi firmami windykacyjnymi czy komornikiem? Z tego co piszą w necie największe szanse na olewkę przez zagraniczne organy mają mandaty poniżej 70 euro. W wypadku tych wyższych potrafią skierować sprawę do polskiego sądu, a ten anuluje zwykle mandaty właśnie poniżej 70 euro.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Ostatnio zmieniany: 2017/10/17 21:17 przez Chłopcy z PRL.

Więcej
2017/10/17 23:43 #46037 przez Aligator Team

Znajomy handlarz, co dostaje takie mandaty średnio raz na miesiąc, od kilku lat. Mówi aby sie nie przejmować. Ani jednego nie zapłacił. A w razie kontroli na granicy czy Policyjnej nic nie wychodzi w systemie. Powiem tak, nawet jak przyślą mi wezwanie do sądu to się będę kłócił. Skąd mają wiedzieć czy w ogóle list do mnie doszedł, jak wysłali niepoleconym? Dzisiaj dostałem z Niemiec(30E) tak samo, niepolecony, ekonomiczny. Mogą sobie wsadzić :)
Podziękowali: BONDAR Team

Więcej
2017/10/18 22:08 #46043 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Aligator Team napisał: Znajomy handlarz, co dostaje takie mandaty średnio raz na miesiąc, od kilku lat. Mówi aby sie nie przejmować. Ani jednego nie zapłacił. A w razie kontroli na granicy czy Policyjnej nic nie wychodzi w systemie. Powiem tak, nawet jak przyślą mi wezwanie do sądu to się będę kłócił. Skąd mają wiedzieć czy w ogóle list do mnie doszedł, jak wysłali niepoleconym? Dzisiaj dostałem z Niemiec(30E) tak samo, niepolecony, ekonomiczny. Mogą sobie wsadzić :)

Poniekąd rację masz ale;

jeśli jadąc kolejny raz zatrzymają do kontroli pojazd kierowany przez ukaraną osobę zabiorą ją na komisariat do wyjaśnienia lub postawienia przed ichniejszym sądem w trybie nadzwyczajnym, a to może nawet potrwać do 72 godzin :)
Szansa że zatrzymają nikła, ale jak dopadną to przekichane.

Więcej
2017/10/18 23:39 #46044 przez Aligator Team

We Francji wiem, że w razie kontroli nie wychodzi nic w systemie. Nie wiem czyt mają taki bałagan czy co.

Więcej
2017/10/19 17:19 #46045 przez BOLID BierzeOlejLećIDolej

BOLID BierzeOlejLećIDolej odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

mi mignęło (co najmniej 07.09) a po tym co piszecie to aż strach do domu wracać dziś po pracy i skrzynkę otwierać:PPP

Więcej
2017/10/20 06:44 - 2017/10/20 06:50 #46052 przez BONDAR Team

BONDAR Team odpowiedział w temacie: Mandaty 2015

Ja też dziś dostałem wezwanie listem zwykłym. Nie płacę, bo nikt Mi nie udowodni, że takie pismo do Mnie dotarło.
Po drugie. Jest tam opcja wskazania kierującego jeżeli nie kierowałem Ja. Ta opcja jest niedopuszczalna według polskiego prawa. Ja nie pamiętam, które z załogantów prowadziło w tym czasie auto. Być może, wskaże osobę nie winną, czyli fałszywie Ją oskarżę, a to jest u Nas karalne. Tak więc takie pismo nie ma racji bytu. Jeżeli, ktoś chce więcej info zapraszam na ANULUJ MANDAT. Ja dzięki nim już kilka mandatów uratowałem.
Ostatnio zmieniany: 2017/10/20 06:50 przez BONDAR Team.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008