Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Więcej
2016/02/09 22:06 #35014 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Jak na Złombol to ja bym zostawił tak jak jest. Jestem zwolennikiem oryginalnego szczurzego wyglądu i zaprawek z minii.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/12 19:11 #35182 przez Mkzibi

Mkzibi odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Poszukuję w trójmieście do wynajęcia lub współwynajęcia garażu, warsztatu . Najlepiej Gdańsk okolice obwodnicy.

Mam po prostu za mały garaż w domu i mój nowy złombowóz (tarpan Honker) nie zmieści się nie mówiąc o przygotowaniach.

Więcej
2016/02/12 19:17 - 2016/02/12 19:20 #35183 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

JAGLORZE TEAM napisał: Wczoraj po robocie przyszedl czas na operacje pobrania narzadow :D Dawca byl dzielny i nie stawial oporow :) Godzinka roboty samemu . Tylko jak to teraz polaczyc ze skrzynia ARO :S ?! Pozdrawiam

to stary OM 615/616 z gaszeniem na hebel, osobnym smarowaniem pompy wtryskowej, stara wakumpompą i świecami długiego grzania ...

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2016/02/12 19:20 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2016/02/12 20:24 #35188 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Super Beka. Miałem kiedyś takie coś, ale w 2.0, też na hebel :) Auto poprostu jechało :D Nie przyśpieszało :D Ale maszyna wspaniała.

Więcej
2016/02/12 21:56 #35197 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Ehh, szkoda beczki. Też miałem w połowie lat 90-tych ale benzynową z silnikiem M102 i ta dla odmiany zadziwiała na skrzyżowaniach, bo wszyscy myśleli że to diesel, więc muł. No i w przeciwieństwie do klekota była cholernie cicha i komfortowa w środku. Szkoda, że ta na dawcę poszła.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2016/02/13 14:14 #35223 przez Żuk Kazik

Żuk Kazik odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Walczyłem ze ściąganiem drzwi :P

Kupiłem wkrętak udarowy.. Popukałem postukałem nawkurwiałem się puściły może 2-3 śruby...

Szkoda mi było siły i czasu na kręcenie i w ruch poszła spawarka!
Poszło od razu!!

Więcej
2016/02/13 17:57 #35232 przez Grzechotnik

Grzechotnik odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

O, świecące śruby :ohmy:

Więcej
2016/02/13 20:18 #35237 przez RASPUTIN TEAM

RASPUTIN TEAM odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

LIMBOWA Wszystko sie zgadza . 2.4d 65 KM ;) . Mulek ale zrobimy z niego 70 KM . Co do swapu sa postepy ... jutro zostanie wykonana laserem flansza ze stali 20 mm. Co do przerobek . Trzeba dorobic nowa tarcze sprzeglowa ktora bedzie miala taka sama srednice jak w mercedesie ale ten sam wieloklin jak ARO , otwor w docisku musi zostac powiekszony o 10 mm aby wpasowal ta tuleje walka zdawczego ARO . Lozysko oporowe musi morze zostac z Aro lecz musze je troche spilowac . Jak flansza bedzie gotowa okaze sie ile bedzie trzeba skrocic walek zdawczy . Jakby kto pytal , jestem z zawodu Murarzem :D . Mechanikiem samoukiem :D

Załączniki:

Więcej
2016/02/13 20:25 #35238 przez RASPUTIN TEAM

RASPUTIN TEAM odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

A co do beczki , nie bylo co ratowac , stala 6 lat pod stodola , podlogi brak w srodku zgnilizna , ale czego oczekiwac za 1000 zl :D beczke przywiozlem do siebie do Hamburga laweta , i nawet na niej zarobilem bo sprzedalem od reki przednie reflektory i listwy boczne i juz mam silnik za darmo :D jezeli kogos interesuje beczka z 79 roku i 1285000 Km przebiegu :D

Więcej
2016/02/14 18:43 #35251 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

A ja dziś sprawdzałem, czy w pojedynkę można wymienić silnik w ETZ... można. Trzeba mieć tylko sanki dziecka i kilka desek, żeby silnik móc czymś podeprzeć.
Generalnie Walentynki spędzone w garażu. 9h zajęło:
- demontaż starego silnika
- montaż nowego po regeneracji i użeranie się z regulacją sprzęgła
- demontaż prawej lagi i jej reanimacja (rozebranie, wymiana uszczelniacza, zakręcenie i użeranie się z dolna śrubą (kto robił ten wie), zalanie, montaż)
- montaż nowej pompy hamulcowej i zacisku. Takie trochę bardziej współczesne i pewniejsze niż 30 letnie zardzewiałe "coś"
- no i trzeba było potestować ;)
- a na koniec ETZ dostała kratkę na lampę, jak na prawdziwego Adventure'a przystało :)
Kumpel sugerował montaż obu silników i zrobienie Vki, ale mieści się tylko jeden ;)

I rzeczona kratka :)

Pozostaje: montaż elektronicznego zapłonu, stelaży, owiewki no i docieranie sprzętu. A i jeszcze przednią oponę trzeba zmienić, bo całej trasy nie obleci.
Podziękowali: Grzmiący Rydwan

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008