Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Więcej
2016/04/19 20:16 #37055 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

No nikt nie pomógł. Nikt się nie zatrzymał:) bywa. Ogólnie dość gwałtownie to przebiegło więc jak tylko bezpiecznie zatrzymałem auto to już był ogień więc nawet nie podnosilem maski żeby patrzeć od czego i próbować gasić. :/ no trudno. Dalej myślimy co robić. Filmiku z drugiej strony ulicy nie widziałem. Dzięki za linka. Ogólnie kamerzystow fotografów to tam tłumy były.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/04/19 21:17 #37060 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Duch tamtych czasów napisał: Jest i filmik...

Fantastyczne jest ile osób Wam pomogło :sick:

Gaśnica jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu. Nowa kosztuje 18zł. A żaden porządny chodzący co niedziela do kościoła obywatel nie pomógł w potrzebie. Życzę wszystkim przejeżdżającym obok tego samego potraktowania w potrzebie.

Więcej
2016/04/19 21:47 #37067 przez TLW Team

TLW Team odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Zasadniczo dobrze że nie otwierałeś maski bo przy pożarze konory silnika nie robi się tego bo podsycić można tylko ogień gdy dostanie dodatkowego powietrza. Przynajmniej tak mnie na szkoleniach uczyli...

TLW - Tylko Lublinem Wrócę :P

Więcej
2016/04/19 21:56 #37069 przez 40procent mocy

40procent mocy odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Zgadza się :) Ewentualnie lekko odchylić i wtedy próbować gasić.. aczkolwiek gaśnicami, które przeważnie są w samochodach (1kg) niewiele da się zrobić. Do takiego czegoś trzeba by było około 5/6 takich gaśnic i to też nic pewnego, bo mocno się rozbujało :)

Więcej
2016/04/19 22:11 - 2016/04/19 22:13 #37071 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Drużyna Tłokowego Pierścienia napisał: My niestety z przygotowaniami wracamy na start :/

Wykrakaliście: "A my cisnęliśmy tak szybko, że nam naklejki zdarło"
Choć dzięki Waszemu poświęceniu wiele osób na pewno weźmie sobie do serca, żeby wszelkie przeróbki robić bardzo rozważnie no i mieć gaśnicę zawsze na wierzchu.
Dacie radę, następna Lala będzie jeszcze lepsza, pozdrawiam.
EDIT:
A maska wygląda jakby miała mapę Europy. Było zostawić ją na pamiątkę do garażu na ścianę :)

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
Ostatnio zmieniany: 2016/04/19 22:13 przez Ala montana. Powód: EDIT

Więcej
2016/04/20 08:36 #37076 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Pytam o to co podejrzewacie jako przyczynę, bo być może uratuje to innych użytkowników tych samochodów od podobnej sytuacji. Wg mnie warto dociekać przyczyny takiego wydarzenia choćby miała to być największa pierdoła.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/04/20 11:14 - 2016/04/20 11:19 #37082 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

TLW Team napisał: Zasadniczo dobrze że nie otwierałeś maski bo przy pożarze konory silnika nie robi się tego bo podsycić można tylko ogień gdy dostanie dodatkowego powietrza. Przynajmniej tak mnie na szkoleniach uczyli...

Też taką wiedzę posiadam, ważniejsze dla mnie było moje bezpieczeństwo, więc jak tylko widziałem już "kapiące" płonące plastiki pod autem nie otwierałem maski.

Dlatego też ciężko mi powiedzieć od czego się zaczęło. Na pewno po lewej stronie (patrząc od przodu auta) i bardziej w okolicy akumulatora bo tam już "skwierczała" naklejka na masce. Po zgaszeniu przez straż ciężko już było coś zdiagnozować bo większość była wypalona. Auto miało totalnie rozładowany akumulator po zimie - odpalaliśmy kablami - po odpaleniu żadnych dziwnych objawów - a trochę czasu je poobserwowaliśmy na podniesionej masce zanim ruszyliśmy w drogę. Wszystko wydawało się ok. No ale widocznie czegoś nie dopatrzyliśmy do końca.

@Ala montana
U nas auto było w oryginale - bez żadnych przeróbek. No może poza dodatkowym filtrem paliwa - ale to nie on sprawił tutaj problem - był po drugiej stronie od silnika. Potwierdziła się nasza teoria, że auto powinno jeździć a nie stać dłuższy okres czasu.

PS. Mapa Europy pewnie w tęsknocie za naklejką z pierwszego Złombola :D
Ostatnio zmieniany: 2016/04/20 11:19 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia.

Więcej
2016/04/20 11:34 #37083 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Obstawiam że szlag trafił masę silnika. W Favoritkach jest ona dość słaba. Proponuję pozostałym Favorkom montaż drugiej masy - najtaniej i najprościej - kupić plecionkę od Malucha i złapać śrubę pokrywy zaworów i karoserię. Robiłem tak wieki temu w swojej Skodzie.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2016/04/20 17:05 #37091 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

I sprawdzić jeszcze mozna na czym wisi plusowy przewód od akumulatora do rozrusznika, ten bardzo gruby. Jeśli opadnie to dotyka gorącego kolektora wydechowego, stopi sie izolacja i pozamiatane.
A jeśli chodzi o przygotowania Żuka to biorę sie za elektryke, światło w środku, same przyjemności po robocie w kanale :)

Więcej
2016/04/20 19:55 #37093 przez KurakTeam

KurakTeam odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Z tego co widziałem na zdjęciach mieliście rozpórkę kielichów. Wystarczy że aku nie był solidnie zamontowany, przesunął się do przodu i rozpórka zwarła + z - na aku. Ewidentnie pożar zaczął się w okolicy akumulatora. Teraz chyba lepiej nie dochodzić kto ostatni wkładał akumulator i go nie dokręcił :) Szkoda auta

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008