Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Więcej
2016/09/10 22:26 #40317 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

A my dzisiaj trasę testowo do Skierniewic zrobiliśmy.
Nowe łożysko oporowe zaczęło wyć i trzeba je wymienić na stare, które nie wyło... Kolejny raz nauczka, żeby nie wymieniać dobrego na nowe!!!
Poza tym do regulacji gaźnik i chyba to wszystko

www.polarsteps.com/PREVENT/41217-prevent...87-AB3A-46D250D3CDF9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/09/10 22:45 #40318 przez 07 zgłoś się

07 zgłoś się odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Czerwony Team napisał:

Czekamy na klapę ala kombi. Robi się :) tzn nasz Załogant dzielnie walczy.

Można zamówić u Was taką klapę ?

Więcej
2016/09/10 22:55 #40319 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Załoga Tarpaniątka napisał: Lecimy dalej z tematem...

Płyta z której powstanie nowa łapa silnika oraz podstawka pod osprzęt:

Stara łapa silnika po wstępnej przeróbce ( przesunięcie otworu na poduszkę oraz delikatne wydłużenie łapy:

Nowa łapa ( powiększona od dodatkową płytę)

U nas nawet odpadki z cięcia się nie marnują, posłużyły do zrobienia wzornika rozkładu mocowań na osprzęcie. Na koniec wzornik został "przysmarkany" do nowej łapy w celu przeniesienia punktów w które zostały wspawane gwinty:

Wstępne zamocowanie sprężarki:

No i test już na silniku w samochodzie:

Pozostaje do zrobienia test strzału ze sprzęgła i ostrego hamowania silnikiem. Jest spora szansa że przy nowych poduszkach tyle wolnego miejsca wystarczy:

Jutro lecimy dalej z tematem wydechu, we wtorek powinien dojść nowy alternator oraz napinac z VW bo oryginlny nie jest już w stanie się zmieścić B)

A weź się....98 % Złombolowców nie ma takiej wiedzy i doświadczenia, sam nie mam . Wywołam Cię do tablicy jak coś mi padnie :)

Więcej
2016/09/10 22:58 #40320 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Zapomnij... Klapa to taki trochę rarytas. Źle nas zrozumiałeś, nasz zalogant Marcin robi poprawki lakiernicze. Takiej klapy trzeba szukać na allegro, olx itp. Nam załatwił kolega Prevent.

Więcej
2016/09/11 12:39 #40323 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

BarkASY team napisał: ..... A weź się....98 % Złombolowców nie ma takiej wiedzy i doświadczenia, sam nie mam . Wywołam Cię do tablicy jak coś mi padnie :)

Wiesz... wyznaję odnośnie tego samochodu tylko JEDNĄ zasadę.

plug & potnij & pospawaj & play ;) :lol:

Jutro ciąg dalszy relacji, dziś robię sobie pół dnia odpoczynku a potem idę rzezać kable aby to wszystko posterować z panelu B)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/09/12 00:21 #40363 przez Pierońskie Hanysy

Pierońskie Hanysy odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Witam, troszkę późno się za wszystko zabrałem, ale u mnie za to nowa szeroka chłodnica z dwoma wentylatorami, nowe węże , kable, uszczelki, płyny, paski, regulacje etc. + różne autorskie patenty, głównie elektryczne. No i łatanie blachy. A na dokładkę serwo z 77 roku :D

Polonez 1.6 GLE - Złombolowy
PF 125p '77 - jeszcze nie Złombolowy
Załączniki:

Więcej
2016/09/12 09:13 #40376 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Wczoraj zrobiłem wycieczkę do Głuchołaz , 200 km z okładem. Muszę zrobić zbieżność, trochę Barkasa podnieść i coś wykombinować z hałasem bo na wolnych jest ok a na obrotach huczy w środku. Muszę to obadać. Macie jakieś pomysły?

Więcej
2016/09/12 21:22 #40432 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Dziś robota za bardzo się nie kleiła. Do tego po raz pierwszy od dwóch tygodni udało mi się w miarę wyspać bo stałem po 9 :lol:

Nie mniej jednak coś tam poszło do przodu.

Na początku chwila zwątpienia. Jak wcześniej mierzyłem, to wydawało mi się, że mniejsze to będzie ...

Ale jak powiedziało się "A" to i "B" powiedzieć trzeba. Tak więc wstępna przymiarka:

No i niestety kupa. Okazało się że belka którą kiedyś wspawałem pod deskę aby usztywnić budę, przeszkadza. Do tego mocowanie samego kokpitu też. No i nawiewy na szybę do wywalenia bo zawadzają... Ogólnie wszystko przeszkadza :side: Tak więc "klucz kątowy" ( znaczy się szlifierka dla tych co "nie siedzą w temacie") w ruch i powycinałem wszystko :lol: Teraz pasi ;)

Jako że w planach jest jeszcze opcja zrobienia namiastki schowka na podręczne rzeczy, należało jak najbardziej dosunąć cały zespół do ściany grodziowej ( przy okazji okazało się, że nie będę jej wycinał i przerabiał to już nic mi to nie pomoże :whistle: Zatem odciąłem jedno mocowanie do ściany grodziowej z zespołu climatronica no i później trzeba było je czymś zastąpić. Tak powstała custom łapa wykonana z płaskownika ( ten szary pasek metalowy na zdjęciu).

No i teraz pasi, cały zespół wisi już na 2 z 4 śrub. Jutro trzeba tylko przespawać delikatnie przejście w ścianie grodziowej bo nie dochodzi dobrze climatronic. Trzeba z tego powodu zrobić specjalną wnękę ( więc pewnie znów pół dnia roboty mnie czeka), no ale powiesić na dwóch śrubach już się udało ;)

Przy okazji zaopatrzyłem się w kilka tarcz do szlifowania i kilkadziesiąt do cięcia. W końcu nie trzeba będzie przerywać pracy z powodu braków narzędziowych ( o ile kątówka się nie spali) :lol:

Bez odbioru B)

.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/09/12 21:34 #40436 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Właśnie się dowiedziałem, że bardzo nie przyjemne huczenie ze skrzyni biegów to luz między-wałkowy, czy jakoś tak. drażni jak jasna cholera. Pan Janek mówi ,,nie bój sie synek, jedź... te typy tak mają. Więc nie ruszam, choć boję się strasznie :dry:

Więcej
2016/09/12 23:42 - 2016/09/12 23:44 #40449 przez Zielony Ogryzek

Zielony Ogryzek odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Tak, to powinno startować w ten weekend :D
Dziś wieczorem odkryłem że łożysko prawego przedniego koła nie ma ochoty nigdzie dalej jechać :blink:

Poza tym założyłem pompę elektryczną do diesla ! B) I dwie nowe oponki.
Zostało dołożyć wiatraczek na chłodnicę, zmienić łożysko, założyć osłony pod spód i zaczepić zasłonki do wnętrza :D

W przyszłym tygodniu jadę na szrot po klamoty od lubelli :) na 99% wrzucam na pakę drugą skrzynię + sprzęgło od niej :lol:

PS. sprawdźcie przewody przelewowe w andoriach- ja dziś odkryłem pęknięcia :)

PS 2. Jak patrzę na Twoje zdjęcia Tarpanie i Kazia z etapami prac to w myślach robię się chory... Macie zacięcie B)

WGR- Wiejska Grupa Rozpoznawcza!
Największy Sad Europy!
Ostatnio zmieniany: 2016/09/12 23:44 przez Zielony Ogryzek.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008