Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Więcej
2016/09/13 07:43 #40457 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Spoko, silnik dopiero będę targał z auta. Miałem to zrobić 2 dni temu ale powstrzymał mnie brak alternatora i napinacza ( ma dzisiaj dotrzeć od mnie). Muszę trochę pomieszać w kablach, rozdzielić wtryski bo będą inaczej sterowane, zmienić je, elektronikę porobić. Trochę jeszcze mnie czeka ;) Cały czas się pocieszam, że dziś "dopiero" wtorek. Przeważnie prace zaczynałem w ostatnim tygodniu i ze startu wracałem zawsze do garażu kończyć. W tym roku planuję wystartować normalnie ( z resztą co roku to planuję :lol: )

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/09/13 22:26 - 2016/09/13 22:26 #40498 przez Załoga Tarpaniątka

Dziś żadnych zdjęć nie będzie. Nic spektakularnego się nie wydarzyło. Jak zwykle pierdoły pożerają najwięcej czasu. 4 godziny zleciały na wyspawaniu kawałka wstawki w ścianie grodziowej, kolejna godzina na dorobienie ostatniego wiszącego mocowania climatronica do ściany grodziowej. Na koniec przymiarka. Udało się, całość zmieściła się pod deską i do tego nie trzeba ciąć plastików co mnie niezmiernie cieszy. Zacząłem też przygotowania do wspawania wyciętej belki z powrotem, jednak muszę ją przesunąć 4cm bo inaczej nie wejdzie. Na szczęście nie wpłynie to na rozlokowanie mocowań plastików deski. Tak więc najprawdopodobniej jutro wnętrze wróci do stanu wyjściowego sprzed operacji. W międzyczasie nasza załogantka rozpoczęła kompletowanie osprzętu związanego ze sterowaniem klimą. Na chwilę obecną mamy już czujnik nasłonecznienia + sterownik wraz z ramką. Dotarł też napinacz paska. Niestety też nie pasuje tak jakbym chciał. Będzie kolejna rzeźba, tylko jeszcze nie wiem jaka. Muszę to na spokojnie przetrawić, ale jak będzie alternator, który jeszcze nie dotarł. Przestoju nie ma, robią się kolejne elementy całej układanki.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2016/09/13 22:26 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2016/09/13 22:31 #40502 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Załoga Tarpaniątka napisał: Dziś żadnych zdjęć nie będzie. Nic spektakularnego się nie wydarzyło. Jak zwykle pierdoły pożerają najwięcej czasu. 4 godziny zleciały na wyspawaniu kawałka wstawki w ścianie grodziowej, kolejna godzina na dorobienie ostatniego wiszącego mocowania climatronica do ściany grodziowej. Na koniec przymiarka. Udało się, całość zmieściła się pod deską i do tego nie trzeba ciąć plastików co mnie niezmiernie cieszy. Zacząłem też przygotowania do wspawania wyciętej belki z powrotem, jednak muszę ją przesunąć 4cm bo inaczej nie wejdzie. Na szczęście nie wpłynie to na rozlokowanie mocowań plastików deski. Tak więc najprawdopodobniej jutro wnętrze wróci do stanu wyjściowego sprzed operacji. W międzyczasie nasza załogantka rozpoczęła kompletowanie osprzętu związanego ze sterowaniem klimą. Na chwilę obecną mamy już czujnik nasłonecznienia + sterownik wraz z ramką. Dotarł też napinacz paska. Niestety też nie pasuje tak jakbym chciał. Będzie kolejna rzeźba, tylko jeszcze nie wiem jaka. Muszę to na spokojnie przetrawić, ale jak będzie alternator, który jeszcze nie dotarł. Przestoju nie ma, robią się kolejne elementy całej układanki.

Ten Twój Tarpiszon to będzie niezła sklejka :cheer:

Więcej
2016/09/14 13:26 #40549 przez Załoga Tarpaniątka

Już dawno jest ;)

No więc... przepust przez ścianę zostało już do reszty obspawać i wyszlifować.:

Zespół już wisi. Jak się jeszcze w międzyczasie okazało, blokował ruch ramion wycieraczek. Zastanawiałem się czy będą potrzebne, ale jednak się zdecydowałem to poprawić i znów działają :P

Napinacz paska alternatora i reszty:

No i wstępne pasowanie. Niestety jeszcze zasadniczy alternator nie dotarł :angry: Tak więc póki co robota z napinaczem stoi w miejscu. Nie mniej jednak czas się zająć dokończeniem lewej łapy silnika no i mam nadzieję, że w piątek wyciągnę silnik aby dokończyć resztę

Bez odbioru.

Więcej
2016/09/14 22:01 #40579 przez Załoga Tarpaniątka

Alternator dotarł. Jak na złość, napinacz nie pasuje do całości ( nie zmieści się). Do tego kąt opasania sprężarki jest za mały. Za co mnie to spotyka... No nic, trzeba zrobić dwie rolki prowadzące, z czego jedna będzie pracowała w roli napinacza ręcznego ( na śrubę) jak za starych dobrych czasów. Do tego wiązka do sterowania klimą nie pasuje do osprzętu. Trzeba będzie montować dodatkowe czujniki i przeprogramować sterownik. Najgorsze jest to, że w zasadzie przy aucie póki co robię sam. Ręce opadają, a jeszcze podłogę trzeba spawać. Jak żyć panie premierze, jak żyć ?!

Więcej
2016/09/14 22:37 #40584 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Duda się za takich weźmie, oj weźmie ;)

Więcej
2016/09/14 22:40 #40585 przez BandzioryTeam

BandzioryTeam odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

BarkASY team napisał: Duda się za takich weźmie, oj weźmie ;)

Powinien :-)

Moja skodzina dzisiaj...zaznaczyła teren.... wk... mnie bierze bo już 3 skrzynię włożyłem. Pierwsza rzęziła, druga wyła...trzecia cieknie....wszystko mi opadło...

Skoda Favorit - na chodzie
Fiat 126 p - rozebrany :-)
WSK 125 - na chodzie - też do remontu
Jawa Kaczka - do skończenia

Więcej
2016/09/14 22:43 #40586 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

BarkASY team napisał: Duda się za takich weźmie, oj weźmie ;)

Dokładnie, facet ma pozamiatane ;)

Więcej
2016/09/14 23:46 - 2016/09/14 23:48 #40596 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

Dziś na testach i regulacjach w Strucelserwis i nie jest aż tak żlę jak mi sie przez ostanie bezsenne noce wydawało :) Żuk tak ma że ma jeździć musi :)
Rozruszany aparat, świece, przewody, wyregulowany gaźnik, resory nic nie ruszone czekają, ogólnie pełen rozgardiasz nie tylko w żuku ale i w pracy, ale cóż, najpierw rzeczy najważniejsze więc jutro znowu .... Żuk
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2016/09/14 23:48 przez Klamot.

Więcej
2016/09/15 01:42 #40598 przez TEAM MECHANIX

TEAM MECHANIX odpowiedział w temacie: Przygotowania ZŁOMBOL 2016

U nas auto z "grubsza" zrobione, pozostało odpowietrzyć hamulce oraz dopracować parę dupereli. Najgorsze że nie było żadnych jazd próbnych a w poniedziałek wyjazd do Polski :ohmy:
więc wszystko wyjdzie w trasie, oby dał radę...
Udało się natomiast, zwolnić sporo przestrzeni bagażowej umieszczając koło zapasowe na dachu. Z powodu instalacji gazowej i butli w "kole" ,przestrzeń na graty była dość mocno ograniczona z powodu zapasu walającego się w bagażniku. Teraz z boxem na dachu nie trzeba sprawdzać bagażu przed wejściem na pokład, jak w Ryanairze, bo na pewno się zmieści :silly:

Załączniki:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008