prawie jak u Hitchcock'a

Więcej
2016/01/01 21:13 #32665 przez Babcia wŁadzia

Babcia wŁadzia odpowiedział w temacie: prawie jak u Hitchcock'a

Pegazy napisał: Masz rację, nawet w Polsce na drodze może Cię pijany rozjechać.

Ale.....
gdyby się coś działo - taka hipotetyczna sytuacja, to wolałbym być ratowany przez cywilizowane służby. Niestety przepływając morze śródziemne, dużo bardziej musisz liczyć na siebie i swoje umiejętności.
Nie mówimy to o zorganizowanych wczasach "all incl" w chronionych hotelach itp. Mówimy tu o poruszaniu się wśród tamtejszej ludności. Na 99 % jest to zdecydowanie pozytywna i fajna przygoda.
Ale mentalność tamtych ludzi jest dla Nas zdecydowanie trudna do pojęcia, nawet nie wiesz, czym możesz ich obrazić - czasami będzie to odkryte kolano, czasami odkryte włosy u kobiety. Niestety wpływy radykałów islamskich w tamtych krajach są coraz silniejsze, nie wiadomo co tam będzie za 6 miesięcy.
I naprawdę nie przekonasz mnie że poziom ryzyka w Afryce jest róny poziomowi ryzyka w Europie, albo tylko niewiele wyższy.

PS: I żebym nie był źle zrozumiany, wcale nie neguję wypraw do Afryki, nawet zazdroszczę wyprawy do Bamako (ale tak w pozytywnym sensie), tyle tylko, że obawy nad bezpieczeństwem mojej rodziny są silniejsze od chęci zwiedzania tych rejonów - przynajmniej w obecnych czasach i w obecnej sytuacji w tym rejonie.

Troszkę sprostuję apropo tego obrażania. Byliśmy z lubą 2 lata temu w Tunezji, nie wiem ile się zmieniło, ale o ile kraj ten nie stanął na głowie to nie ma się co lękać o obrażanie ich. Same tamtejsze dziewczyny chodzą ubrane w sposób jak najbardziej europejski. Nie wszystki, ale określiłbym proporcje na 60-70% kobiet ubranych "po cywilnemu". W zasadzie Tunezja to bardziej laicki kraj nie splamiony zbytnio ortodoksią islamską. Nie wiem jak to się zmieniło na przestrzeni tych 2 lat jednak tymbardziej w miejscowościach jak Tunis, Susa czy Hammamet nie ma się co bać o to co można odkryć a co nie. Oni żyja z turystyki i nikt na gołe kolana nie patrzy krzywo. Z poprawką, że było to 2 lata temu. Natomiast rozumiem obawy, sam mam takie co do Tunezji, jednak biorą się one raczej z informacji w mediach i póki co chodzi mi po głowie meta na Sycylii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/01 21:57 #32689 przez najbliższy_taras_widokowy...

najbliższy_taras_widokowy... odpowiedział w temacie: prawie jak u Hitchcock'a

Babcia wŁadzia napisał: Byliśmy z lubą 2 lata temu w Tunezji, nie wiem ile się zmieniło, ale o ile kraj ten nie stanął na głowie to nie ma się co lękać o obrażanie ich.

www.gov.uk napisał: Terrorist attacks have increased in Tunisia since 2013.

Oraz ciekawa mapka:
assets.digital.cabinet-office.gov.uk/med...Advice_Ed6__WEB_.jpg

Osobiście myślałem, że dano sobie spokój z Afryką po tym jak Organizatorzy napisali: że ma być fajnie ale przede wszystkim bezpiecznie.

Ale 9 miesięcy to dużo czasu, sytuacja raczej się zmieni - oby na lepsze.
Podziękowali: Ala montana

Więcej
2016/01/01 22:05 #32690 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: prawie jak u Hitchcock'a

Nie zapominajcie szacując ryzyko o tym że pewne ryzyka zyskujecie przy takim wyjeździe, to pewne ryzyka znikają. Napisałem nawet o tym artykuł jak pytano mnie o to czy nie boję się jechać do Bamako. Link:
grzmiacyrydwan.blogspot.de/2015/11/bb201...ecznie-w-bamako.html

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel
www.lezuk.pl - nasze szaleństwa;-)

Więcej
2016/01/02 01:14 #32737 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: prawie jak u Hitchcock'a

Grzmiący Rydwan napisał: Nie zapominajcie szacując ryzyko o tym że pewne ryzyka zyskujecie przy takim wyjeździe, to pewne ryzyka znikają. Napisałem nawet o tym artykuł jak pytano mnie o to czy nie boję się jechać do Bamako. Link:

Tylko w BB będziecie mieli w wielu miejscach wojskowa eskortę i (każdy?) noclegi tez będą zabezpieczone. Złombol tego nie zapewni...

Każdy analizę wyjazdu musi zrobić sam na chwile obecna jest na to, moim zdaniem, za wczesnie...

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab

Więcej
2016/01/02 09:31 #32743 przez Grzmiący Rydwan

W BB ochrona wojska jest tylko w jedną stronę. Potem wracamy sami...

Więcej
2016/01/02 12:07 #32778 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: prawie jak u Hitchcock'a

Dywagacje jechać czy nie do Tunezji najlepiej zostawić na samą Sycylię. Przez 9 miesięcy może się bardzo wiele zmienić, może i na gorsze. Ja mam lekkie ciśnienie pojeździć poldkiem po Chott el Jerid ale moi potencjalni współzałoganci są dość krytycznie nastawieni do wjazdu do Tunezji więc pewnie na Sycylii zrobimy głosowanie.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Podziękowali: SkazaniNaŁadę

Więcej
2016/01/02 17:16 #32828 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: prawie jak u Hitchcock'a

Grzmiący Rydwan napisał: W BB ochrona wojska jest tylko w jedną stronę. Potem wracamy sami...

Nie wiedziałem. W takim razie nie zapomnijcie zapakować do żuka dodatkowego wiadra ze szczęściem ;)

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab

Więcej
2016/01/02 18:35 #32843 przez Grzmiący Rydwan

Czarny Jastrząb napisał:

Grzmiący Rydwan napisał: W BB ochrona wojska jest tylko w jedną stronę. Potem wracamy sami...

Nie wiedziałem. W takim razie nie zapomnijcie zapakować do żuka dodatkowego wiadra ze szczęściem ;)

Dzięki za troskę;-)) Damy jakoś radę;-)

Więcej
2016/01/02 19:34 #32859 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: prawie jak u Hitchcock'a

Grzmiący Rydwan napisał: Nie zapominajcie szacując ryzyko o tym że pewne ryzyka zyskujecie przy takim wyjeździe, to pewne ryzyka znikają. Napisałem nawet o tym artykuł jak pytano mnie o to czy nie boję się jechać do Bamako. Link:

najlepsze było o tym Olsztynie, celne aż sie popłakałem :lol:

a w Gdyni sa trojlebusy ... booooje sie
ale strach wzrasta jak jade do Gdańska....

Podstawą elektryki są dobre styki !

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008