Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Więcej
2016/04/28 23:27 #37286 przez BOREWICZ TEAM

BOREWICZ TEAM odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Jutro będę przy swoim dam znać wyślij mi numer na priv to Ci wyślę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/04/29 06:53 #37289 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Numer poszedł, dzięki :)

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab

Więcej
2016/04/29 08:46 #37290 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Obudowa kondensatora jest jednocześnie jego masą, kabelek podpinasz pod przerywacz wraz z kabelkiem idącym na cewkę.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/04/29 09:13 - 2016/04/29 09:16 #37292 przez Czarny Jastrząb

Jeżeli miałbym liczyć obudowę do są 4 styki (obudowa + 3 wsuwki)

Wiem o czym mówisz, widzę takie kondensatory na alegro ale u mnie są inne. Podjadę dziś do sklepu gdzie starsza Pani ma wszystko od Zuk może uda się kupić nowe :)

Schemat dla mnie jest jasny - kondensator do włącznika, masy i cewki. Pytanie brzmi jak dojść który pin kondensatora do czego bo nie są podpisane...

Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2016/04/29 09:16 przez Czarny Jastrząb.

Więcej
2016/05/12 09:37 #37495 przez Czarny Jastrząb

Żuk po wymianie całej instalacji elektrycznej, regeneracji alternatora i wymianie akumulatora chodzi jak złoto :woohoo:
Jak ogarnę zdjęcia i znajdę dłuższą chwile czasu to zaprezentuje wam całość prac. Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc.

Został mi pierdoła której nie potrafię ogarnąć - kierunkowskazy. Brak jakichkolwiek oznaczeń na stykach przerywacza nie ułatwia sprawy a doświadczalnie nie udało mi się ustalić.
Proszę o info co i w jaki sposób podłączyć do przerywacza żeby przerywał bo "ręczny" kierunkowskaz jest niewygodny ;)

Więcej
2016/11/16 11:25 #42187 przez Krokodyl Team

Krokodyl Team odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Piszę w tym wątku bo nie znalazłem typowo Lublinowego a sprawa dotyczy silnika Andorii. Konkretnie 4CT90. Oglądałem sobie dzisiaj Lublina i generalnie oprócz standardowych kwestii typu korozja wyszedł problem z wyciekiem z silnika. Leci chyba z okolic separatora odmy do tyłu, przez pokrywę zaworów i dociera górą aż do skrzyni - jest zaświniona od góry. Mam też wrażenie, że mokra była turbina. To drugie wskazywałoby na to, że turbina dogorywuje (silnik natomiast nie dymił nadmiernie, ale to w ogóle przy aktualnej pogodzie ciężko oceniać bo wszystko dymi na starcie). Co natomiast z tym wyciekiem odmy nie wiem - czy to jakiś typowy problem i o czym świadczy?

Auto z 2003 i przebieg teoretyczny 130tkm. Raczej nie kręcony (instytucja państwowa).

Więcej
2016/11/16 14:04 #42189 przez SuŻUKi

SuŻUKi odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Znajdź nieulane 4C90/4CT90 :D wszystko co jeździ i nie jest chwile po remoncie to jest urzygane olejem od góry do dołu. archiwum.allegro.pl/oferta/lublin-honker...ria-i5648890942.html kupujesz, zmieniasz i powinno być ok przynajmniej przez jakiś czas. W którym miejscu ta turbina była mokra? Jeśli korpus był zaolejony to może po prostu pocić się uszczelka klawiatury i skapuje na turbine, albo jest jakaś nieszczelność przy przewodach doprowadzających olej do turbo. Najlepiej zdjąć wąż powietrza z turbo do kolektora i zobaczyć czy jest w środku suchy

Więcej
2016/11/16 14:05 #42190 przez Żuk Kazik

Żuk Kazik odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Tam z tej odmy to chyba zawsze leci.
Kupowaliśmy dwa takie silniki i mokro było.
Nowe odmy, nowe uszczelniacze i widzę też delikatnie się poci (mogłem wkleić ta odmę na jakąś uszczelkę płynną).

Więcej
2016/11/16 21:20 #42194 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Krokodyl Team napisał: Piszę w tym wątku bo nie znalazłem typowo Lublinowego a sprawa dotyczy silnika Andorii. Konkretnie 4CT90. Oglądałem sobie dzisiaj Lublina i generalnie oprócz standardowych kwestii typu korozja wyszedł problem z wyciekiem z silnika. Leci chyba z okolic separatora odmy do tyłu, przez pokrywę zaworów i dociera górą aż do skrzyni - jest zaświniona od góry. Mam też wrażenie, że mokra była turbina. To drugie wskazywałoby na to, że turbina dogorywuje (silnik natomiast nie dymił nadmiernie, ale to w ogóle przy aktualnej pogodzie ciężko oceniać bo wszystko dymi na starcie). Co natomiast z tym wyciekiem odmy nie wiem - czy to jakiś typowy problem i o czym świadczy?

Auto z 2003 i przebieg teoretyczny 130tkm. Raczej nie kręcony (instytucja państwowa).

Zeby uszczelnić Andorię potrzeba cudu....

Więcej
2016/11/17 02:42 #42200 przez Żukołaki

Żukołaki odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Nie potrzeba, z mojej nic nie kapie,żaden olej, chyba,że to dlatego,że go tyle pali ;)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008