Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Więcej
2016/11/17 08:05 #42203 przez Krokodyl Team

Krokodyl Team odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

SuŻUKi napisał: Znajdź nieulane 4C90/4CT90 :D wszystko co jeździ i nie jest chwile po remoncie to jest urzygane olejem od góry do dołu.

No dobrze, czyli ten typ tak ma. W tym przypadku cieknie to pewnie od zawsze bo nie sądzę, żeby się tym ktoś przejmował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/11/17 08:06 #42204 przez Krokodyl Team

Żuk Kazik napisał: Tam z tej odmy to chyba zawsze leci.
Kupowaliśmy dwa takie silniki i mokro było.
Nowe odmy, nowe uszczelniacze i widzę też delikatnie się poci (mogłem wkleić ta odmę na jakąś uszczelkę płynną).

Czyli przypadek jak w 300TDI. Zresztą konstrukcja tego separatora jest prawie identyczna. Może to efekt współpracy z brytolami :D

Więcej
2016/11/17 08:08 #42205 przez Krokodyl Team

SuŻUKi napisał: W którym miejscu ta turbina była mokra? Jeśli korpus był zaolejony to może po prostu pocić się uszczelka klawiatury i skapuje na turbine, albo jest jakaś nieszczelność przy przewodach doprowadzających olej do turbo. Najlepiej zdjąć wąż powietrza z turbo do kolektora i zobaczyć czy jest w środku suchy

Był zatłuszczony korpus. Całkiem możliwe, że leci spod pokrywy. Byłoby to w sumie dobre rozwiązanie ;) Jak skontrolować turbo to wiem, tylko przy oglądzie auta raczej nikt nie pozwoli Ci na jego rozkręcanie :D

Więcej
2016/11/17 09:55 - 2016/11/17 09:57 #42207 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Krokodyl Team napisał:

SuŻUKi napisał: W którym miejscu ta turbina była mokra? Jeśli korpus był zaolejony to może po prostu pocić się uszczelka klawiatury i skapuje na turbine, albo jest jakaś nieszczelność przy przewodach doprowadzających olej do turbo. Najlepiej zdjąć wąż powietrza z turbo do kolektora i zobaczyć czy jest w środku suchy

Był zatłuszczony korpus. Całkiem możliwe, że leci spod pokrywy. Byłoby to w sumie dobre rozwiązanie ;) Jak skontrolować turbo to wiem, tylko przy oglądzie auta raczej nikt nie pozwoli Ci na jego rozkręcanie :D

W mojej andorii dwukrotnie wymieniałem uszczelkę pod głowiczką i cieknie za każdym razem w tym samym miejscu. Mam wrażenie, że jest po prostu krzywa. Zostawiłem tak zakładając pampersa pod silnikiem. Silnik zarzygany a dolałem w sumie przez cały Złombol 2016 może ze 200 setki oleju, a przejechałem prawie 8tyś km.

A czy to auto jeździ? Jeśli tak to zaraz zobaczysz czy turbinka pracuje, po tym jaką autko ma moc.
Ostatnio zmieniany: 2016/11/17 09:57 przez OSK OLAF.

Więcej
2016/11/17 14:37 - 2016/11/17 14:38 #42218 przez Krokodyl Team

OSK OLAF napisał: A czy to auto jeździ? Jeśli tak to zaraz zobaczysz czy turbinka pracuje, po tym jaką autko ma moc.

Jeździ po placu jedynie bo nie ma przeglądu. Od strony mocy nic niepokojącego nie zauważyłem. Zdziwiły mnie dodatkowo hamulce jak żyletki :D

Co do pokrywy to zawsze można splanować jeśli jest krzywa. Szkoda, że nie sprawdziłeś po demontażu.
Ostatnio zmieniany: 2016/11/17 14:38 przez Krokodyl Team.

Więcej
2016/11/17 18:51 #42224 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Krokodyl Team napisał:

OSK OLAF napisał: A czy to auto jeździ? Jeśli tak to zaraz zobaczysz czy turbinka pracuje, po tym jaką autko ma moc.

Jeździ po placu jedynie bo nie ma przeglądu. Od strony mocy nic niepokojącego nie zauważyłem. Zdziwiły mnie dodatkowo hamulce jak żyletki :D

Co do pokrywy to zawsze można splanować jeśli jest krzywa. Szkoda, że nie sprawdziłeś po demontażu.

Teraz to wiem. Podejrzewałem wadliwą uszczelkę. Będzie planowanie przy kolejnym remoncie. Jeśli przyspiesza jak szatan to nie ma się co bać.

Więcej
2016/11/19 09:21 #42242 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Składać na klejach a nie uszczelkach z byle czego i nic nie cieknie ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/12/05 15:27 #42347 przez Krokodyl Team

No i nabyliśmy Shreka. Teraz etap - odszczurzanie.

Więcej
2016/12/12 23:02 #42398 przez Pasibrzuch TEAM

Pasibrzuch TEAM odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Łapcie przerobioną przeze mnie instrukcję do Żuka w PDF z możliwością wyszukiwania po słowach.
Plik też waży znacznie mniej od oryginału dostępnego w necie. Dajcie znać czy link działa.

drive.google.com/file/d/0ByLcngCGVEtnZUt...QkE/view?usp=sharing

Pozdrówka

Im taniej, tym lepiej :D

Więcej
2016/12/12 23:40 #42400 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Przygotowanie Żuka/Nysy na Złombol 2016

Działa, dzięki :) Przyda się.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008