Całkowity offtopic;-)

Więcej
2016/09/09 15:41 #40249 przez Poturbowani reaktywacja

Poturbowani reaktywacja odpowiedział w temacie: Całkowity offtopic;-)

reisefieber !!!!!!!!!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/09/09 18:11 #40252 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Całkowity offtopic;-)

Uff, myślałem, że tylko ja tak mam :)
Podziękowali: Poturbowani reaktywacja

Więcej
2016/09/09 21:03 #40263 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Całkowity offtopic;-)

Pinky i Mózg napisał:

Brunatni napisał: Odnośnie postu Pinky i Mózg, o tym że nie jedzie, to wydaje mi się że chodzi mu o sobotni zlot FSO w Skierniewicach, i że tam nie jedzie bo robi głowice, ale mogę się mylić w interpretacji :)

Dokładnie chodzi mi o sobotni zlot - zawsze chciałem zwiedzić parowozownie w Skierniewicach.

Wczoraj autko trafiło na warsztat a wieczorem dotarły uszczelki. Jeśli to głowica to jedziemy jeśli blok i cylindry odpadamy. Aczkolwiek na 90% głowica (patrz próba olejowa).

Jeśli to głowica to na wszelki wypadek do bagażnika trafi używana głowica zapasowa z kompletem uszczelek i kluczem dynamo.

BTW od poprzedniego złombola przez dwa lata autko przejechało prawie 60 000 km więc wiem jak je ogarnąć :P

Tak jak wspomniałem największymi moimi problemami są czas i miejsce - ale tu z pomocą przyszli znajomi z FSOPTK

Pękasz na maksa... w zeszłym roku o tej porze to ja dopiero silnik do kupy po kapitalce składałem a docierał się przez pierwsze dwa dni Złombola, potem już szedł ogniem...

Jak już zrzucasz tą głowice, zrzuć też miskę, odkręć stopy korbowodów, wyjmij tłoki i oceń ich stan oraz stan cylindrów ( przyda się średnicówka). Jak wszystko w normie to wsadziłbym przy okazji nowe (markowe) pierścienie, a dopiero potem składał górę.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/09/09 21:48 #40269 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Całkowity offtopic;-)

Bez sensu robic.caly remont. Blok pierscienie tloki i od dolu bylo patrzone jakies 3 msc temu. Wszystko idealny stan

Więcej
2016/09/10 08:19 #40287 przez Załoga Tarpaniątka

Nie mówię o robieniu remontu, tylko sprawdzeniu stanu zużycia reszty. Może się okazać, że tłoki czy cylindry są podtarte czego jeszcze nie słychać/ nie widać a za 10tyś km zacznie stukać (jeden kolega tutaj miał niedawno dokładnie taki problem, głowica po pełnym remoncie, w warsztacie " będziesz pan zadowolony" a auto kompresji pełnej niet, dół okazał się do remontu). Jest wtedy sens pchać świeżo zrobioną głowicę na to ? Jak wszystko będzie się mieściło w tolerancji ( ale nie na granicy) to wsadziłbym nowe markowe pierścienie i masz znów pełną kompresję i pewność że kilka lat objeździ. Masz 2 tygodnie czasu, na upartego jakbyś chciał to w tydzień jeszcze zdążysz zrobić kapitalkę silnika i dotrzesz go. Kwestia tylko chęci, których po Twoich wypowiedziach nie widać. Tak wiem, są chwile załamania bo sam takie miewałem, nawet wtedy jak pierwszego dnia Złombola pękła mi tuleja cylindra, ale i tak pojechaliśmy dalej. Skończyło się lawetą, ale jest co wspominać na starość. Spinaj poślady i do roboty ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/09/11 18:17 - 2016/09/11 18:19 #40339 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Całkowity offtopic;-)

Słucham sobie Zetki, Majewski gada z Hajzerem o jego poldku.
Hajzer mówi, że się tym swoim poldkiem wybiera do Palermo, bo jest zlot, że taka akcja charytatywna itp. 3 razy powiedział "sponsor", ani razu Złombol... :sick:

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Ostatnio zmieniany: 2016/09/11 18:19 przez Gniotsa Nie Łamiotsa.

Więcej
2016/09/11 18:56 #40340 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Całkowity offtopic;-)

Tarpaniantka wierz mi nie ma sensu silnik byl rozkrecany i drobiazgowo sprawdzany. Po ostatnim sprawdzeniu jakies 3 msc temu mial sprezanie 13 na kazdym. Od dolu tez super.

Na dniach sie wszystko okaze. Ale po raz kolejny przypomne, ze auto nie przeszlo proby olejowej co wskazuje z duzym prawdopodobienstwem na glowice.

Bloku cylindrow itd wierz mi niejeden poldek moglby mi pozazdroscic :) a po 19 latach jezdzenia poldkami wiem co mowie :p

Więcej
2016/09/11 20:39 #40343 przez Żuk Blaszak Team

Żuk Blaszak Team odpowiedział w temacie: Całkowity offtopic;-)

i D...a z jazdy żukiem troszkke za późno się wzieliśmy za ten bałagan :)
nawet udało się badania techniczne zrobić ole po przejechaniu 200km wyszły nasze nie dopracowane elementy :) nic wielkiego WSZYSTKO DO POPRAWKI :)

Więcej
2016/09/11 22:11 - 2016/09/11 22:13 #40355 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Całkowity offtopic;-)

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał: Słucham sobie Zetki, Majewski gada z Hajzerem o jego poldku.
Hajzer mówi, że się tym swoim poldkiem wybiera do Palermo, bo jest zlot, że taka akcja charytatywna itp. 3 razy powiedział "sponsor", ani razu Złombol... :sick:

Pan Hajzer jest szołmenem, to jest dla niego tylko kolejna okazja wypromowanie się....
też słuchałem tej audycji.

Auto przygotuje mu specjalistyczna firma, a za nim pojedzie sztab serwisantów z kamerzystami i dźwiękowcami.
mam nadzieję, że się mylę....
Ostatnio zmieniany: 2016/09/11 22:13 przez OSK OLAF. Powód: dopisek treści

Więcej
2016/09/11 22:13 #40356 przez Załoga Tarpaniątka

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał: Słucham sobie Zetki, Majewski gada z Hajzerem o jego poldku.

No cóż... "gwiazdka" powiedziała co wiedziała i taki tego efekt. Typowy obraz krajowej sceny medialnej.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008