Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Więcej
2016/03/02 18:28 - 2016/03/02 18:28 #35834 przez ŁADAmoment

ŁADAmoment odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

U mnie miała być wymiana łańcucha rozrządu a skończyło się na wymianie głowicy :( Komuś się kiedyś urwała łyżwa i zamiast założyć nową, ogarnął temat jak na druciarza przystało- pominął ją, napinacz na maksa, otwór na śrubę zaślepiony i ogień! Łańcuch wyciął piękny rowek w głowicy przy okazji ścinając mocowania łyżwy. Tak więc trwa regeneracja drugiej głowicy. Jutro spróbuję wrzucić zdjęcia jak wyglądają uszkodzenia!
Ostatnio zmieniany: 2016/03/02 18:28 przez ŁADAmoment.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/02 18:44 #35835 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

ŁADAmoment napisał: U mnie miała być wymiana łańcucha rozrządu a skończyło się na wymianie głowicy :( Komuś się kiedyś urwała łyżwa i zamiast założyć nową, ogarnął temat jak na druciarza przystało- pominął ją, napinacz na maksa, otwór na śrubę zaślepiony i ogień! Łańcuch wyciął piękny rowek w głowicy przy okazji ścinając mocowania łyżwy. Tak więc trwa regeneracja drugiej głowicy. Jutro spróbuję wrzucić zdjęcia jak wyglądają uszkodzenia!

Dodatkowe nieoczekiwane wydatki...te nasze auta są jak wykopaliska archeologiczne...nigdy nie wiesz na co trafisz ;)

Więcej
2016/03/03 11:10 #35851 przez GRUBANUTA

GRUBANUTA odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Pozdrawiam serdecznie wszystkich jadących Ładami :)

Załączniki:
Podziękowali: Gniotsa Nie Łamiotsa

Więcej
2016/03/03 12:33 #35853 przez ŁADAmoment

SkazaniNaŁadę- masz rację! Czego człowiek nie ruszy to może być puszka Pandory :P Ale powoli i systematycznie do celu- skrzynia 5ka już siedzi, krzyżaki wymienione, głowica jutro powinna wrócić do auta, montaż rozrządu i wyjeżdżamy walczyć dalej :D Dobrze że części do ładnej kosztują po kilka- kilkanaście złotych. Tylko skąd te wydane tysiące się biorą? ;) Magia :P
GRUBANUTA- true story! :P

Więcej
2016/03/03 19:24 #35860 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

ŁADAmoment napisał: SkazaniNaŁadę- masz rację! Czego człowiek nie ruszy to może być puszka Pandory :P Ale powoli i systematycznie do celu- skrzynia 5ka już siedzi, krzyżaki wymienione, głowica jutro powinna wrócić do auta, montaż rozrządu i wyjeżdżamy walczyć dalej :D Dobrze że części do ładnej kosztują po kilka- kilkanaście złotych. Tylko skąd te wydane tysiące się biorą? ;) Magia :P
GRUBANUTA- true story! :P

Pure Perfection...no correction :D

Nie narzekaj na budżet ;) w końcu pozwoliłeś sobie na ekstrawagancje w postaci 5 biegu :D Idziesz jak burza z remontami, ja utknąłem z racji deficytu czasu :)

Więcej
2016/03/03 21:52 #35863 przez ŁADAmoment

To fakt- 5 bieg= czyste szaleństwo :P Jeszcze wymiana łożysk, instalacja nowych felg, audio, montaż wszystkich zgromadzonych gadżetów i do wiosny jeżdżę. A potem druga część zabawy- zawieszenie, blacha, faltdach i chyba jednak LPG- serce mówi nie, rozum mówi tak :P Ładna była bardzo zapyziała- jednak zakup auta które więcej stało niż jeździło nie jest taki kolorowy :P Nie ma jednak co się łamać- odwdzięczy się w trasie :)

Więcej
2016/03/05 16:05 #35906 przez ŁADAmoment

Ładna już w domu! Normalnie auto nie do poznania- po zrobieniu głowicy zapitala aż miło! O radości z posiadania 5 biegów do przodu nie wspomnę :P

Więcej
2016/03/06 23:45 #35940 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Mam nadzieję że podzielicie się wiedzą i ze mną :)

Kupiłem ładę 2107 1.3. Gaźnik ma oznaczenie 2017-1107010. W necie znalazłem info że pochodzi z wersji 1.5, czy warto szukać oryginału i wymieniać czy nie robi to wielkiej różnicy?
I gdzie kupić zestaw naprawczy? U mnie nikt na stanie tego nie ma na zdjęciach sprzedających na alegro nie widać za dobrze... W załączniku zdjęcie elementów które koniecznie potrzebuje (choć jak zestaw będzie większy to nic się nie stanie.)

Z góry dziękuję za odpowiedz/namiary :)

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab
Załączniki:

Więcej
2016/03/07 05:43 #35941 przez Załoga Sputnika

Załoga Sputnika odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Ja mam w warbo hybryde dwóch różnych gaźników, części które potrzebowałem wsadziłem w koperte i wysłałem do sklepu internetowego eter-mot. Babka telefonicznie zadzwoniła ile kasy przelać i odesłała mi stare czesci wraz z nowymi.

Więcej
2016/03/07 08:18 #35944 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Pewność jaki konkretnie masz gaźnik będziesz miał jak sprawdzisz dysze paliwa i powietrza z tabelami.
Zestawy naprawcze są dostępne bez większego problemu.
Twój gaźnik to Ozon/Weber (zestawy przeznaczone do Solex'ów nie będą pasować)
Szukaj na allegro (Lada1994, a w przypadku zakupu u Ladas77 i Niwa77 możesz łączyć w jedna wysyłką) i w jacars.pl, wszystko dostaniesz.
Zestawów kup parę, pozbierasz to co potrzebujesz, a to co zostanie będziesz miał na zapas.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: Czarny Jastrząb

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008