Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Więcej
2016/04/14 16:57 #36909 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Ktoś wie jak podłączyć kompa pod gniazdo diagnostyczne? Niva ma jakieś dziwne 12 pinowe. Jakaś przejściówka pod OBD jest dostępna? Mam cały czas Check Engine, trochę nierówno pracuje - mam wrażenie, że się zalewa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/04/15 07:04 #36955 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Poszukaj rozpiski jak tam piny są wyprowadzone. Najprawdopodobniej któryś pin będzie linią K a inny L. Do tego jeszcze potrzebujesz masę i +12. Wepniesz się w te piny i powinno chodzić (reszta najprawdopodobniej nie będzie Ci potrzebna). Musisz jeszcze sprawdzić jaki typ interfejsu potrzebujesz. Rovery np. pracują na ELM'ie

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Podziękowali: CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

Więcej
2016/04/19 10:15 - 2016/04/19 10:28 #37036 przez Soviet Princess

Soviet Princess odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Jako że nic tu się ostatnio nie dzieje podsyłam kilka fotek z generalki. Pacjent to 1.3 21011 na ładzie 21061, 25 lat, sprawny, jednakże stan ciężki. W zeszłym roku nie dojechaliśmy więc w tym roku wymieniamy WSZYSTKO.

WAZ 2106 - radziecka księżniczka tym razem dojedzie do mety:)
(chyba)
www.fb.me/SPRT2016
Ostatnio zmieniany: 2016/04/19 10:28 przez Soviet Princess.

Więcej
2016/04/19 20:45 #37056 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał: Odkręć aparat i ustaw palec tak żeby wskazywał na wyprowadzenie na 4 cylinder w kopułce po jej założeniu (na oko, grunt żeby zgadała).
Albo zmień kolejność przewodów na kopułce.

U mnie fura odpalona, silnik aż grzmi teraz :) Dziękuje Wszystkim za rady i pomoc.

Więcej
2016/04/20 10:55 #37081 przez ŁADAmoment

ŁADAmoment odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

SkazaniNaŁadę- pochwal się co było nie tak- moja zagłada rzuciła palenie i walczę z nią już 1.5 tygodnia

Więcej
2016/04/20 20:15 #37094 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

ŁADAmoment napisał: SkazaniNaŁadę- pochwal się co było nie tak- moja zagłada rzuciła palenie i walczę z nią już 1.5 tygodnia

Oczywiście jak to było mówione, kolejność zapłonów była zła.
Ustawiłem kola na znaki, przekręciłem palec rozdzielacza na 4 cylinder i odpalił od strzała.
Wcześniej sprawdziłem plus na cewce i iskrę.
Potem ustawiłem zapłon na 5 stopni.
Działa, odpala, ma wolne obroty.

Więcej
2016/04/23 10:30 - 2016/04/23 10:41 #37149 przez Kacper

Kacper odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Drogie Złombole,

Potrzebuję e-diagnozy na brak sprzęgła.

Wczoraj radośnie wracając sobie w pełni słońca w korku na gdańskim moście odkryłem dziwną relację na poziomie wysprzęglania i dziwnych wibracji stojąc w miejscu.

Dało do myślenia, że chyba jednak docisk wylatuje się ale może na majówkę wymienię jak zamówię.

Na rondzie czułem, że mam pedał sprzęgła "łuźny" leżący w podłodze. Jakby płynu nie było. Przed samym domem już w poszukiwaniu miejsca parkowania szczęśliwie sprzęgło szczęzło, gdy redukowałem do 1. Nie zdążyłem wrzucić :)

Tylko 20m na przepchnięcie do miejsca parkowania z pomocą dobrych praskich lokalesów, ale dalej uwielbiam to auto. Otwarcie YTW 2016 ponownie na piechotę :(

Na wyłączonym silniku przerzucam jak chcę i "na sztywno" mam zasprzęglone.

Idę sprawdzić czy może płyn nie uciekł przypadkiem.

Jakie typy? Wysprzęglnik na pedale czy docisk?

Zawsze do tej pory to tylko tarcze wymieniałem...
Ostatnio zmieniany: 2016/04/23 10:41 przez Kacper.

Więcej
2016/04/23 11:14 - 2016/04/23 11:16 #37150 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Kacper napisał: Drogie Złombole,

Potrzebuję e-diagnozy na brak sprzęgła.

Wczoraj radośnie wracając sobie w pełni słońca w korku na gdańskim moście odkryłem dziwną relację na poziomie wysprzęglania i dziwnych wibracji stojąc w miejscu.

Dało do myślenia, że chyba jednak docisk wylatuje się ale może na majówkę wymienię jak zamówię.

Na rondzie czułem, że mam pedał sprzęgła "łuźny" leżący w podłodze. Jakby płynu nie było. Przed samym domem już w poszukiwaniu miejsca parkowania szczęśliwie sprzęgło szczęzło, gdy redukowałem do 1. Nie zdążyłem wrzucić :)

Tylko 20m na przepchnięcie do miejsca parkowania z pomocą dobrych praskich lokalesów, ale dalej uwielbiam to auto. Otwarcie YTW 2016 ponownie na piechotę :(

Na wyłączonym silniku przerzucam jak chcę i "na sztywno" mam zasprzęglone.

Idę sprawdzić czy może płyn nie uciekł przypadkiem.

Jakie typy? Wysprzęglnik na pedale czy docisk?

Zawsze do tej pory to tylko tarcze wymieniałem...

najpierw sprawdź tak jak wspomniałeś płyn, czy jest i jaki poziom, czy nie ma wycieku bo może się zapowietrzył. Następnie działanie wysprzęglika. Nie obstawiał bym awarii docisku po objawach jakie opisałeś.
Ostatnio zmieniany: 2016/04/23 11:16 przez OSK OLAF. Powód: literówka

Więcej
2016/04/24 21:10 #37174 przez EXPERTauto

EXPERTauto odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Koledzy mam pytanko: czy bagażnik dachowy z Fiata 125p lub Poloneza podejdzie do Łady Niva ? Chodzi mi dokładnie o mocowanie bagażnika na rynienkach.

Więcej
2016/04/25 09:38 #37176 przez Soviet Princess

Soviet Princess odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

EXPERTauto napisał: Koledzy mam pytanko: czy bagażnik dachowy z Fiata 125p lub Poloneza podejdzie do Łady Niva ? Chodzi mi dokładnie o mocowanie bagażnika na rynienkach.

A masz zdjęcia rynienek? Bagażnik z fiata i poloneza pasuje do łady 2101-07 więc skoro niva ma rynienki to pewnie bez problemu.

WAZ 2106 - radziecka księżniczka tym razem dojedzie do mety:)
(chyba)
www.fb.me/SPRT2016

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008