Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Więcej
2016/04/25 09:44 #37178 przez Soviet Princess

Soviet Princess odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

I jak już jesteśmy przy pytaniach typu czy "XXX" pasuje do "YYY" to mam jedno fajne. Czy drzwi od 2105/2107 będą pasowały do 2106? Nie mam jak sprawdzić w tym momencie.

Drzwi księżniczki są w stanie "ser szwajcarski" a trafiła mi się 2105 na szrocie. Wiem, że przetłoczenia mogą być w innym miejscu, ale wymiary, "parapety", zamki i zawiasy powinny być raczej w porządku?

Jakby mi się udało byłaby to być może jedyna na w Polsce hybryda Łady 2105 i 2106.
WAZ 2105/6

WAZ 2106 - radziecka księżniczka tym razem dojedzie do mety:)
(chyba)
www.fb.me/SPRT2016

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/04/25 19:57 #37183 przez Kacper

Kacper odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Możesz u mnie sprawdzić ewentualnie, ja zagruzowałem się na wileńskim :-).

Czy ktoś ma przyzwoity warsztat mechaniczny po prawej stronie wisły do polecenia dla takich aut jak nasze?

Mam uszkodzony wysprzęglik lub pompę sprzęgła. Do wymiany. Na ulicy tego nie ogarnę.

Więcej
2016/04/25 21:11 #37186 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Jak się nie boisz ubabrać i ogarniesz części (płyn, pompę i wysprzęglik - byle nie MasterSport!) to zapraszam w majowe do mnie na podjazd (kanał okupuję ja). Nie zrobię tego za Ciebie, ale Ci pomogę i udostępnię zaplecze narzędziowe.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2016/04/26 00:57 #37191 przez Kacper

Kacper odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Dzięki! Jak nie ogarnę na zakładzie pracy to wpraszam się w maju. Ja kręcę, ty depczesz. Bać się to nie boję, bo już próbowałem to robić na ulicy pod dyrekcją PKP ale SM się mną zainteresowało, gdy leżałem pod :)

Części kupię pewnie na allegro u tego wiodącego sprzedającego. Mam nadzieję, że to nie MasterSport - cokolwiek to znaczy...

Już przerabiałem jakość zamienników w innej wschodniej maszynie...

Więcej
2016/04/26 08:15 #37195 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

W jacars.pl masz do wyboru

- wysprzęglik oryginał 37zł
- wysprzeglik Fenox 32zł

- pompa oryginał 52zł
- pompa Fenox 42zł

Jest też przewód elastyczny , ale w numerze części jest już MS/KR czyli MasterSport/MSGermany lub Kroner, zobacz w jakim stanie jest twój.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2016/04/26 08:36 #37196 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał: Jak się nie boisz ubabrać i ogarniesz części (płyn, pompę i wysprzęglik - byle nie MasterSport!) to zapraszam w majowe do mnie na podjazd (kanał okupuję ja). Nie zrobię tego za Ciebie, ale Ci pomogę i udostępnię zaplecze narzędziowe.

Kupiłem parę części MasterSport, dobrze wiedzieć że źle zrobiłem :) Choć może nie będzie dramatu (nie miałem jeszcze czasu założyć)...

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab

Więcej
2016/04/26 08:59 #37197 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Z MasterSport jest niestety loteria, podaj listę szpejów, zobaczymy czy coś już z niej ćwiczyłem :D

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2016/04/26 11:05 #37202 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

A nie pamiętam :) Pasek alternatora, kopułka, jakieś sprężynki hamulca tylnego. Leży i czeka w bagażniku, priorytet to żuk :woohoo:

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab

Więcej
2016/05/13 00:33 #37513 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

W skrzyni coś dzwoniło, zlałem olej (nowy) - w kolorze szarym opalizującym, na korku skład złomu przyczepiony do magnesika. Luźno latające elementy utknęły niestety w tylnej części. Pewnie trzeba skrzynię zwalać, ale pytanie da radę od góry tam zajrzeć? Najpierw bym se popatrzył, bo psychiczne jeszcze na odkręcanie skrzyni nie jestem gotowy.
Zapłon na razie w konfiguracji moduł Niva, cewki Polonez. Pracuje w miarę równo - na postoju. Pytanie jak będzie przy obciążeniu podczas jazdy. Coś przez skórę czuję, że to kichanie, strzelanie itp. to nie do końca jest wina układu zapłonowego.

Więcej
2016/05/13 08:09 #37514 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Skoro i tak musisz zrzucić skrzynię to nie zawracałbym sobie głowy zaglądaniem "od góry". Szkoda po prostu czasu.

Co do zapłonu. Wziąłeś dobrą cewkę z PN? Zakładam że nie robiłeś rzeźby i masz pojedynczą butelkową cewkę. Występowały one w 2 wersjach. Jedna dla układu na przerywaczu, druga do pracy z modułem elektronicznym. Dodatkowo jeśli mnie pamięć nie myli to przy elektronicznym był rezystor zatopiony w palec rozdzielacza.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008