Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Więcej
2016/01/24 16:03 #34357 przez Krokodyl Team

Krokodyl Team odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

5ke z lady najlepiej. Z polda pewnie będzie wymagać obróbki tunelu i możliwe ze gięcia drążka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/24 16:10 #34358 przez Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu

Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

:( to zła wiadomość. Przeglądam oferty od jakiegoś czasu i do mojego modelu prócz nowej za 2k nic nie znalazłem.

Więcej
2016/01/24 16:29 #34359 przez Złomki

Złomki odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu napisał: :( to zła wiadomość. Przeglądam oferty od jakiegoś czasu i do mojego modelu prócz nowej za 2k nic nie znalazłem.

A szukałeś na Ukrainie? Przejrzyj sobie ukraińskiego OLX'a ;)

Więcej
2016/01/24 16:59 #34360 przez Krokodyl Team

Krokodyl Team odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Niech się wypowiedzą ladziarze ale z tego co mi wiadomo podejdzie z 2107 lub Nivy. Nie mniej zapytaj praktyków, moje informacje są na razie teoretyczne.

Więcej
2016/01/24 17:40 #34362 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Jeśli ta skrzynia jest odpowiednikiem starej czwórki z pierwszych 125p to niestety ale musisz szukać 5 z pionowym drążkiem. Nie mniej jednak występowały w kilku Fiatach. Szukać musisz, choć na pewno będzie drożej niż 5 z PN albo późniejszego 125p. Tylko czy warto w takim aucie ciachać tunel ? Tu odpowiedzieć musisz sobie sam. Jak masz dostęp do sprzętu i pojęcia odrobinie o robocie, to możesz próbować przerobić 5 skośną na pionową wkorzystując tył z 4 i przespawując go odpowiednio do tyłu z 5 + pewne przeróbki w środku skrzyni ( wybieraki itd). Wg mnie lepiej walnąć trochę nagodzin w robocie i kupić gotową skrzynię.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/01/24 19:00 #34367 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

5-tka z Poldka w Ładzie, trzeba
- przełożyć dzwon sprzęgła (przednią cześć obwody skrzyni)
- lekko poszerzyć tunel (inaczej będzie tłukła o tunel)
- nawiercić 2 dziury w podłodze pod nowe śruby pod mocowanie belki (wypada bliżej z tego co pamiętam)
- powiększyć otwór w tunelu pod drążek
- drążek chyba też trzeba odgiąć (koliduje z przełącznikami)
- dać poduszkę z Poldka, co z belkę nie wiem

To jest info pozbierane z netu, sam przekładki nie robiłem. Jaki konkretnie model skrzyni z Poldka podchodzi to nie wiem, bo nie wiem jakie były.

5-tka z Łady
- Niva: trzeba przełożyć cały napęd prędkościomierza, (łącznie z zębatką, czyli trzeba zdjąć tył skrzyni) bo w Nive jest w reduktorze
- 210x: sprawdzić przełożenie prędkościomierza/mostu, w razie potrzeby też przełożyć cały napęd prędkościomierza
- zmienić poduszkę
- belkę najlepiej też dać od 5-tki, ale belka z 4-tki po lekkiej modyfikacji też podejdzie

Używane skrzynie z Nivy chodzą zwykle po 500, czasami pojawią się za 300-400, ale trzeba być szybkim, bo od razu znikają. W związku z tym, że Nivy zwykle nie są oszczędzane w terenie, polecam od razu nastawić się na remont!

Przykład:

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: SkazaniNaŁadę

Więcej
2016/01/24 19:23 #34370 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

I kto to teraz poskłada :D Głowica wysłana do regeneracji i składamy :) Jakieś sugestie na co zwrócić jeszcze uwagę?

Załączniki:

Więcej
2016/01/24 19:41 - 2016/01/24 19:42 #34372 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

czy nie ma wżerów na bloku i mikropęknięć, to samo gładzie cylindrów. Przydaloby się wziąć choć liniusz i sprawdzić płaszczyznę bloku.

Jak czapka zrzucona, to w sumie można i tloki wyjąć i sprawdzić ich stan oraz ewentualna podmiana pierścieni. Można też średnicówką od razu sprawdzić same cylindry, jak nie to robić szilf od razu jak blisko granicy tolerancji będzie.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2016/01/24 19:42 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2016/01/24 19:53 #34373 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Załoga Tarpaniątka napisał: czy nie ma wżerów na bloku i mikropęknięć, to samo gładzie cylindrów. Przydaloby się wziąć choć liniusz i sprawdzić płaszczyznę bloku.

Jak czapka zrzucona, to w sumie można i tloki wyjąć i sprawdzić ich stan oraz ewentualna podmiana pierścieni. Można też średnicówką od razu sprawdzić same cylindry, jak nie to robić szilf od razu jak blisko granicy tolerancji będzie.

No to sporo...aż boję się mierzyć cylindry. Wżerów na bloku nie ma, raczej wygląda dobrze.
Mam kłopot z dobraniem się do poduszki silnika, która jest już częściowo pęknięta, a nie mam kanału w tym garażu więc sprawa jest trochę utrudniona z dostępem od spodu.

Więcej
2016/01/25 00:02 #34399 przez Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu

Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Jak masz to już rozebrane to pierścienie a może i panewki są bardzo tanie a będziesz miał pewność. Jak dobrze pamiętam to po 32 złote główne i korbowodowe

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008