Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Więcej
2016/01/26 16:21 #34496 przez Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu

Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Hej. Zleciłem przygotowanie całego samochodu znajomemu który ma warsztat samochodowy. Zrobił to tak na tzw. oparach gdyż znamy się wieki. A zrobiliśmy dokładnie tak:

Cały silnik
Nowy układ chłodzenia
Prawie cały układ hamulcowy bez pompy i serwa bo nie było potrzeby ale już teraz jest :(
Cała elektryka od nowa wraz z nowymi wentylatorami od VW do chłodzenia jeden z termostatu i drugi awaryjny o ogromnej prędkości gdyby był potrzebny.
, dodatkowe gniazdka do 12V w bagażniku itp.
Nowe reflektory przednie i lampy tylne.
Bagażnik dachowy w klimacie z okresu. Przerobiony od 126p
blacharka i kilka detali.
Aaa i oczywiście sprawa w ładzie konieczna na trasach czyli tempomat.

Pozostaje jak zwykle jeszcze kilka spraw ale w tym roku będzie łatwiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/26 16:30 #34501 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Coś za tanio mi się to widzi. Choć w sumie pytanie jakie tam części siedzą ( nie siedzę w cenach do tej marki). U mnie komplet samych panewek jak mnie pamięć nie myli to było chyba 370zł, pierścienie 200 i to były chyba takie najtańsze wydatki :whistle:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/01/26 17:49 #34505 przez Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu

Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Taka pierwsza z brzegu

allegro.pl/panewki-glowne-0-25-lada-sama...ont-i4962111980.html

Ceny nie przekraczają 40

Więcej
2016/01/26 17:58 #34506 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu napisał: Hej. Zleciłem przygotowanie całego samochodu znajomemu który ma warsztat samochodowy. Zrobił to tak na tzw. oparach gdyż znamy się wieki. A zrobiliśmy dokładnie tak:

Cały silnik
Nowy układ chłodzenia
Prawie cały układ hamulcowy bez pompy i serwa bo nie było potrzeby ale już teraz jest :(
Cała elektryka od nowa wraz z nowymi wentylatorami od VW do chłodzenia jeden z termostatu i drugi awaryjny o ogromnej prędkości gdyby był potrzebny.

Cześć,

A mnie ciekawi, jak poradziłeś sobie z tym "tempomatem", masz jakieś fot z prac?

Więcej
2016/01/26 18:00 #34508 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu napisał: Taka pierwsza z brzegu

allegro.pl/panewki-glowne-0-25-lada-sama...ont-i4962111980.html

Ceny nie przekraczają 40

To prawda, ceny wszędzie podobne, Jacars ma to samo, a na ruskich stronach przy dzisiejszym kursie rubla 16zl plus przesyłka.

Pierścienie są już za to droższe.

Więcej
2016/01/26 18:33 #34511 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

SkazaniNaŁadę napisał: A mnie ciekawi, jak poradziłeś sobie z tym "tempomatem", masz jakieś fot z prac?

Polecam taki tempomat

latam tak Ładą już parę lat i robi robotę :evil:

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2016/01/26 18:46 - 2016/01/26 18:47 #34513 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

SkazaniNaŁadę napisał: Cześć,

A mnie ciekawi, jak poradziłeś sobie z tym "tempomatem", masz jakieś fot z prac?

Tempomat zapewne taki, jak w fiatach 125p, czyli tzw. ręczny gaz. To dodatkowe cięgno, jak ssanie służące do blokowania przepustnicy w zadanym położeniu.
Ostatnio zmieniany: 2016/01/26 18:47 przez PREVENT.

Więcej
2016/01/26 21:51 #34519 przez Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu

Łada zazimowana u rodziny więc zdjęcia przed wiosną nie dam rady. Ale jest to mechanizm regulujący poduszkę lędźwiową z fotela. Do tego elektronika do sterowania. Klawisz jak do szyby w jedną dodajesz gazu w drugą odejmujesz. Werja alfa na bardzo szybko. Ma mankamenty trzeba pamiętać o tym, jak nie to po wciśnięciu sprzęgła obroty szybują do nieba i hamowanie jest do dupy. Więc aktualnie tylko trasy ale pomaga i to bardzo. Docelowo trzeba przerobić sterownik tak aby po dotknięciu stopu zrzucało do zera i tak samo przy sprzęgle. Ale zastanawiam się jak rozwiązać kwestie krańcowego położenia. Chcę uniknąć upalenia silnika sterującego. Misja na wiosnę. :)

Więcej
2016/01/27 00:13 #34521 przez ŁADAmoment

ŁADAmoment odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

Lubelscy Amatorzy Darcia Asfaltu napisał: Hej. Zleciłem przygotowanie całego samochodu znajomemu który ma warsztat samochodowy. Zrobił to tak na tzw. oparach gdyż znamy się wieki. A zrobiliśmy dokładnie tak:

Cały silnik
Nowy układ chłodzenia

Czy ten znajomy nie miałby ochoty ogarnąć paru tematów w kolejnej ładzie? Oczywiście licząc po normalnych stawkach! Mało mamy w Lublinie fachowców którym się chce pogrzebać, zamiast wpiąć wtyczkę i komputer powie :P
Mam ciągły problem z zapłonem- silnikiem rzuca na wolnych obrotach, przy przyspieszaniu dławi się i krztusi. Kopułka, palec, świece, przewody, cewka wymienione i poprawa niewielka! Ktoś ma jakiś pomysł? Może świece mają za dużą przerwę? 0.8- świece NGK

Więcej
2016/01/27 07:50 #34525 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Przygotowanie Łady na Złombol 2016

ŁADAmoment napisał: Mam ciągły problem z zapłonem- silnikiem rzuca na wolnych obrotach, przy przyspieszaniu dławi się i krztusi. Kopułka, palec, świece, przewody, cewka wymienione i poprawa niewielka! Ktoś ma jakiś pomysł? Może świece mają za dużą przerwę? 0.8- świece NGK

Masz klasyczny aparat zapłonowy stykowy z przerywaczem?
Kondensator podmień na inny/sprawny, styki przerywacza sprawdź czy nie są wypalone i przerwa nie jest za duża/mała.
Następne w kolejności sprawdziłbym luz na zaworach, rozrząd (jak łańcuch to czy znaki się pokrywają idealnie, bo może się rozciągnął) i czy jest reakcja na regulację mieszanki na wolnych.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008