witam, mam pytanie co do auta

Więcej
2016/01/20 22:59 #34210 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: witam, mam pytanie co do auta

jeszcze parę lat temu jeżdżenie Polonezem to był obciach ...
warte były kilka stów, pierwszego jak szukałem na Szkocje , bez żadnych problemów kupiłem w regulaminowej cenie, do wyboru do koloru...
potem przyszedł, FENOMEN ZŁOMBOLU i cena złomu poszła do góry na skupie, z byle sztukę na wadze dawali nawet ponad 800zł ( poldek waży 1150 )
pamiętam te ogłoszenia niżej nie oddam bo osiem stów dostane na złomie !

teraz posiadanie polskiego klasyka jest w dobrym tonie, Złombol gromadzi 400załóg i zrobiło się drogo

a sami wiecie ile są warte ....

Podstawą elektryki są dobre styki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/20 23:25 #34211 przez NO NAME TEAM

NO NAME TEAM odpowiedział w temacie: witam, mam pytanie co do auta

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni napisał:
a sami wiecie ile są warte ....

Wszystkich pieniędzy.....

Ja swojego kupiłem za 1200 zł ( wersja dla Żony 900 zł) na rok przed edycją hiszpańską. Jedno zauważyłem, że im bliżej startu pojawia się coraz więcej ogłoszeń z dopiskiem "Złombol" i cena idzie w górę "za jedyny taki na złombol" plus pojawiają się kwiatki typu Astra1 idealna na Złombol :evil:. Choć Skody Favoritki to nie dotyczy ich ceny są raczej stabilne.

`14 LLoret + (nr. boczny 189)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny24 )
`16 Palermo + (nr. boczny 16)
'17 Kraj Basków + (nr boczny 40)
'18 Chalkidiki + ( nr boczny 03)
'19 Irlandia + ( nr boczny 15)

Więcej
2016/01/21 14:46 #34232 przez Yellow Team Bujały

Yellow Team Bujały odpowiedział w temacie: witam, mam pytanie co do auta

Tylko, że Favoritek w ogłoszeniach jest tyle co kot napłakał.. A jak już jakaś jest to daleko ode mnie, a nie chce mi się jechać 400km po auto za 1000-1500zł.

Więcej
2016/01/21 15:04 #34235 przez Krokodyl Team

Krokodyl Team odpowiedział w temacie: witam, mam pytanie co do auta

Yellow Team Bujały napisał: Tylko, że Favoritek w ogłoszeniach jest tyle co kot napłakał.. A jak już jakaś jest to daleko ode mnie, a nie chce mi się jechać 400km po auto za 1000-1500zł.

W WLKP i przyległościach Favoritek na pęczki, z tego 2-3 rokujące nawet były.

Więcej
2016/01/21 18:50 #34247 przez Mechaniczna Pomarańcza

Mechaniczna Pomarańcza odpowiedział w temacie: witam, mam pytanie co do auta

Krokodyl Team napisał:

PREVENT napisał: Osobiście wprowadzilbym jeszcze woeksza selekcję ale nie mi tu decydować :D

Absurdem jest dopuszczenie 127p, 131p, 132p - przecież to zwykły badge engineering. Miałbym jeszcze inne uwagi ale generalnie kogo to obchodzi... przecież te komunizmy itd. to tylko pretekst, dobrze grający marketingowo.

Nawiasem mówiąc, dobrze, że jest zniesiony ten durny limit wartości auta, który nie wiadomo po co był bo 90% załóg i tak go nie przestrzegało a nawet jeśli to w 99% pierwsze dofinansowanie auta podwyższało jego wartość grubo ponad limit.

Jeszcze jak jechałem w 2010 roku to były samochody, które mieściły się w cenie zakupu <1000 PLN.

Z tym, że pakiet startowy to od 500 PLN (absolutne wtedy minimum - serio, były takie auta) do nieskończoności (np. wspaniała czerowna Nysa z silnikiem, skrzyniem i mostem z Merca W124 oraz tapicerką i fotelami ze Scorpio.

Ja sam kupiłem swojego Borewicza w styczniu 2010 za 1100 PLN - niestety od tamtej pory ceny zarówno samochodów jak i części zamiennych (zwłaszcza tych mniej typowych) mocno poszybowały w górę.

Mój pakiet startowy był dość niewielki bo obejmował:
- zmianę skrzyni biegów 4 na 5 (skrzynia za flaszkę, przekładka za imprezę)
- 2 łożyska do skrzyni, gumowy amortyzator wału (ok. 60 PLN)
- regeneracja gaźnika (160 PLN)
- 2 wielkie siaty części (min. 3 komplety nówek kloców z Fomaru, nowa tarcza sprzęgła) z rozbiórkowego Borewicza na szrocie + kompletnie suchy akumulator, który po zalaniu wodą destylowaną i naładowaniu służył jeszcze rok (40 PLN)
- świece, filtry, olej - 100 PLN
- pompa paliwa - 18 PLN

Generalnie mój start w Złombolu 2010 to był koszt ok. 2000 PLN no ale miałem tanią i w dobrym stanie bazę.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008