Škoda Favorit

Więcej
2016/08/29 21:56 #39657 przez BandzioryTeam

BandzioryTeam odpowiedział w temacie: Škoda Favorit

Póki co waham się jak jechać :-) Ale mamy jeszcze czas....

Skoda Favorit - na chodzie
Fiat 126 p - rozebrany :-)
WSK 125 - na chodzie - też do remontu
Jawa Kaczka - do skończenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/08/30 07:40 #39664 przez Rubinowy Team

Rubinowy Team odpowiedział w temacie: Škoda Favorit

My również ciśniemy prosto na Wenecję.

Więcej
2016/08/31 18:03 #39743 przez Czeska Strzała

Czeska Strzała odpowiedział w temacie: Škoda Favorit

Rubinowy Team napisał: My również ciśniemy prosto na Wenecję.

a później jak?
np nocna eskapada w kierunku Rzymu ;p
??

Więcej
2016/09/02 08:25 #39842 przez PAŁUKI TEAM!

PAŁUKI TEAM! odpowiedział w temacie: Škoda Favorit

My też na Wenecję będziemy jechać.
I chętnie dołączymy do peletonu z Favoritkami :)

Więcej
2016/09/02 09:42 #39846 przez Rubinowy Team

Rubinowy Team odpowiedział w temacie: Škoda Favorit

Czeska Strzała napisał:

Rubinowy Team napisał: My również ciśniemy prosto na Wenecję.

a później jak?
np nocna eskapada w kierunku Rzymu ;p
??

W pn ogarniamy Wenecję i przeprawa w okolice San Marino i we wtorek prawdopodobnie Neapol/Pompeje.

Więcej
2016/09/02 18:27 #39862 przez BandzioryTeam

My jednak lecimy z ogółem. Mieliśmy jechać w czwórkę. Dwóch dorosłych facetów i dwóch 16 latków. Niestety połowa załogi mi się wykruszyła i jadę sam z 16 latkiem. Nie będę gonił po 1000 km na raz.
Skodzina zrobiona. Założone nowe kapcie, ustawione zbieznośc, dzisiaj przeszłą przegląd. Miałem problemy z gaźnikiem i zapłonem. Pół dnia bawił się specjalista. Zrobił prawie nic. Wróciłem i założyłem stary palec, na oko ustawiłem zapłon, na ucho ustawiłem obroty i śmiga i trzyma wolne :-)
Jeszcze muszę dopieścić zapłon bop trochę muli z wolnych obrotów i nieraz załapie po zgaszeniu silnika. Ale to już temat na jutro :-)

Więcej
2016/09/05 22:46 #39999 przez BandzioryTeam

Nasza Bandziorka zaczęła współpracować.
Jutro kontrola panewek, regulacja zaworów jak tylko przyjdzie uszczelka i wymiana jednego łożyska, potem oklejenie i jesteśmy gotowi :-)

Więcej
2016/09/12 17:19 #40406 przez SkodaCałkowita

SkodaCałkowita odpowiedział w temacie: Škoda Favorit

Siema, głupia sprawa, ale czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak powinien wyglądać znak na kole pasowym wału? Najlepiej jakieś zdjęcie, bo u mnie wszystko gładkie, krecilem i krecilem, a znaku niet...

Do tego jaka powinna być kompresja w Favoritce?

Więcej
2016/09/12 18:29 - 2016/09/12 18:32 #40411 przez Klamot

Klamot odpowiedział w temacie: Škoda Favorit

Weź szczotke drucianą i poskrob. Możesz też ustawić wał jak palec pokazuje 1 cylinder/ znaczy styk w kopułce gdzie wpięty przewód 1 swiecy/ , wykrec świece i zobacz że tłok jest na górze. Kawałkiem węża jak dmuchniesz to będzie szczelnie bo zawory zamknięte i wtedy poskrob na górze koła, masz znak napiłowany tam.

Możesz też zdjąć pokrywe zaworów i zobaczysz że zawory 1 cylindra są zamkniete, mają luz, tłok 1 w zwrocie zewnetrznym przez świece.

Powinno pokazać przy otwartej przepustnicy na ciepłym silniku 12-12.5 jak 11 tez ok.
Ostatnio zmieniany: 2016/09/12 18:32 przez Klamot.

Więcej
2016/09/12 20:26 #40421 przez SkodaCałkowita

SkodaCałkowita odpowiedział w temacie: Škoda Favorit

Dzięki! Jutro poszoruję szczotą. Na razie wszystko było regulowane właśnie przez ustawienie tłoka na 1 cylindrze na górze, ale sprawa tego znaku nie daje mi spokoju, dosłownie nie ma po nim śladu.

Przynajmniej wiem, że jeżeli chodzi o szczelność, to remont się powiódł, bo kompresja w zakresie 11,5 - 12,5 w zależności od cylindra.

Miałem chwilę grozy, bo po pierwszych odpaleniach, po roku stania, favo strasznie kopciła, po rozgrzaniu silnika wręcz dymiło z odmy (na biało), ale wczoraj przestała, więc na razie diagnoza, że gdzieś się woda zebrała przez ten czas. Zobaczymy co czas pokaże.

Z innej beczki, podczas startowania na holu padły mi światła. Wszystkie bezpieczniki w porządku, udało mi się przywrócić większość, oprócz awaryjek/kierunków (nie działają oba, więc same przyciski/wajchy chyba odpadają). Czy brak "cykania" może oznaczać tylko przerywacz, czy coś mogło paść jeszcze (zaznaczam, że w skrzynce bezpieczników wszystkie bezpieczniki są ok)?

I ostatnia sprawa, czy ktoś ma fotkę jak wyglądają przewody od czujnika światła cofania? Kupiłem tego grata rok temu już z uwalonym czujnikiem, miała przegląd, więc nic nie robiłem. Teraz w końcu czujnik wymieniłem, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia co do niego podłączyć, a niestety sporo "dziadkowych" patentów na elektrykę nie ułatwia sprawy :D

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008