Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

Więcej
2016/03/21 13:17 #36320 przez Żukołaki

Żukołaki stworzył temat: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

ŻUKato podał gotowe alternatywy dla aut ciężarowych, bardzo dobre zresztą.

ŻUKato napisał: W związku z tym, że mój złombolot ma w dowodzie wbite ciężarowy, musimy/wolimy ominąć austriackie strefy ekowiniet.
Tu macie temat: zlombol.pl/index.php/pl/forum-124/zlombo...ezarowych.html#36158

Aby się udało wybierzemy pomiędzy tymi dwoma alpejskimi supermaratonami:

Trasa nr 1 - 1357 km goo.gl/maps/YB5gpb9fjeN2
Katowice - Brno - Znojmo - Hollabrunn - Salzburg - Innsbruck - Bolzano - Werona - Modena - Rimini

Trasa nr 2 - 1354 km goo.gl/maps/gwQuiKbnzHE2
Katowice - Brno - Znojmo - Hollabrunn - Salzburg - Villach - Udine - Wenecja - Rimini

Jak widzicie różnica odległości pomiędzy nimi wynosi jedynie trzy kilometry :woohoo:

Alternatywą jest (krótsza o 30 km) trasa przez Węgry i Słowenię ale średnio mnie tam ciągnie.
Nie jest taniej, nie jest ciekawiej.

Trasa nr 3 - 1326 km goo.gl/maps/7d8VswW5kzz
Katowice - Brno - Bratysława - Szombathely - Maribor - Wenecja - Rimini

W okolicach Rimini powinniśmy być przed południem także będzie czas na znalezienie noclegu, odpoczynek, delikatne zwiedzanie :lol:

Dzień później polecimy wschodnim wybrzeżem w kierunku Bari gdzie prawdopodobnie przenocujemy. Będzie to jedyna okazja do odkrycia wybrzeża Adriatyku, gdyż wracać będziemy wzdłuż morza Tyrreńskiego tj. wybrzeżem zachodnim. Ale to już kolejna historia :whistle:

My zdecydowaliśmy się na trasę nr.2 Planujemy zrobić ją na raz ale planować sobie możemy ;)

Wpisujcie się, kto i jaką trasą jedzie oraz czy zamierza nocować po drodze i gdzie.
Będzie łatwiej przed startem wymienić się numerami na priv i stworzyć "konwoje" :)

Żukołaki - trasa nr. 2 - teoretycznie bez noclegu na non stopie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/21 14:30 #36321 przez cu86

cu86 odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

Oświećcie mnie, bo może się mylę, ale dlaczego większość ciężarówek nie może jechać najkrótszą trasą, bez kombinowania:

kolor żółty: zakaz wjazdu dla aut sprzed '91 - sporo Żuków i tym bardziej Lublinów jest młodszych
kolor czerwony: zakaz wjazdu dla aut >7,5t - wszystkie się mieszczą

jakąś ogólnonarodową panikę wyczuwam, a tymczasem można (w większości) śmignąć bez problemów

pozdro600

Więcej
2016/03/21 14:45 - 2016/03/21 14:47 #36324 przez Żukołaki

Żukołaki odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

cu86 napisał: Oświećcie mnie, bo może się mylę, ale dlaczego większość ciężarówek nie może jechać najkrótszą trasą, bez kombinowania:

kolor żółty: zakaz wjazdu dla aut sprzed '91 - sporo Żuków i tym bardziej Lublinów jest młodszych
kolor czerwony: zakaz wjazdu dla aut >7,5t - wszystkie się mieszczą

jakąś ogólnonarodową panikę wyczuwam, a tymczasem można (w większości) śmignąć bez problemów

pozdro600

Rzeczywiście jest taka opcja, osobiście nie dopatrzyłem się tych stref pod kątem wieku pojazdu i tonażu.
W takim razie my pojedziemy pewnie tak chociaż decyzja dopiero zapadnie.

goo.gl/maps/SiMNiEcfu4S2

Może mod przeniesie te posty do odpowiedniego tematu a tutaj zostawmy miejsce chętnym do udzielania się jaką trasą jadą.

P.S. Straszna lipa,że mogę edytować pierwszego postu :/
Ostatnio zmieniany: 2016/03/21 14:47 przez Żukołaki.

Więcej
2016/03/21 16:18 - 2016/03/21 16:35 #36326 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

Nie rozumiem czemu orgi proponują trasę 200 km dłuższą i przez Słowenię ? Wprawdzie ja nie ciężarówka ale po co nabijać km ? Jakaś propozycja campingu po drodze ?
www.camping-bad-waltersdorf.at/preise/Preisliste_2016.pdf
raptem 436 km do Wenecji
Ostatnio zmieniany: 2016/03/21 16:35 przez swbr.

Więcej
2016/03/21 17:24 - 2016/03/21 18:11 #36327 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

cu86 napisał: Oświećcie mnie, bo może się mylę, ale dlaczego większość ciężarówek nie może jechać najkrótszą trasą, bez kombinowania

pozdro600

Gdyż ponieważ aby w pełni legalnie poruszać się pojazdem "ciężarowym" po kolorowych strefach z powyższej mapy musisz posiadać na swojej przedniej szybie wykupioną uprzednio w Austrii ekowinietę.

Jeśli jej nie posiadasz narażasz się na otrzymanie mandatu karnego, którego wysokość może przekroczyć wartość twojego samochodu wraz z przygotowaniem oraz twoimi pieniędzmi na Złombol.

P.S
Uświadamiam iż ekowinieta nie ma nic wspólnego ze zwykłą winietą, którą musi posiadać każdy z nas, jadący przez Austrię.

Taka sytuacja :)

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta
Ostatnio zmieniany: 2016/03/21 18:11 przez ŻUKato.
Podziękowali: Semtox

Więcej
2016/03/21 17:57 #36328 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

swbr napisał: Nie rozumiem czemu orgi proponują trasę 200 km dłuższą i przez Słowenię ? Wprawdzie ja nie ciężarówka ale po co nabijać km ? Jakaś propozycja campingu po drodze ?
www.camping-bad-waltersdorf.at/preise/Preisliste_2016.pdf
raptem 436 km do Wenecji

Organizatorzy w tym roku nie proponują trasy, sugerują tylko kampingi...
Jak nie trudno policzyć chcąc zrobić tyle etapów ile jest proponowanych miejsc kempingowych Złombol trwał by 9 dni i miał 3000 km :) w jedną stronę oczywiście

A tak w ogóle to offtop robisz...

Więcej
2016/03/21 18:11 - 2016/03/21 18:27 #36329 przez cu86

cu86 odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

ŻUKato napisał: Gdyż ponieważ aby w pełni legalnie poruszać się po kolorowych strefach z powyższej mapy musisz posiadać na swojej przedniej szybie wykupioną uprzednio w Austrii ekowinietę.

Jeśli jej nie posiadasz narażasz się na otrzymanie mandatu karnego, którego wysokość może przekroczyć wartość twojego samochodu wraz z przygotowaniem oraz twoimi pieniędzmi na Złombol.

P.S
Uświadamiam iż ekowinieta nie ma nic wspólnego ze zwykłą winietą, którą musi posiadać każdy z nas, jadący przez Austrię.

Taka sytuacja :)

no dobra, ale skoro wjazd do oznaczonych stref nie jest zależny od normy emisji spalin, tylko roku produkcji i dmc, to i tak trzeba ją mieć? myślałem, że tylko u nas takie absurdy..

EDIT:

nie mówię w aksamitnym języku okupanta, ale z oryginalnej mapki:

wynika, że mam rację, plakietki nie dotyczą aut wyprodukowanych po '91 i o dmc<7,5t. oczywiście poprawcie mnie jeśli nie mam racji.

pełny tekst: http://www.oeamtc.at/portal/ig-luft-abgasplaketten-verordnung+2500+1387398
Ostatnio zmieniany: 2016/03/21 18:27 przez cu86.

Więcej
2016/03/21 18:21 #36330 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

cu86 napisał:
no dobra, ale skoro wjazd do oznaczonych stref nie jest zależny od normy emisji spalin, tylko roku produkcji i dmc, to i tak trzeba ją mieć? myślałem, że tylko u nas takie absurdy..

Myślę cu86 żebyśmy przenieśli tą dyskusję do odpowiedniego działu :)

Zapraszam cię tutaj:
zlombol.pl/index.php/pl/forum-124/zlombo...dla-ciezarowych.html

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2016/03/25 21:02 #36445 przez Żukołaki

Żukołaki odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

Skoro potwierdzone zostało,że nie musimy nadrabiać 300 km górą Austrii to kto z Was wybiera się tą trasą?

goo.gl/maps/H2jFn9gw7t22

Więcej
2016/03/25 21:59 #36448 przez TLW Team

TLW Team odpowiedział w temacie: Ciężarówki, którą jedziecie trasą ? Jedźmy razem

Żukołaki napisał: Skoro potwierdzone zostało,że nie musimy nadrabiać 300 km górą Austrii to kto z Was wybiera się tą trasą?

goo.gl/maps/H2jFn9gw7t22

Jak tylko reszta ekipy wyrazi zgodę na zwiedzanie Wenecji to wydaje mi się że już jest nas 2 ekipy na tą trasę:)

TLW - Tylko Lublinem Wrócę :P

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008