Czyżby ostatnia edycja?

Więcej
2016/08/08 13:31 - 2016/08/08 13:33 #38736 przez BartCom Team

BartCom Team odpowiedział w temacie: Czyżby ostatnia edycja?

Właśnie uważam że "poprawianie" fabryki zawsze ma sens, "dopieszczanie" podzespołów oryginalnych. Czasem awarii i tak się nie uniknie... Natomiast jestem przeciwnikiem swapów.

Żuk jadący 120km/h na oryginalnym silniku benzynowym czy diesla (sam prułem naszym stowarzyszeniowym Zukiem FSO Pomorze z taką prędkością) - oczywiście tak, to wspaniały widok i porażający dźwięk....
Lecz właśnie: oryginalny, tak dopracowany, że umożliwia taką jazdę.

Oczywiście, że Orgowie maja prawo zakończyć Złombola. Po prostu bardzo mi szkoda Złombola, dlatego chcę ich zmobilizować, może jeszcze "Złombol na BIS" ?... Byłoby wspaniale. Chętnie pomogę. Jestem zresztą przekonany, że także wielu innych.

Natomiast do Gruzji przez Turcję wstrząsaną zamachami stanów się nie wybieram. Szkoda, że wybrano taki kierunek. Organizatorzy Złombola przykładali dużą wagę do bezpieczeństwa przygody i to również bardzo mi się podobało.

Mam oczywiście nadzieję że powstanie coś nowego, niemniej zżyłem się ze Złombolem bardzo i generalnie jestem stały w uczuciach...

Tymczasem rzeczywiście - trzeba się skupić na tegorocznej jubileuszowej edycji. Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych Złombolowiczów. Do zobaczenia na trasie.

Czerwona Strzała - Polski Fiat 125p 1600 OHV
Więc gaz do dechy...
Ostatnio zmieniany: 2016/08/08 13:33 przez BartCom Team.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/08/08 14:49 - 2016/08/08 15:05 #38738 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Czyżby ostatnia edycja?

Początkowo posty na FB strasznie mnie zasmuciły, wręcz miałem wrażenie, że obecna edycja będzie wielką stypą. Ale z biegiem godzin i dni pomyślałem - poczekajmy, bawmy się dobrze na wyjeździe, tam pewnie usłyszymy jakieś szczególy, bo na razie nasze osądy oparte są na nie do końca sprecyzowanych zamierzeniach orgów. Poza tym intrygują słowa- "Istnieje szansa, że wrócimy... z inną formułą". Tak więc czekam na 1 styczeń, co będzie dalej. Jakby co, jest alternatywa - wyjazd z Hussaryą. I w przeciwieństwie do poprzednika uważam, że Turcja, zwłaszcza północna na chwilę obecną i tak jest bezpieczniejsza od obecnej Tunezji - ale to takie moje zdanie. Tak więc, na razie nie zaprzątam sobie głowy przyszłym roku, przygotowania do Złombol 2016 w pełnym biegu (jestem właśnie po generalce silnika, trwa docieranie ;) )

PS: I jak pisałem już chyba na FB, dla orgów pełen szacunek za dotychczasową pracę, zdaję sobie sprawę że trudno godzić działalność charytatywną z życiem codziennym, zwłąszcza, że ostatnie edycje pod kątem ilości załóg, ilości zgromadzonych pieniędzy, rozliczeń pewnie dały im mocno w kość. Dzięki, ale i prosimy o wiecej ;)

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Ostatnio zmieniany: 2016/08/08 15:05 przez Pegazy.

Więcej
2016/08/08 17:46 #38745 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Czyżby ostatnia edycja?

Czarny Jastrząb napisał:

Żukołaki napisał: Dla mnie sprawa jest prosta.
Organizatorzy kończą rajd i mają do tego prawo, mają też prawo nie przekazywać komuś innemu pałeczki i nie brać nikogo innego do pomocy. To ich sprawa.
Husaria która tu jest poruszana ma prawo być i rządzić się własnymi prawami.
Wszyscy inni którzy mają inne pomysły, mają prawo zorganizować własny rajd, imprezę czy cokolwiek innego.
Podejrzewam też,że dużo milej widziane by były pomysły niż uwagi i zastrzeżenia, które ktoś kiedyś może weźmie pod uwagę.
Puki co, pamiętajmy też,że jesteśmy na forum złombola.

Myślę że powyższe zdania wyczerpują temat. Marudzący na złombol wypad, marudzący na nowe inicjatywy wypad robić swoje imprezy :)
Tymczasem proponował bym się skupić na przejechaniu najbliższej edycji złombola :)

ot i cało prowda.....

Więcej
2016/08/08 18:59 #38746 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Czyżby ostatnia edycja?

Orgowie nigdy praktycznie nie korzystali z oferowanej pomocy. Sam oferowalem swoją kilka razy - bez odzewu. Więc zapomnijcie o pomaganiu przy ZŁombolu na BIS.

Co do bezpieczeństwa - jakby to najlepiej ująć? Kolegi koleżanka myła swoją łazienkę, pośliznęła się, wyrżnęła głową w obudowę brodzika, osierociła dwoje dzieci. Tyle ode mnie na ten temat. Turcji nie ma się co bać, to tylko głupia prasa wypisuje pierdolety żeby news był.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2016/08/08 20:24 - 2016/08/08 20:36 #38750 przez BartCom Team

Grzmiący - z tą prasą i telewizją masz bardzo dużo racji.
Jednak na rajd samemu nie jedziesz i weź z tym walcz. Potem sam już nie wiesz... Jeszcze raz wielki szacun za BB, to było (jest?) moje marzenie. Fiatem do Afryki (ale nie promoem! No i nie teraz), to jest jedyna rzecz jakiej mój Ojciec nie dał rady zrealizować za komuny... Jeszcze jestem za krótki na Mongolię (nie kasa - ona jest, tylko załoga i doświadczenie). Nawet Żuka bym miał (Andoria, 5b, zielony mikrobus).

Z wypiekami na twarzy przeczytałem "Maluchem przez Afrykę". Teraz czekam na opowieść Grzmiącego.

Właśnie o to mam żal, że nie poprosili nigdy Orgowie o pomoc.
Śmiem więc twierdzić, że wcale o zmęczenie organizacyjne chodzi lecz... może między innymi o rezultaty zachowań niektórych Złombolowiczów na mecie. Mnie również było niekiedy bardzo nieprzyjemnie z tego powodu. Szczególnie ostatnio. Dlatego zaostrzyć kryteria, ale niekoniecznie wybierając kierunek, w którym pojedzie niewiele załóg, z powodów, niekoniecznie słusznych, które przedstawiłem wyżej. Zaostrzyć kryteria na inne sposoby, w innych zakresach.

Pomimo powyższego jednak, w skrócie - na Złombol na BIS - nie liczcie.
Coś ty taki zadowolony z tego powodu, hę? Nie szkoda?

Z tą koleżanką w łazience, to co z nią robiłeś? Nie przesadzaj. Przechodząc na pasach na czerwonym zdarza się przeżyć, nawet w Polsce; czy to jest właściwy kierunek argumentacji?

Więc gaz do dechy...
Ostatnio zmieniany: 2016/08/08 20:36 przez BartCom Team.

Więcej
2016/08/08 21:31 #38753 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Czyżby ostatnia edycja?

Afryka była ciężka, ale warta każdego wysiłku. Była też ekstremalna, niebezpieczeństw cała masa, ale wszystko skończyło się dobrze. O łazience powiedziałem dla tych co sądzą że jak nie ruszą się poza znane terytorium to nic im nie grozi.

Ja nie jestem zadowolony z tego że Złombolu bis nie będzie, tylko pragmatyczny. Natomiast chętnie pojadę w rajdzie Husarii, bo będzie to doskonały termin na dalszą jazdę do Mongolii. Idealnie mi pasuje.

A teraz mały news dodatkowy - opowieść Grzmiącego jest gotowa, czeka na szlif redaktorski i szuka wydawnictwa. A jeśli ktoś chce ją przeczytać już teraz - służę, pod warunkami pewnymi:
1. Opinia po lekturze - max 2 tygodnie
2. Plik nie może zostać jakkolwiek i komukolwiek udostępniony, poza własną żoną, pod tym samym warunkiem.
3. Plik musi zostać skasowany po lekturze. Nie wolno zostawić sobie kopii.

I tyle. Wierzę w uczciwe dotrzymanie tych warunków. Kto chce = zapraszam na priva

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2016/08/09 09:06 #38763 przez Żukołaki

Żukołaki odpowiedział w temacie: Czyżby ostatnia edycja?

Kurde kusisz ale takie rzeczy wole czytac w formie papierkowej

Więcej
2016/08/09 09:59 #38764 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Czyżby ostatnia edycja?

Ja poczekam na "papier". Przy okazji kupując wydanie wesprze się autora ;)

Więcej
2016/08/19 09:36 #39110 przez BartCom Team

Czytam opowieść Grzmiącego i... to jest rewelacja! To jest naprawdę dobre.
Przyda się korekcja redaktorska w niewielkim zakresie. Wciągające.

Więc gaz do dechy...

Więcej
2016/08/19 16:19 #39117 przez artak

artak odpowiedział w temacie: Czyżby ostatnia edycja?

Ja tam swoje 3 grosze już Grzmiącemu wyłożyłem w mailu, a książka naprawdę bardzo fajnie napisana :)

członek teamu ŻulPanter
www.zulpanter.blogspot.com

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008