Złombol 2017, gdzie ???

Więcej
2016/11/04 09:12 - 2016/11/04 09:46 #42008 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Bahama Yellow napisał: Ludu roboczy co wy z tą Norwegią - już 2 razy tam był Złombol !!!
Wiem że zawsze będą "nowi" którzy tam nie byli ale może chociaż historię mogliby ogarnąć z grubsza.

Odnośnie przeglądania historii:
Monte Carlo 2x
Północne włochy do zwiedzenia 3 lata pod rząd, tak więc to nie ma nic do rzeczy odnośnie kierunku.
Jeżeli zostanie zachowana tradycja ciepło/zimno, to praktycznie nie zostaje już chyba żaden kierunek, który choćby w części nie pokrywał się z poprzednimi. Szkoda że kierunku wschodnie z powodów formalnych raczej odpadają.
A znając życie, my tu możemy dyskutować, szukać kierunków, a 1.01.2017 i tak Nas orgowie zaskoczą :) I mam nadzieję, że będzie to trochę dalej od Semtox`owej Moskwy :)

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Ostatnio zmieniany: 2016/11/04 09:46 przez Pegazy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/11/04 12:12 #42011 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Islandia B)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/11/04 12:28 - 2016/11/04 13:03 #42013 przez Pegazy

zlombol.pl/index.php/pl/forum-124/5-off-...ujcie.html?start=130

Tak poszperałem w dyskusji przed edycją 2015, wtedy padał pomysł min Islandii.

Znalazłem to:

Grzmiący Rydwan napisał: A teraz trochę rzeczywistości. W zależności od terminu prom płynie przez Wyspy Owcze i wówczas rejs trwa 5-6 dni, lub je pomija i wówczas płynie 3 dni.

Dostałem wycenę. Rejs 72h w każdą stronę, Żuk z bagażnikiem, 4 osoby w kabinie z oknem, rejs w obie strony - 2996 Euro. TO powinno wyleczyć wszystkich z pomysłów na Islandię;-)

Tak więc Islandia wygląda hardkorowo, ale i tak nic nie jesteśmy na razie w stanie wykluczyć. Nie wiadomo co Orgom po głowach chodzi.

Jeszcze jedno. Nie ukrywam, że z ciekawością patrzę też na nową inicjatywę, zwłaszcza po wcześniejszych deklaracjach zakończenia Złombola. Niestety z racji chyba różnych oczekiwań i wizji, połączenie tych imprez w jedną raczej nie wchodzi w grę, i kolejne niestety, będę z racji finansowo-urlopowych musiał wybierać. Szkoda, bo chciałbym w obu uczestniczyć :)

Ostatnio zmieniany: 2016/11/04 13:03 przez Pegazy.

Więcej
2016/11/04 19:53 #42015 przez Greenbox Team

Greenbox Team odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Moi drodzy... co do Moskwy i kierunków wschodnich - jako że mieszkam w Moskwie, to pozwolę sobie na sprostowanie kilku rzeczy, które tutaj już zostały napisane.

Tak naprawdę w przypadku podróży do Rosji wiza to jest jedyne wyzwanie - przy czym zaznaczam - wyzwanie, a nie komplikacja czy utrudnienie. Już tłumaczę dlaczego

1. Wprawdzie za wizę trzeba zapłacić, ale już po drugim tankowaniu ta cena zwraca się z nawiązką. Także wierzcie czy nie, to wyjazd z Katowic do Moskwy nawet po wliczeniu koszsty wizy będzie tańszy niż tegoroczna edycja do Palermo, biorąc pod uwagę ceny benzyny we Włoszech.
Dziś na stacji E92 kosztuje 33 ruble za litr (2,06 PLN), a E95 36 rubli (2,25 PLM), przy czym E92 jest dokładnie tym, na czym większość benzynowych złomboli dawniej jeździła...
no i nie ma co porównywać do ceny we Włoszech, gdzie E95 oscylowała wokół 8 PLN.
W krajach skandynawskich i na Zachodzie jest tylko trochę taniej... ale i tak dwa razy drożej niż w Rosji.

2. Wizę można zrobić na dwa sposoby
a) na zaproszenie - jeśli ma nas kto zaprosić
b) turystyczną
Jeżeli nikt z załogantów aktualnie nie ma zakazu wjazdu do Rosji lub na Białoruś, to wizę turystyczną robi się bez najmniejszego problemu oddając paszport do pierwszego z brzegu biura podróży, które zajmuje się tymu usługami. Po dwóch tygodniach paszport ze świeżutką wizą można odebrać, albo jest przesyłany kurierem.

3. W Rosji doskonale jest rozwinięta sieć noclegów przez booking... no i campingów też nie brakuje. Także z tym akurat nie ma najmniejszego problemu.

4. Wjazd samochodem do Rosji jest banalnie prosty i wymaga jedynie wypełnienia deklaracji celnej, której wzór wisi w internecie i na każdym przejściu granicznym. Nie musimy jej wypełniać po rosyjsku - można również po angielsku lub polsku.
Trzeba mieć też przy sobie zieloną kartę, ale większość ubezpieczycieli daje ją od ręki bądź na żądanie... ale to i tak każdy z nas musi wozić jadąc gdziekolwiek poza granice RP.
Nie ma też żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wiek, poziom emisji spalin i inne cuda.
Jedyna komplikacja jest w momencie kiedy samochód nie należy do Was, ale jest firmowy albo... kurcze... o czym ja piszę.. toż to złombol... No nie ważne... w takiej sytuacji służę pomocą

5. Do tej pory jeżdżę po Rosji moim Uazem z rajdowymi naklejkami. Nie jest to zakazane żadnym przepisem, a dodatkowo spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem (nikt mi nie chce uwierzyć, że tym autem dojechałem na Sycylię).

6. Do Moskwy omijająć Białoruś można jechać bądź to przez Litwę i Łotwę, albo przez Ukrainę. I od razu spieszę z odpowiedzią - najbliższe tereny objęte wojną domową z znajdują sie jakichś 550 km od przejścia granicznego, które prowadzi na Kurski idalej na stolicę Rosji.
Tylko w tym roku przekraczałem tę granicę 4 razy i jak okiem sięgnąć nie latają tam żadne rakiety... bo to przecież jak odległość z Katowic do Gdańska... a poza tym na Ukrainie również normalnie działają campingi i stacje benzynowe.

7. W Rosji jest skandalicznie tani internet. Praktycznie wszędzie można kupić kartę, która da nam nielimitowany dostęp do internetu za 500 rubli - takiej oferty nie ma żaden europejski kraj.

8. Główne drogi są dobre, a każdy ma videorejestrator, dlatego praktycznie nie ma już zagrożenia, że ktoś nam zwieje z miejsca kolizli lub zdarzenia... bo jest prawie pewne, że przynajmniej jeden ze świadków sytuacji ma to nagrane na swoją kamerkę.

9. Jeżeli ktoś jechał przez Ukrainę bądź Rosję doskonale wie, że warsztaty samochodowe i wulkanizacje są rozmieszczone przy drogach równie często jak stacje benzynowe i zatoczki z paniami lekkich obyczajów. I chodziać nawet tutaj dotarła technika i stare auta przestają być "tłumem" (jak to ktoś wcześniej napisał), to jednak to właśnie tutaj będzie o wiele łatwiej naprawić nasze złombolowozy.

10. Do końca wcześnia temperatury w Rosji są raczej wysokie niż niskie. W lecie w Moskwie czymś normalnym są tygodnie, kiedy słupek rtęci nie spada poniżej 30stC. Zimno robi się dopiero jesienią i to październikkową.

Podsumowując:
Nie taki diabeł straszny jak go malują. Wprawdzie do Rosji potrzebna jest wiza, ale można to załatwić przez biuro podróży, zaś ceny benzyny wielokrotnie wynagrodzą koszty tego dokumentu. Auto nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów, a tani internet zagwarantuje kontakt przy pomocy aplikacji i pomoże w znalezieniu noclegu czy pomocy.

Tyle moich przemyśleń na temat mety w Moskwie.

Гнётся - не ламётся :)
Podziękowali: Chłopcy z PRL, POGANIACZE BYDŁA, NASZCAR, ŻUKato, GRUBANUTA, Semtox, Ala montana, NO NAME TEAM, OSK OLAF, Klamot ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Więcej
2016/11/04 20:06 #42016 przez NO TRUDNO

NO TRUDNO odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Właśnie dużo słyszałem dobrych słów o Rosji (w kontekście turystyki) dlatego spytałem, a Green Box tylko potwierdził moje informacje ;) My jesteśmy najbardziej napaleni na Rosję czy ogólnie wschód ale może dlatego, że nigdy tam nie byliśmy? Co do Białorusi to wiem, że jeżdzi tam sporo wypraw offroadowych z Polski i nie ma problemów z nalepkami... Może ten zakaz tyczy się aut zarejestrowanych na Białorusi?
pozdrawiam ;)

Więcej
2016/11/04 20:12 #42017 przez Greenbox Team

NO TRUDNO napisał: Właśnie dużo słyszałem dobrych słów o Rosji (w kontekście turystyki) dlatego spytałem, a Green Box tylko potwierdził moje informacje ;) My jesteśmy najbardziej napaleni na Rosję czy ogólnie wschód ale może dlatego, że nigdy tam nie byliśmy? Co do Białorusi to wiem, że jeżdzi tam sporo wypraw offroadowych z Polski i nie ma problemów z nalepkami... Może ten zakaz tyczy się aut zarejestrowanych na Białorusi?
pozdrawiam ;)

Z Białorusią jest teraz zupełnie inny problem...
po pierwsze trzeba mieć wizę tranzytową, a to kwestia nie tylko finansowa ale i taka, że dość znacząco ogranicza - tzn trzeba opuścić kraj w wyznaczonym terminie
po drugie - od września Rosjanie zawracają obywateli UE, którzy próbują wjechać do nich przez Białoruś.
Chodzi o to, że oni mają taki swój schengen - jak wjedziesz na Białoruś, to potem aż do Kazachstanu nie ma żadnych granic. Tylko że Polacy zawiesili Ruskim Mały Ruch Graniczny i teraz Rosjanie w ramach rewanżu mówią, że możemy do nich wjeżdżać tylko przez międzynarodowe przejście graniczne... a więc albo przez Łotwę, Estonię albo przez Ukrainę.
Za wjazd przez Białoruś albo zostaniemy zawróceni tam, gdzie kiedyś były przejścia graniczne, albo dostaniemy 300 EUR mandatu.
Dlatego Białoruś na razie lepiej wyeliminować z trasy... żeby zaoszczędzić sobie nerwów.

Więcej
2016/11/04 21:00 #42019 przez Greenbox Team

I jeszcze jedna rzecz, która jest TYLKO na Białorusi - samochody zarejestrowane poza Euro-Azjatycką Unią Celną (czyli z numerami innymi niż białoruskie, rosyjskie i z Kazachstanu) muszą płacić za podróżowanie autostradami. Ale nia bramkach, ale przy pomocy specjalnego transpondera.
Interes jest dość drogi, zaś brak transpondera jeszcze droższy...

Dlatego jeśli Moskwa, to tylko przez Łotwę lub Ukrainę.

Więcej
2016/11/05 03:20 #42022 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Korzystając z wiedzy Greenbox Team nasuwają mi się dwie propozycję trasy:
goo.gl/maps/BMM5pf3ghLA2
goo.gl/maps/xTADfLCGeky

Nie przekonanym powiem że Orgowie mogli by na to pójść korzystając z tegorocznego modelu z modułami. Obie trasy można w 80% poprowadzić po terenie UE a Petersburg/Murmańsk zrobić jako OS...
Pytanie tylko czy nowa formuła to tegoroczna formuła czy coś jeszcze inszego...

Więcej
2016/11/05 09:04 #42023 przez GRUBANUTA

GRUBANUTA odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Semtox napisał: Korzystając z wiedzy Greenbox Team nasuwają mi się dwie propozycję trasy:
goo.gl/maps/BMM5pf3ghLA2
goo.gl/maps/xTADfLCGeky

Nie przekonanym powiem że Orgowie mogli by na to pójść korzystając z tegorocznego modelu z modułami. Obie trasy można w 80% poprowadzić po terenie UE a Petersburg/Murmańsk zrobić jako OS...
Pytanie tylko czy nowa formuła to tegoroczna formuła czy coś jeszcze inszego...

Ja czekam na ogłoszenie mety w 2017 i jeśli kierunek będzie inny niż Rosja, planujemy odpalić do Sankt Petresburga i (opcjonalnie) do Murmańska. Planowany start 1 lipca - czyli białe noce w pełnej krasie.

Dla wprowadzenia w klimaty poelcam klip (zwlaszcza akcja od 2:35) ;)

Oczywiście na Złombol (bez względu na to dokąd to będzie) też jedziemy :)

Więcej
2016/11/05 13:20 #42027 przez Pegazy

Murmańsk-ciekawe, jestem na tak.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008