Złombol 2017, gdzie ???

Więcej
2016/11/05 13:20 - 2016/11/05 13:25 #42028 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Greenbox Team napisał: 1. Wprawdzie za wizę trzeba zapłacić, ale już po drugim tankowaniu ta cena zwraca się z nawiązką. Także wierzcie czy nie, to wyjazd z Katowic do Moskwy nawet po wliczeniu koszsty wizy będzie tańszy niż tegoroczna edycja do Palermo, biorąc pod uwagę ceny benzyny we Włoszech.
Dziś na stacji E92 kosztuje 33 ruble za litr (2,06 PLN), a E95 36 rubli (2,25 PLM), przy czym E92 jest dokładnie tym, na czym większość benzynowych złomboli dawniej jeździła...
no i nie ma co porównywać do ceny we Włoszech, gdzie E95 oscylowała wokół 8 PLN.
W krajach skandynawskich i na Zachodzie jest tylko trochę taniej... ale i tak dwa razy drożej niż w Rosji.

Siedzę liczę i nie mogę się z tym zgodzić
1. O ile mi wiadomo wiza kosztuje około 500 PLN na głowę. Czyli 4 osobowa załoga musiała by zaoszczędzić więcej niż 2000 PLN na paliwie.
2. Paliwo (Benzyna/Diesel) we Włoszech było najwyżej po 6,5 PLN i to przy autostradzie... ale ok na litrze jesteśmy 4 PLN do przodu (a nie 4x do przodu xD).
3. Biorąc przytoczoną trasę do Moskwy (1800km) . Zakładając że 1500km w jedną stronę robimy na tańszym paliwie (optymistycznie wliczyłem też Ukrainę) mamy 3000km w obie strony. Czyli przy średnim spalaniu 10 l/100km kupujemy 300 litrów o 4 PLN tańszego paliwa oszczędzamy tylko 1200 PLN... przy mecie w Murmańsku wychodzi podobnie (360l -> 1500 PLN w obie strony), Ok przy mecie w Petersburgu jest trochę lepiej (450l -> 1800 PLN).
4. Tylko że moje obliczenia zakładają dość rzadki przypadek załogi bo:
a) 4os załogi to df/poldki/skody które jadą w LPG które w podobnie optymistycznie/pesymistycznych warunkach jest tylko o 2 PLN tańsze w Rosji (1 PLN) niż we Włoszech (3 PLN). Czyli Oni dzielą powyższe kwoty jeszcze na pół :/
b) Diesle to głównie Żuki które statystycznie mają liczniejszą załogę 6-8 osób...
5. Myśmy w tym roku kupowali LPG we Włoszech regularnie po 0,5 EUR czyli w cenie benzyny w Rosji

Podsumowując:
Taniej niż ostatnio? nie sądzę!
Podobnie cenowo? może dla nielicznych
Trochę drożej niż ostatnio? dla większości...

PS. co nie zmienia faktu że pomysł mi się podoba :P
Ostatnio zmieniany: 2016/11/05 13:25 przez Semtox.
Podziękowali: Ala montana, zaZUKowani, OSK OLAF

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/11/05 17:13 #42031 przez TBA

TBA odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Murmańsk to jak do tej pory propozycja, która najbardziej mi się podoba. Po pierwsze fajny rejon a po drugie wyjeżdżamy poza Unię i cały proces przekraczania granicy to też fajny element wyjazdu, każdy kto był w Tunezji chyba dobrze pamięta jaki był piękny pieprznik przy wjeździe to kraju :)

Złombol 2015 - OSP Teresin - Żuk Towos - Passo dello Stelvio, Włochy
Złombol 2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
Złombol 2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - ...

Więcej
2016/11/05 17:43 #42033 przez Mkzibi

Mkzibi odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Marzę od lat o kierunku Moskwa, Murmañsk lub Gruzja Bajkał. Jeśli tak będzie to jadę choć bym miał z pracy się zwolniç.

Więcej
2016/11/05 19:39 #42038 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Jedyne co mnie przeraża, to ilość pięcioojrówek w portfelu jakie trzeba będzie mieć na łapówki aby w miarę spokojnie jechać przez ten kraj ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/11/05 19:44 #42039 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Załoga Tarpaniątka napisał: Jedyne co mnie przeraża, to ilość pięcioojrówek w portfelu jakie trzeba będzie mieć na łapówki aby w miarę spokojnie jechać przez ten kraj ;)

W kupie siła pojedziemy konwojem płaci jeden :woohoo:

Więcej
2016/11/05 20:54 #42044 przez Greenbox Team

Greenbox Team odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Semtox napisał:
Siedzę liczę i nie mogę się z tym zgodzić
1. O ile mi wiadomo wiza kosztuje około 500 PLN na głowę. Czyli 4 osobowa załoga musiała by zaoszczędzić więcej niż 2000 PLN na paliwie.

Skąd wziąłeś tę cenę?
Oficjalne cena konsularna za wizę turystyczną robioną w terminie do 2 tygodni to 152 PLN. Nawet jak dodasz ileś tam prowizji to i tak nie będzie to nigdy 500 PLN.... max 300 PLN... nawet przy dwóch pośrednikach

Semtox napisał: 2. Paliwo (Benzyna/Diesel) we Włoszech było najwyżej po 6,5 PLN i to przy autostradzie... ale ok na litrze jesteśmy 4 PLN do przodu (a nie 4x do przodu xD).

A co z benzyną po 2 euro na południu Włoch? Były i takie ceny... niestety...

Semtox napisał: 3. Biorąc przytoczoną trasę do Moskwy (1800km) . Zakładając że 1500km w jedną stronę robimy na tańszym paliwie (optymistycznie wliczyłem też Ukrainę) mamy 3000km w obie strony. Czyli przy średnim spalaniu 10 l/100km kupujemy 300 litrów o 4 PLN tańszego paliwa oszczędzamy tylko 1200 PLN... przy mecie w Murmańsku wychodzi podobnie (360l -> 1500 PLN w obie strony), Ok przy mecie w Petersburgu jest trochę lepiej (450l -> 1800 PLN).

Ale jeśli za wizę zapłacisz 300 PLN to już jesteś 300-500 PLN do przodu :)
Generalnie chodzi o to, że opłata za wizę nie jest zaporowa i na pewno nie jest tak dramatycznie wysoka, jak niektórzy próbują nam wmówić.

Semtox napisał: 5. Myśmy w tym roku kupowali LPG we Włoszech regularnie po 0,5 EUR czyli w cenie benzyny w Rosji

No to w Rosji będziesz mógł kupować LPG po 0,2 EUR :)

Semtox napisał: Podsumowując:
Taniej niż ostatnio? nie sądzę!
Podobnie cenowo? może dla nielicznych
Trochę drożej niż ostatnio? dla większości...

Tak jak pisałem powyżej - wszystko zależy skąd bierzesz dane. Opierając się na informacjach rosyjskiego konsulatu - naprawdę to nie jest 500 PLN za wizę.

Mnie chodzi przede wszystkim o to, żeby sprostować informacje tych, którzy starają się zniechęcić orgów i uczestników do tego kierunku powołując się na nieprawdziwe informacje (tak jak ta wiza za 500 PLN i wiele innych).

Po prostu - Moskwa, czy Sankt Petersburg nie są nieosiągalne, a wyjazd tam byłby stanowczo o wiele tańszy niż na przykład Islandia, gdzie poza cenami paliwa zabija koszt promu...

Гнётся - не ламётся :)

Więcej
2016/11/05 20:55 #42045 przez Greenbox Team

PeNdząca Korozja napisał: Murmańsk to jak do tej pory propozycja, która najbardziej mi się podoba. Po pierwsze fajny rejon a po drugie wyjeżdżamy poza Unię i cały proces przekraczania granicy to też fajny element wyjazdu, każdy kto był w Tunezji chyba dobrze pamięta jaki był piękny pieprznik przy wjeździe to kraju :)

100% zgoda... trzeba do tego dodać, że o wiele przyjemniej przekracza się granicę estońsko-rosyjską niż łotewsko-rosyjską.

Więcej
2016/11/05 21:01 #42046 przez Greenbox Team

Załoga Tarpaniątka napisał: Jedyne co mnie przeraża, to ilość pięcioojrówek w portfelu jakie trzeba będzie mieć na łapówki aby w miarę spokojnie jechać przez ten kraj ;)

I to się zmieniło... spróbuj na granicy dać łapówkę, to Cię od razu wsadzą do pierdla...

Od 2009 roku zdarzyło mi się tylko dwa razy kiedy goście odważyli się zasugerować łapówkę - a było to kiedy doszło do faktycznego wykroczenia... i uwierz mi... w takiej sytuacji 5 EUR nie wystarczy.

Od 2010 r. w Rosji jest bardzo intensywna kampania antykorupcyjna (jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało). Jak ktoś przekraczał rosyjską granice to wie, co mam na myśli.
Łapanie obcokrajowców tylko po to, żeby bali 5 EUR to jest historia raczej z Ukrainy, choć i tam nic takiego mi się nie zdarzyło, a jeżdżę niemało.

Niestety takie historie w większości opowiadają ludzie, którzy sami wciskają 5 euro na granicy, żeby być szybciej odprawionym, albo przy podobnej sytuacji z drogówką.

Także i tutaj nie ma co dramatyzować :)

Więcej
2016/11/05 22:09 #42048 przez Żuk Ropiarz

Żuk Ropiarz odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Green, swoje spostrzeżenia opierasz na jeździe samochodem z blachami polskimi czy rosyjskimi?

Więcej
2016/11/05 23:43 #42049 przez Greenbox Team

Na polskich i na czeskich. Na ruskich jeżdże dopiero od sierpnia.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008