Złombol 2017, gdzie ???

Więcej
2016/11/05 23:46 #42050 przez Greenbox Team

Greenbox Team odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Aha... Zapomniałem dodać że wolę jeździć na polskich lub czeskich bo ich nie czytają tutejsze fotoradary :-D
Z drugiej strony Buchanka jeździ tak powoli że fotkę zrobiło mi dopiero raz :-D

Гнётся - не ламётся :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/11/06 00:54 - 2016/11/06 01:18 #42051 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Greenbox Team napisał:

Semtox napisał:
Siedzę liczę i nie mogę się z tym zgodzić
1. O ile mi wiadomo wiza kosztuje około 500 PLN na głowę. Czyli 4 osobowa załoga musiała by zaoszczędzić więcej niż 2000 PLN na paliwie.

Skąd wziąłeś tę cenę?
Oficjalne cena konsularna za wizę turystyczną robioną w terminie do 2 tygodni to 152 PLN. Nawet jak dodasz ileś tam prowizji to i tak nie będzie to nigdy 500 PLN.... max 300 PLN... nawet przy dwóch pośrednikach

375: www.aina.pl/wizy/wiza-do-rosji.html
320: www.wizy.pl/europa/rosja/
plus w obu przypadkach obowiązkowe ubezpieczenie (80-100PLN) na Rosję (z tego co czytam wymagania na stronie) wiec OK nie 500 PLN ale 400-450 PLN...

Greenbox Team napisał:

Semtox napisał: 2. Paliwo (Benzyna/Diesel) we Włoszech było najwyżej po 6,5 PLN i to przy autostradzie... ale ok na litrze jesteśmy 4 PLN do przodu (a nie 4x do przodu xD).

A co z benzyną po 2 euro na południu Włoch? Były i takie ceny... niestety...

W Zgorzelcu/Kołbaskowie/na A1 koło Łodzi LPG jest po 2,5 (reszta w podobnie niedorzecznych cenach) czy to oznacza że w zachodniej/północnej Polsce paliwo jest po tyle?

Greenbox Team napisał:

Semtox napisał: 3. Biorąc przytoczoną trasę do Moskwy (1800km) . Zakładając że 1500km w jedną stronę robimy na tańszym paliwie (optymistycznie wliczyłem też Ukrainę) mamy 3000km w obie strony. Czyli przy średnim spalaniu 10 l/100km kupujemy 300 litrów o 4 PLN tańszego paliwa oszczędzamy tylko 1200 PLN... przy mecie w Murmańsku wychodzi podobnie (360l -> 1500 PLN w obie strony), Ok przy mecie w Petersburgu jest trochę lepiej (450l -> 1800 PLN).

Ale jeśli za wizę zapłacisz 300 PLN to już jesteś 300-500 PLN do przodu :)
Generalnie chodzi o to, że opłata za wizę nie jest zaporowa i na pewno nie jest tak dramatycznie wysoka, jak niektórzy próbują nam wmówić.

Tak ale dopiero na całej trasie do Petersburga a nie Moskwy, jak pierwotnie stwierdziłeś i nie po dwóch tankowaniach... choć tak słyszałem o złombolowozach co biorą 200 litrów paliwa na pokład.

Greenbox Team napisał:

Semtox napisał: 5. Myśmy w tym roku kupowali LPG we Włoszech regularnie po 0,5 EUR czyli w cenie benzyny w Rosji

No to w Rosji będziesz mógł kupować LPG po 0,2 EUR :)

Tak sprawdziłem ceny w necie i o tym w przytaczanym poście napisałem. Odsyłam do mojego wyliczenia: na 400 litrach LPG zaoszczędzę 800 PLN w porównaniu z Włochami a na wizy w Twoim optymistycznym wariancie wydam 1200 PLN

Greenbox Team napisał:

Semtox napisał: Podsumowując:
Taniej niż ostatnio? nie sądzę!
Podobnie cenowo? może dla nielicznych
Trochę drożej niż ostatnio? dla większości...

Tak jak pisałem powyżej - wszystko zależy skąd bierzesz dane. Opierając się na informacjach rosyjskiego konsulatu - naprawdę to nie jest 500 PLN za wizę.

Mnie chodzi przede wszystkim o to, żeby sprostować informacje tych, którzy starają się zniechęcić orgów i uczestników do tego kierunku powołując się na nieprawdziwe informacje (tak jak ta wiza za 500 PLN i wiele innych).

Po prostu - Moskwa, czy Sankt Petersburg nie są nieosiągalne, a wyjazd tam byłby stanowczo o wiele tańszy niż na przykład Islandia, gdzie poza cenami paliwa zabija koszt promu...

Tak zgadzam się że jest osiągalna (Islandia lepsze porównanie niż Włochy). Tunezja też jest/była i też nie kosztowało to fortunę jak niektórzy tutaj twierdzą, i co? pojechało naście aut...

PS. A mnie chodziło tylko o pierwsze stwierdzenie z Twojego posta, ale widzę że już doszliśmy w tym temacie do porozumienia
Ostatnio zmieniany: 2016/11/06 01:18 przez Semtox.

Więcej
2016/11/06 11:22 #42055 przez Poldek-Pawel

Poldek-Pawel odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Wydział Konsularny Ambasady Rosji w Polsce przedstawia cennik wiz i wynosi to ta:

:)
Ceny całkiem znośne nie jak kolega pisał że 500 zł
Załączniki:
Podziękowali: BarkASY team

Więcej
2016/11/06 11:51 #42056 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

POLDEK-PAWEŁ napisał: Wydział Konsularny Ambasady Rosji w Polsce przedstawia cennik wiz i wynosi to ta:

Ciekawe czy nas jako grupę można podpiąć jakąś darmową stawkę?

Więcej
2016/11/06 14:24 #42059 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

BarkASY team napisał:
Ciekawe czy nas jako grupę można podpiąć jakąś darmową stawkę?

Chyba, że byłaby na liście grupa
- sprawni inaczej :lol: ...

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2016/11/06 15:10 #42060 przez artak

artak odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Jak dla mnie działania kulturalne wpasowują się idealnie :)

członek teamu ŻulPanter
www.zulpanter.blogspot.com

Więcej
2016/11/06 17:59 - 2016/11/06 18:30 #42064 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

POLDEK-PAWEŁ napisał: Wydział Konsularny Ambasady Rosji w Polsce przedstawia cennik wiz i wynosi to ta:

Pisałem o całkowitym koszcie uzyskania wizy (wszystkie koszty które musisz ponieść aby wiza znalazła się w paszporcie) - bo nie składa się na niego niestety tylko opłata konsularna, a to przedstawia owa tabelka...
Ale dzięki Tobie dowiedziałem się coś nowego. Na stronie z której pochodzi ten screen jest napisane że wniosek należy złożyć w Rosyjskim Centrum Wizowym ale że za złożenie wniosku w owym Centrum Wizowym pobierana jest opłata serwisowa 25/28 euro już nie przeczytasz ( link 1 , link 2 , link 3 ).

Ja jak już pisałem wcześniej ( przedstawiając odpowiednie wyliczenia ) próbuje tylko pokazać że ewentualny Złombol 2017 do Rosji nie będzie znacząco tańszy niż ten tegoroczny do Włoch ale nie będzie też od niego znacząco droższy. Będzie natomiast dodatkowe wyzwanie (o którym pisał Greenbox) w postaci wyrabiania wizy
Ostatnio zmieniany: 2016/11/06 18:30 przez Semtox.

Więcej
2016/11/06 21:40 #42065 przez NO TRUDNO

NO TRUDNO odpowiedział w temacie: Złombol 2017, gdzie ???

Pozwolę sobie dodać, że w Rosji drogi/autostrady nie są płatne, przynajmniej tak jest napisane na PZM.travel ;p
pozdrawiam

Więcej
2016/11/07 00:51 #42067 przez Greenbox Team

Semtox napisał: Na stronie z której pochodzi ten screen jest napisane że wniosek należy złożyć w Rosyjskim Centrum Wizowym ale że za złożenie wniosku w owym Centrum Wizowym pobierana jest opłata serwisowa 25/28 euro już nie przeczytasz ( link 1 , link 2 , link 3 ).

I to też nie jest do końca prawda. Z centrum wizowym historia wygląda następująco:
od kilku lat Rosjanie zdecydowali się na zlikwidowanie kolejek przed konsulatami odsyłając chętnych do centrum wizowego. Oczywiście na stronie konsulatu jest napisane, że wnioski należy składać tam (płacą prowizję). Ale jeśli przeczytać dokładniej stronę konsulatu, to dokładnie tę samą procedurę można przebyć w samym konsulacie. A jest to bardzo proste. Trzeba zapisać się do elektronicznej kolejki i złożyć wniosek osobiście w konsulacie - wtedy nie płaci się już tej opłaty serwisowej 28 EUR.

Gdzie leży haczyk? W tym, że na stronie konsulatu nie ma bezpośredniej informacji, że można u nich złożyć podanie o wizę osobiście. Pojawia się ona dopiero w momencie zapisu do kolejki elektronicznej.

Skąd to wiem? Nie tylko stąd, że przeczytałem stronę konsulatu, ale wniosek o moją przedostatnią wizę składałem bezpośrednio w konsulacie. Wtedy też przekonałem się na własne oczy, że nie jestem jedyną osoba która tak robi.

Tak że wiza za 151 PLN jest realna.

Oczywiście dla wielu osób będzie kosztem wyjazd do konsulatu... wtedy trzeba przeliczyć, czy nie będzie się lepiej opłacać to przez jakieś biuro podróży, które samo nam to zawozi (tak robił mój załogant ostatnio w Katowicach).

I jeszcze kwestia ubezpieczenia - ja robię sobie ubezpieczenia w zaprzyjaźnionym biurze w Łodzi. Ostatnio za tydzień życzyli sobie 19 PLN, a za 3 miesiące jakoś 65 PLN... więc i te 80 PLN to też nie jest najtańsza opcja.

Więcej
2016/11/07 00:54 #42068 przez Greenbox Team

NO TRUDNO napisał: Pozwolę sobie dodać, że w Rosji drogi/autostrady nie są płatne, przynajmniej tak jest napisane na PZM.travel ;p
pozdrawiam

Sprostowanie:
Większość dróg/autostrad w Rosji jest bezpłatna.
Niestety od dwóch lat zaczęto wprowadzać płatne odcinki ale na razie jest ich tak mało, że trzeba wielkiego pecha, żeby na taki trafić.

Obecnie płatne są fragmenty autostrady z Moskwy do Sankt Petersburga i kilka odcinków dalej na wschodzie i południu.

Jadąc przez Ukrainę czy Pribaltikę do Moskwy - nie ma żadnych płatnych dróg.

Dodatkowo - WSZYSTKIE toalety są bezpłatne :D

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008