Katowice – Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

Więcej
2017/01/03 01:22 #42887 przez Wpół Do Dziewiątej Team

Wpół Do Dziewiątej Team odpowiedział w temacie: Katowice – Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

Po co się stresować imprezą. I tak wszyscy dobrze wiedzą, że takowa będzie. Nie ma co do tego wątpliwości. Chociażbyśmy mieli się spotkać w centrum miasta w środku nocy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/03 22:20 #42911 przez LunaTycy

LunaTycy odpowiedział w temacie: Katowice – Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

Tak samo jak w 2015r. dojechaliśmy na mete dosyć późno i nie wpuścili nas na camping bo stwierdzili, że nie mają już miejsc, więc zrobiliśmy na parkingu taką impreze której do dziś nie zapomne. Jak wspomniał poprzednik, może to nawet być centrum miasta a i tak znajdzie się ktoś chętny do imprezowania przy Disco Partizani :D

Więcej
2017/01/07 19:38 #43042 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Katowice – Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

Tak z ciekawostek to już mamywszystkie noclegi ogarnięte. Trochę pracy było przy układaniu trasy ale wyszło mega fajnie bo w dwóch miejscach można "przeskoczyć z północnej na południową....17 modułów do spania, wiele z nich z kilkoma propozycjami kempingów w danym module. Będą takie smakołyki jak Nordschleife, Nurburgring i Le Mans :-)....do tego Paryż, wulkany, wydmy, las, Atlantyk, Alzacja, Dordonia i inne piekne miejsca!

Punkty na mapie nie są istotne...to tylko dla poglądu gdzie można się wymixować między trasami:

goo.gl/maps/DjFkM7urxTw

Miłego planowania i rozkminki...

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2017/01/09 20:46 #43102 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Katowice – Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

Le Mans Barkasem, z serduchem po remoncie.... trza mu dać w palnik :evil:

Więcej
2017/01/12 21:49 #43159 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

Jako, że człowiek uczy się całe życie, a w szczególności w podróży,
to warto poświęcić te 3-5min. na małe rozeznanie przed wyjazdem.
10 podstawowych informacji o Kraju Basków.
Zwracam uwagę na pkt. 4. i 7.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2017/01/12 23:12 #43160 przez BarkASY team

Zimowy spacerek :)
Załączniki:

Więcej
2017/01/13 09:31 #43161 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

Ala montana napisał: Jako, że człowiek uczy się całe życie, a w szczególności w podróży,
to warto poświęcić te 3-5min. na małe rozeznanie przed wyjazdem.
10 podstawowych informacji o Kraju Basków.
Zwracam uwagę na pkt. 4. i 7.

kontrole w Hiszpanii są częste rzekłbym, szczególnie jeśli porównam to do innych krajów.

Podzieliłbym kontrole na trzy rodzaje:
1. kontrole trzeźwości
2. kontrole antyterrorystyczne
3. kontrole broni i narkotyków

We wszystkich tych kontrolach zazwyczaj cały ruch samochodów jest zwężany do jednego pasa i albo jesteś poddawany wyrywkowej kontroli albo wszyscy są kontrolowani.

Przy czym przy kontrolach antyterrorystyczynych oraz broni i narkotyków zazwyczaj musisz wysiąść z auta - ręce na auto i jesteś obmacywany czy niczego nie ukryłeś.

Przez rok pobytu w Hiszpanii miałem w sumie 6 kontroli z czego tylko jedną trzeźwości..

Z drugiej strony najczęściej widziałem właśnie kontrole trzeźwości.

W hiszpanii trzeba też uważać na kontrole prędkości - często np.: podczas zjazdów z górki na wiadukcie nad drogą stoi policjant z urządzenie i namierza cię z daleka. mijasz wiadukt i parę kilometrów dalej jesteś zgarniany na pobocze i mandacik

Więcej
2017/01/13 13:17 #43163 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Katowice – Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

To przede wszystkim należy wziąć pod uwagę:

"
1. Bask to nie Hiszpan! Złota zasada, którą trzeba pamiętać i zawsze stosować. Kraj Basków od niepamiętnych czasów stara się odłączyć od Hiszpanii i mimo, że to ani możliwe, ani mądre, tak już jest. Baskowie bardzo dbają o swoją niezależność i na każdym kroku podkreślają, że z Hiszpanią łączy ich tylko wspólna granica i drużyna piłki nożnej (chociaż nie wszyscy tutaj kibicują drużynie narodowej! sama byłam świadkiem jak po wygranej Pucharu Mistrzostw Europy nikt się w Kraju Basków nie cieszył!). Odrębny jest też język, którym posługują się Baskowie, jest to język Euskera, który nie ma nic wspólnego z językiem hiszpańskim, a jego pochodzenie jest nieznane. Na szczęście Baskowie są dwujęzyczni i otwarci na turystów więc bez obaw dogadacie się z nimi po hiszpańsku, z angielskim nieco trudniej ;)"
Podziękowali: Semtox

Więcej
2017/01/13 20:01 #43164 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Katowice – Kraj Basków THE BISKAYA EDITION

BarkASY team napisał: Zimowy spacerek :)

Tomku a ogrzewanie zrobiłeś?

Więcej
2017/01/18 23:46 #43203 przez BarkASY team

Bez podśmiechujek ;) , zrobi się. Mam wszystko co trzeba. Drugi raz nie będziemy marzli. Jedziemy na 2 tygodnie, tak zdecydowała moja Pani. Oblecimy ile się da w Płn Hiszpanii bez uszczerbku dla leżakowania na plażach oczywiście. Chyba jej się na Sycylii podobało :blink: . W czerwcu śmigamy zwiedzać szerokie okolice Malagi.
A propos zwiedzania. Przemyślałem temat i wg mnie (bardzo subiektywnie) skoro jedziemy do Hiszpanii to trzeba zwiedzać Hiszpanię. Szkoda prądu na półprodukty (Francja, Niemcy). Jakoś tak marnie wygląda trochę tu, trochę tam czyli wszędzie i nigdzie. Drugi raz raczej marne są szanse na to żeby pojechać w te rejony, więc trzeba je na maksa eksplorować. Chcemy zwiedzić Paryż to pojedźmy tam ekstra.Lepiej chyba zwiedzić, pobyć tam niż zobaczyć i lecieć dalej. Lepiej smakować niż ledwie liznąć. Chyba że chodzi o lans. Byłem tu, byłam tam i siam, milion fot to potwierdza itd... Wolę zwiedzać i czerpać z tych miejsc, powoli, bez stresu, na luzie, napawać się chwilą... Ku...a już nie umiem się doczekać.
Podziękowali: BartCom Team, OSK OLAF

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008