Pomysły organizacyjne na 2017

Więcej
2017/01/04 22:35 #42965 przez Pierońskie Hanysy

Pierońskie Hanysy odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Ja podobnie jak chyba większość przedmówców:
Ad.1. Zupełnie obojętne, może być to jakieś udogodnienie dla uczestników - byle by nie rozleniwiało. Sam mam mnóstwo notatek i wyliczeń, które robię sam skąd wiem ile udało się nazbierać.
Ad.2. Nie, każda kwota się liczy, z autopsji wiem, że czasem może być ciężko nazbierać - zwłaszcza na ostatni moment ;) Uczestnicy Złombola powinni stanowić jedność, dlatego nie ma co ryzykować tworzenia się podziałów.
Ad.3. Ewentualnie tak, czołówka, ale jak pisał Bahama Yellow bez kwot.
Generalnie nie widzę potrzeby takich zmian, ale rozumiem też, że chodzi o zwiększenie atrakcyjności dla darczyńców

Polonez 1.6 GLE - Złombolowy
PF 125p '77 - jeszcze nie Złombolowy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/04 23:17 #42970 przez NO NAME TEAM

NO NAME TEAM odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Ad 1. Tak ale tylko dla zalogowanych ( rozumiem intencje bo czasami pewnie jest nawał maili z pytaniem ile mam) plus dochodzi np 1% a tu cieżko policzyć

Ad2. Nie

Ad3. Raczej nie moze lepiej zrobić to intymniej i np. Wysłać podziękowania indywidualne ale bez fety na stronie myśle ze ci co wpłacają to tego nie potrzebują. Mozna by rozważyć np temat długości wspierania Złombola i np jak Firma wpłaca już 5 lat to gdzieś to logo umieścić ale nie kwoty

`14 LLoret + (nr. boczny 189)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny24 )
`16 Palermo + (nr. boczny 16)
Podziękowali: Semtox

Więcej
2017/01/04 23:18 #42971 przez Wpół Do Dziewiątej Team

Wpół Do Dziewiątej Team odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Moim zdaniem zmiany zupełnie niepotrzebne. Popracowałbym np. nad nową stroną www. Ta już ma parę lat i odbiega od dzisiejszych standardów. Także siły spożytkowałbym na coś pożytecznego :)

Nie wiem jak przedstawione propozycje miały by sprawić że złombol będzie bardziej atrakcyjny dla darczyńców... To tylko uruchomi niezdrową konkurencję pomiędzy załogami. Ja sam będąc na pierwszym złombolu uzbierałem (z niemałym trudem) 1450 z wymaganego 1000zł i mówiąc szczerze miałem zupełnie gdzieś ile uzbierali inni... Nie widzę również potrzeby dowiadywania się tego.

Więcej
2017/01/05 07:45 #42976 przez Rubinowy Team

Rubinowy Team odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Ad.1. Obojętnie ale może być pomocne dla nowych załóg i samych organizatorów więc ogólnie pomysł spoko.
Ad.2. Nie
Ad.3. Nie. Tutaj się zgadzam z No Name Team. Ogólnie jest taka zależność, którą zauważyłem. Wysokość wpłaty jest odwrotnie proporcjonalna do chęci rozgłosu, a już na pewno podawania kwot.

Więcej
2017/01/05 08:36 #42978 przez artak

artak odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

No to rozwinę moje 3xTak, tak, żeby też się ustosunkować do reszty kolegów :)

Ad. 1. Tak (oczywiście tylko dla kapitana po zalogowaniu), bo w zeszłym roku nam tego brakowało (dużo prywatnych osób dla nas przelewało jakieś niewielkie sumy i zapominało przesłać potwierdzenie. W tym momencie nie wiedzieliśmy czy uzbieraliśmy minimum, czy ile nam jeszcze brakuje, co było mało komfortowe. Tak jakby kapitan mógł sprawdzić ile jest zaksięgowane, to byśmy spokojnie wiedzieli ile w razie czego z własnej kieszeni musimy dopłacić).

Ad. 2. Tak - 2F4U napisał, że ZA ZGODĄ i z tym się zgadzam. Jak ktoś nie chce być w takim rankingu, to kapitan przy zgłoszeniu, albo w profilu na forum zaznacza, że nie chce być brany do rankingu i tyle. Jak dla mnie taka informacja o top10 mogłaby pozytywnie wpłynąć na co majętniejszych darczyńców. Jeśli chodzi o to, że promowałaby załogi, które znajdą jednego nadzianego, a dobijała załogi, które mają wielu małych, to zawsze można też zrobić ranking załóg, które mają najwięcej darczyńców :) Równie dobrze może być ranking top10 zebranych kwot bez nazw załóg, żeby pokazać, że można :)

Ad. 3. j.w. Tak, za zgodą. Jak darczyńcy chcieliby być w takim rankingu, to czemu nie?

Ogólnie można też zrobić tak, że ranking w razie czego podać na starcie/na stronie po powrocie i wtedy przez okres rejestracji i zbierania darczyńców orgi by się dowiedziały ile załóg/darczyńców chciałaby w takim rankingu wystąpić i na tej podstawie można wyciągnąć wniosek czy ranking opublikować, czy jednak był to pomysł chybiony :)

członek teamu ŻulPanter
www.zulpanter.blogspot.com

Więcej
2017/01/05 10:10 - 2017/01/05 10:10 #42980 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

2F4U napisał: 1. Co myślicie o systemie co bedzie dawał Wam mozliwość sprawdzenia ile macie uzbierane?

Myślę że byłaby to przydatna funkcja, oczywiście widoczne dla zainteresowanego, po zalogowaniu się

2F4U napisał: 2. Co myślicie o wstawieniu rankingu 10 największych zbierających (za zgodą)?

Nie. Powód do niepotrzebnych zadrażnień. Ludzie są różni, niestety są i tacy którzy uważaliby się za lepszych Złombolowiczów bo zebrali o 2 PLN więcej od 90 procent innych załóg. Już i tak są dyskusje kto jest lepszym złombolowiczem bo ma bardziej złombolowy samochód, doszedłby kolejny punkt dyskusji.

2F4U napisał: 3. Co myslicie o rankingu 10 największych darczyńców (za zgodą)?

Tak. Myślę, że w jakiejś formie można byłoby uhonorować największych darczyńców, chociażby poprzez umieszczeni np loga w zakładce podobnej jak zakładka patronów na stronie internetowej

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Ostatnio zmieniany: 2017/01/05 10:10 przez Pegazy.
Podziękowali: Semtox

Więcej
2017/01/05 21:34 #42996 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

3 x NIE. Każdy robi notatki i zbiera potwierdzenia od Darczyńców. Uhonorować największych Darczyńców owszem, można ale w inny sposób, po prostu na stronie głównej mogą pojawić się zmieniające się ich banery, nic więcej, bo rzeczywiście zrobimy podział na równych i równiejszych. Od wielu ciężko 50 zł wyprosić a inni sypną 500 i nawet specjalnie reklamy nie chcą.
Co do najaktywniejszych zbierających - znowu podział na równych i równiejszych. Wystarczy, że załogę stanowi 3 prezesów dużych firm którzy sami sypną groszem i już są rekordzistami a biedny student będzie miał 40 firm po 50 zł, nachodzi się za tym jak dziki a i tak będzie się czuł cienkim bolkiem.
Zawsze powtarzam - lepsze wrogiem dobrego.
Wszyscy jedziemy na jednym wózku. Jednym rozpędza się on szybciej, innym wolniej, ale każdy z nas zbiera na dzieciaki.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2017/01/05 21:47 - 2017/01/05 21:50 #42997 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Wszystkie argumenty na NIE są słuszne..
pieniądze to delikatna sprawa, tu nie można bawić się w rankingi i rywalizację
powiem OSTRO , mam wrażenie, że niektórym wizja kolejnego rekordu przyćmiła zdrowy rozsądek :lol:

P.S. nawet honorowanie , najszczodrzejszych darczyńców jest BEZ SENSU !
dla jednych 10 tyś to pestka, a są tacy co ledwo 50 zł wyskubią ... i co są gorsi ???

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2017/01/05 21:50 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2017/01/05 22:20 #42998 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Bardzo Wam dziękujemy za Wasze opinie i poswięcony czas na odpowiedzi. Pracujemy mocna nad nową stroną i pojawiają się nowe techniczne możliwośći i staramy się wybrać jak najlepsze.

Główne cel zrobienia nowej strony są następujące:

Większa atrakcyjność dla darczyńców
Większa atrakcyjność/funkcjonalność dla uczestników
Nowe narzędzia dla uczestników (lepsze możliwości prezentacji, lepsza appka, narzędzia które pomoga przy zbieraniu kasy od darczyńców

Prosta nawigacja/znajdywanie niezbednych informacji!

Co do pytań które Wam zadaliśmy, mamy podobnie jak Wy, mieszane uczucia. Złombol jest miejscem gdzie nie ma ciśnienia, jest luz, każda złotówka się liczy i nie ważnych lub ważniejszych! Teraz usłyszeliśmy my to z Waszych "ust" i cieszymy się że wielu z Was podobnie myśli. Wiadomo że nowe narzędzia i pomysły są super ale nie moga one naruszyć klimatu imprezy!

Numer 2 na NIE
Numer 3 na NIE

Numer 1 rozważamy. Wiele ekip o to pyta a staramy się właśnie aby takie tematy zredukować. Wielu nie wie co i od kogo wpłyneło na ich team...

Minus to właśnie efekt, że przy 1500 niektórzy przestaną szukać dalej. Ale z drugiej strony...kto zapytał dostał odpowiedź. A ekipy które miały motywację i mozliwości zbierać więcej niż 1500 itak będą dalej działały aby uzbierać jak najwięcej...

Wiele mamy takich dylematów ale to był taki największy. Dziękujemy jeszcze raz za Wasze opinie!!

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2017/01/05 22:30 #42999 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Nowe pytanie:

Jakie oczekiwania macie co do "narzędzi" które Wam pomogą przy szukaniu darczyńców?

Kilka sugestii i pomysłów z naszej strony: (nie wiemy czy wszystko da się nam technicznie ogarnąć!!!) Wszystko do pobrania ma być w strefie uczestnika

- coś a la mini blog/strona profilowa (połączone z appką, możliwość wpisów, komentarzy, trasa, itd)

- Pismo weryfikacyjne Waszą załogę jako uczestnika aktualnej edycji Złombol

- Spersonalizowane ulotki (każda załoga dostaje swój PIN, np 1234, ulotka kieruje na wpłatę na dany PIN, darczyńca nie ma problemu z pisaniem właściwej nazwy ekipy, my lub system w prosty sposób może dopisywać wpłaty do danej załogi)

- Pay Pal lub coś podobnego do wpłacania (szczyt marzeń to PayPal na każdym profilu co w tytule od razu wpisuję własciwy PIN!)

- Spersonalizowane podziękowania dla darczyńców

- Coś w stylu grafiki/linku "wspieram Złombol", co darczyńca może wstawić na stronę www, fb lub gdziekolwiek

Pytanie do Was, czy macie jakieś inne potrzeby o których nie pomysleliśmy?

Złombol, the real gamble :-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008