Pomysły organizacyjne na 2017

Więcej
2017/01/05 23:41 #43000 przez BartCom Team

BartCom Team odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

2F4U napisał: Nowe pytanie:

Pytanie do Was, czy macie jakieś inne potrzeby o których nie pomysleliśmy?

Tak.
Wpłaty powinny być na osobę, nie na Team.
Ja wiem że to komplikuje, ale obecnie największym problemem Złombola jest to, że po uzyskaniu darczyńcy "na Team", który wpłaca oczywiście na dzieci, sporo załóg szczególnie samochodów wieloosobowych, bierze na pokład byle kogo aby obniżyć koszty wyjazdu i potem są awantury i niesnaski.
Jeśliby każdy miał sam pozyskać darczyńców lub w tym naprawdę współuczestniczyć, w jakimś stopniu zredukowałoby to ten kłopot,

Nie żebym uważał że jakieś dantejskie sceny mają na Złombolu, przeciwnie: nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek wobec mnie nieprzyjemnym zachowaniem, przeciwnie: z tak wielką dobrodusznością, radością serca i bezinteresowną pomocą nie spotkałem się nigdzie indziej. Dlatego też uczestniczę w tej imprezie.

Jednak widziałem niesmaczne sytuacje. Wiem też, że zdarzały się niefajne momenty. Moim zdaniem zawinione przez ludzi, którzy pojechali na Złombol jako "pomniejszacze kosztów", którym może nie do końca uczciwie powiedziano na czym to polega (...bo mogliby zrezygnować, a koszty by wzrosły).

Natomiast załogom zgranym, których uczestnicy uczciwie sobie powiedzieli o co w tym chodzi i czego się spodziewać w żaden sposób powyższa zmiana utrudnić niczego nie może.

Oczywiście utrudni to pracę Orgom, wiem. Coś za coś, jeśli naprawdę chcecie organizować Złombola przez następne 8 lat (jak napisaliście) albo dłużej, to może zawczasu warto pomyśleć co zrobić, by nie zginął.

Tak sobie napisałem, bo ja i tak pojadę na ten i każdy następny Złombol.

PS. Polecam książkę Andrzeja Stasiuka "Osiołkiem", super! Naprawdę.
Szczególnie zwolennikom kierunku wschodniego.

Czerwona Strzała - Polski Fiat 125p 1600 OHV
Więc gaz do dechy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/05 23:48 - 2017/01/06 00:05 #43001 przez BartCom Team

BartCom Team odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Aha, tak osobno. Po dzisiejszym dniu (nie wiecie co się dzieje na Kaszubach, wszędzię zaspy śniegowe 2m i sypie dalej że świata nie widać)...
Pomyślałem sobie: następna edycja Złombolu: "Winter Edition"...

Zimą...
W styczniu... na Nordkapp!!! Jeśli przesadziłem, to inne miejsce :)

Tego jeszcze NIE było. Proszę bardzo: Zajebiście ZIMNY kierunek.
Ależ wyzwanie!

Ja bym naprawdę na to pojechał. Ależ integracja by była! KOSMOS!
To by była dopiero przygoda, doprawdy! Max!

Przy okazji rozwiązywałoby to problem powtarzających się kierunków.
Samochody się nie będą przegrzewały... Ale kierowcy tak!

Nadmiar ekip też by się zmniejszył.

Zróbmy to. Kiedyś oczywiście...

Czerwona Strzała - Polski Fiat 125p 1600 OHV
Więc gaz do dechy...
Ostatnio zmieniany: 2017/01/06 00:05 przez BartCom Team.
Podziękowali: LaRum TEAM

Więcej
2017/01/05 23:55 #43002 przez NO NAME TEAM

NO NAME TEAM odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Pismo potwierdzające może sie wielu osobom przydać zwłaszcza tym z dużych miast gdzie ludzie się nie znają.

Spersonalizowane podziękowania tak jak najbardziej. Sam zbieram 1% dla mojego syna Jasia i wiele z tych co dają 1% dostaje np kalendarz z Fundacji to naprawdę robi robotę. Można to zrobić to co proponowałem w poprzednich pytaniach np dla długoletniego darczyńcy jakiś gift )

Grafika czy np naklejka na furę o wspieraniu Złombola jest git
Co do reszty nie wypowiadam się ja tego nie potrzebuje ale może komuś to uratuje życie wiec nie mowię nie

Po ostatnie super temat

`14 LLoret + (nr. boczny 189)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny24 )
`16 Palermo + (nr. boczny 16)
’17 Kraj Basków + ( nr. boczny 40)
’18 Chalkidiki + ( nr. boczny 03)
’19 Irlandia + ( nr. boczny 15)

Więcej
2017/01/06 08:15 #43004 przez Czarny Jastrząb

Czarny Jastrząb odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

BartCom Team napisał:

Tak.
Ja wiem że to komplikuje, ale obecnie największym problemem Złombola jest to, że po uzyskaniu darczyńcy "na Team", który wpłaca oczywiście na dzieci, sporo załóg szczególnie samochodów wieloosobowych, bierze na pokład byle kogo aby obniżyć koszty wyjazdu i potem są awantury i niesnaski.

Pisałem już to kiedyś ale pozwolenie sobie przypomnieć jeszcze raz. To kapitan jest odpowiedzialny za załogę. Nie dokładajmy orgom roboty, nie zmieniajmy zasad tylko dlatego że ktoś nie umie sobie poradzić z jakimś awanturnikiem. Poszedłbym nawet dalej i za skrajnie negatywne zachowanie rzutujące na postrzeganie imprezy wywalałbym załogę z aktualnej i następnych imprez.

Ponadto co to za przeszkoda że ktoś indywidualnie będzie musiał zebrać kasę? Nie będzie mu się chciało to sam wpłaci, przecież przy budżetach alkoholowych co poniektórych te parę stów to pikuś...

czarnyjastrzab.blogspot.com/

Zostań przyjacielem Żuka :)
facebook.com/Zuk.Czarny.Jastrzab
Podziękowali: 2F4U

Więcej
2017/01/06 08:16 #43005 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

1. Miejsce na ulotce, na wpisanie swoich danych-nazwę załogi, kontakt, itp.
2. Uważam, że jakość koszulek (chodzi o nadruk) w tym roku była kiepska. Dla mnie koszulki złombolowe stanowią ubranie wyjściowe na co dzień i od święta, więc jakość ma znaczenie...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2017/01/06 12:25 #43010 przez BandzioryTeam

BandzioryTeam odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

- coś a la mini blog/strona profilowa (połączone z appką, możliwość wpisów, komentarzy, trasa, itd)

Pomysł bardzo dobry według mnie

- Pismo weryfikacyjne Waszą załogę jako uczestnika aktualnej edycji Złombol

Myślę, że też bardzo dobry pomysł, chociaż ja akurat nie miałem z tym problemów, no ale miasteczko rzędu 13.000 mieszkańców, to wszyscy się prawie znają

- Spersonalizowane ulotki (każda załoga dostaje swój PIN, np 1234, ulotka kieruje na wpłatę na dany PIN, darczyńca nie ma problemu z pisaniem właściwej nazwy ekipy, my lub system w prosty sposób może dopisywać wpłaty do danej załogi)

To już w ogóle szał :-) i bardzo very dobry pomysł

- Pay Pal lub coś podobnego do wpłacania (szczyt marzeń to PayPal na każdym profilu co w tytule od razu wpisuję własciwy PIN!)

Jesli będzie z tego korzystać raptem ok. 10% darczyńców, a tak myslę,m że to max, to chyba szkoda roboty.

- Spersonalizowane podziękowania dla darczyńców

Jak najbardziej ZA

- Coś w stylu grafiki/linku "wspieram Złombol", co darczyńca może wstawić na stronę www, fb lub gdziekolwiek

Tez dobry pomysł.
Ja bym jeszcze pomyślał o małych naklejkach np. na auto lub cokolwiek innego wielkości dwóch wizytówek "WSPIERAM ZŁOMBOL" lub coś w tym stylu. Na żony "codzienny" samochód nakleiłem 2 naklejki z tej edycji i ludzie się pytają co to jest.

A co do poprzednich pytań to ile jeszcze mogę dorzucić 2 grosze a w sumie 3, to zbierając kasę mnożna naprawdę samemu dobrze to kontrolować. My regulaminowe 1500 mieliśmy wpłacone już w lutym, ale potem stwierdziliśmy, że zbieramy dalej bo to dla dzieciaków i co do grosza wiem ile zebraliśmy.
Co do ogłaszania w ogóle, że ktoś dał więcej a ktoś mnie to chyba zły pomysł, bo się Darczyńca obrazi na drugi rok że był trzeci a dał aż np. 3.000 zł. 3xNIE

Skoda Favorit - na chodzie
Fiat 126 p - rozebrany :-)
WSK 125 - na chodzie - też do remontu
Jawa Kaczka - do skończenia

Więcej
2017/01/06 15:52 #43015 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

2. Uważam, że jakość koszulek (chodzi o nadruk) w tym roku była kiepska. Dla mnie koszulki złombolowe stanowią ubranie wyjściowe na co dzień i od święta, więc jakość ma znaczenie...[/quote]

Witaj,
koszulki od lat robimy w tej samej technologii i na tych samych materiałach.
Bardzo nas to dziwi bo również uzywamy intensywnie. Przekażemy Twoją informacje do koszulkowców....

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2017/01/06 16:52 #43017 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Piotr nie może chodzić bez koszulki, bo mandaty są za drogie ... :lol:

Podstawą elektryki są dobre styki !
Podziękowali: POGANIACZE BYDŁA

Więcej
2017/01/06 17:33 #43019 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Chyba greckie koszulki były "słabsze" bo czuć różnicę.
ALbo przez te pięć lat się już tak zużyły (choć nie noszę na codzień),
że wyglądają jakby były w innej f-mie robione.

A co do ulotek - faktycznie powinno pojawić się miejsce wpisanie danych załogi na ulotkę bo sporo ich rozdajemy po świecie a potem nie ma odzewu bo nie było tam kontaktu do załogi.
I jeszcze krótka na niej informacja o rajdzie po anglisku. Sporo ulotek idzie za granicą a nie wszyscy znają nasz język.

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
Podziękowali: POGANIACZE BYDŁA

Więcej
2017/01/06 17:35 #43020 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

BartCom Team napisał:

Tak.
Jeśliby każdy miał sam pozyskać darczyńców lub w tym naprawdę współuczestniczyć, w jakimś stopniu zredukowałoby to ten kłopot,

Nie żebym uważał że jakieś dantejskie sceny mają na Złombolu, przeciwnie: nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek wobec mnie nieprzyjemnym zachowaniem, przeciwnie: z tak wielką dobrodusznością, radością serca i bezinteresowną pomocą nie spotkałem się nigdzie indziej. Dlatego też uczestniczę w tej imprezie.

Jednak widziałem niesmaczne sytuacje. Wiem też, że zdarzały się niefajne momenty. Moim zdaniem zawinione przez ludzi, którzy pojechali na Złombol jako "pomniejszacze kosztów", którym może nie do końca uczciwie powiedziano na czym to polega (...bo mogliby zrezygnować, a koszty by wzrosły).

Natomiast załogom zgranym, których uczestnicy uczciwie sobie powiedzieli o co w tym chodzi i czego się spodziewać w żaden sposób powyższa zmiana utrudnić niczego nie może.

Oczywiście utrudni to pracę Orgom, wiem. Coś za coś, jeśli naprawdę chcecie organizować Złombola przez następne 8 lat (jak napisaliście) albo dłużej, to może zawczasu warto pomyśleć co zrobić, by nie zginął.

Tak sobie napisałem, bo ja i tak pojadę na ten i każdy następny Złombol.

PS. Polecam książkę Andrzeja Stasiuka "Osiołkiem", super! Naprawdę.
Szczególnie zwolennikom kierunku wschodniego.

Wpłaty darczyńców na osobę ?
Dobrze rozumiem, że każdy z załogantów na zebrać określoną kwotę pieniędzy?
Bo chcąc obniżyć koszty bierze się byle kogo?

Sorry ale nie do końca zgadzam się z takim rozumowaniem.
Czarny jastrząb dobrze to opisał i to już wcześniej.
Kapitan jest odpowiedzialny za załogę a akty chamstwa i buractwa powinny być piętnowany, ale nie wolno obarczać tym Orgów tylko sami uczestnicy powinni sobie z takimi zachowaniami poradzić. I to w większości przypadków działa.

Co do obniżenia kosztów, to przypuszczam że jadąc w 3 osoby polonezem lub w sześć żukiem czy lublinem koszty na osobę są podobne.
Czemu wolę jechać dużym pojazdem? Jest mi po prostu wygodniej ponieważ jestem potężnym facetem Mam 125p, poloneza i powiem szczerze, że nie widzę się na trasie mierzącej 8 tys km, a tyle przejechałem w zeszłym roku.

Co do zbierania kasy na osobę ; jedzie ze mną córka i żona. To mam w sumie znaleźć darczyńców na kwotę minimum 4500zł ? Sorry ale może się okazać, że nie dam rady, a wtedy mam zostawić córkę czy żonę? Kogo olać? Nikt z nas nie pojedzie...

Dobrze jest w tej formie. Nie zmieniać czegoś co funkcjonuje. Mamy już jedną DOBRĄ ZMIANĘ , która wychodzi bokiem.
Podziękowali: 2F4U, PREVENT

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008