Pomysły organizacyjne na 2017

Więcej
2017/01/06 17:52 #43021 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Bez obaw. Nie planujemy takiej zmiany co do reguł zbierania pieniędzy. Formuła na załoge się dobrze sprawdza. Nie do końca rozumiem powiązania "złego zachowania" na wyjezdzie i angażowania się w szukanie darczyńców....

Miejsce na dane kontaktowe na ulotkach to dobry pomysł. Dzięki

Złombol, the real gamble :-)
Podziękowali: KatoFuriaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/06 18:05 #43022 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Aktualna ulotka już ma zmiankę po angielsku. Można delikatnie rozbudować i podać namiary IBAN SWIFT

Naklejki "wspieram Złombol" również do rozważenia.

Dziękujemy za burze mózgów...

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2017/01/06 18:35 - 2017/01/06 18:40 #43023 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

2F4U napisał: - coś a la mini blog/strona profilowa (połączone z appką, możliwość wpisów, komentarzy, trasa, itd)

Generalnie tak, choć zwróćcie uwagę na fakt że ludzie jednak częściej na fb piszą :/ był w ubiegłym roku złomekgo, naprawdę super apka!!! a aktywnie korzystało z niej - strzelam - 50 ekip? no może 100...

2F4U napisał: - Pismo weryfikacyjne Waszą załogę jako uczestnika aktualnej edycji Złombol

Hmm... może faktycznie czasami to jakiś tam plus, ja zawsze wysyłam dokładnego linka do profilu z dopiskiem "nasze uczestnictwo w imprezie można potwierdzić na:"

2F4U napisał: - Spersonalizowane ulotki (każda załoga dostaje swój PIN, np 1234, ulotka kieruje na wpłatę na dany PIN, darczyńca nie ma problemu z pisaniem właściwej nazwy ekipy, my lub system w prosty sposób może dopisywać wpłaty do danej załogi)

Spersonalizowane ulotki... chyba tylko zbędne koszty. Zostawcie puste miejsce każdy sobie wpisze sam. Ja na ulotkach znajdywałem miejsce i dodrukowywałem 3 gr od siebie :)
Co do PINów/linków/QR kodów to niezła myśl bo jednak darczyńcy w 90% robią przelewy przez internet. Jednak takie coś wymagało by zaangażowania tzw. Bramki płatności np. PayU / PayPal itd. Pobierają one jednak opłaty za swoje usługi tj. procent od każdej transakcji więc może pojawić się zgrzyt w kontekście "100% na dzieci". Alternatywą były by indywidualne nr kont bankowych, ale to wymagało by większego zaangażowania ze strony fundacji...

2F4U napisał: - Pay Pal lub coś podobnego do wpłacania (szczyt marzeń to PayPal na każdym profilu co w tytule od razu wpisuję własciwy PIN!)

W dzisiejszych czasach to jest zerowy problem (jak ktoś twierdzi inaczej to zapraszam na PW) i "prawie zerowy koszt". Ale j.w. Bramki Płatności...

2F4U napisał: - Spersonalizowane podziękowania dla darczyńców

Spoko pomysł

2F4U napisał: - Coś w stylu grafiki/linku "wspieram Złombol", co darczyńca może wstawić na stronę www, fb lub gdziekolwiek

Również spoko pomysł, tylko takie mnie naszło przemyślenie żeby nie przerobić Złombola w "sklep" / maszynę, gdzie wszystko, ok jest spersonalizowane, ale jednak wygenerowane przez komputer...
Przypomniał mi się 2013 rok i Martyna wypisująca dyplomy na mecie... w nocy, i to bez żadnego oświetlenia :P
Ostatnio zmieniany: 2017/01/06 18:40 przez Semtox.

Więcej
2017/01/06 20:20 #43026 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Semtox napisał:

2F4U napisał: - coś a la mini blog/strona profilowa (połączone z appką, możliwość wpisów, komentarzy, trasa, itd)

Generalnie tak, choć zwróćcie uwagę na fakt że ludzie jednak częściej na fb piszą :/ był w ubiegłym roku złomekgo, naprawdę super apka!!! a aktywnie korzystało z niej - strzelam - 50 ekip? no może 100...

Pierwsze primo, to w zeszłym roku apka wyszła tuż przed startem i nie każdy zdążył ją ogarnąć, drugie primo to wymagane połączenie z internetem, które również nie każdy miał załatwione na trasie. W tym roku ma być zniesiony roaming na obszarze EU, nie wiem jak to wpłynie na działanie internetu za granicą, ale z pewnością więcej załóg będzie miało połączenie z siecią.

Pomysł z blogiem mi się podoba, jakby dało się to jeszcze jakoś powiązać z twarzoksiążką to byłby strzał w dziesiątkę na poziomie ZłomkaGo. U nas jest ten problem, że nikomu z załogi nie chce się prowadzić teamowego fejsa (a jedyny który miałby czas nie ma tam profilu), taki blog w ramach Złombola byłby w sam raz dla nas. Nie byłoby też potrzeby szukania innych załóg po Facebooku, bo wszyscy byliby w jednym miejscu.

Co do pozostałych propozycji:

2F4U napisał: - Pismo weryfikacyjne Waszą załogę jako uczestnika aktualnej edycji Złombol

Nam raczej nie będzie potrzebne, ale pewnie innym się przyda. Zawsze to potencjalne kilka (naście/dziesiąt) tysięcy na dzieciaki ;)

2F4U napisał: - Spersonalizowane ulotki (każda załoga dostaje swój PIN, np 1234, ulotka kieruje na wpłatę na dany PIN, darczyńca nie ma problemu z pisaniem właściwej nazwy ekipy, my lub system w prosty sposób może dopisywać wpłaty do danej załogi)

Jakby każda załoga miała swoje konto do wpłat, to mogłoby to znacznie ułatwić liczenie kasy od darczyńców. Nie byłoby sytuacji, że ktoś puścił przelew ze złym tytułem i trzeba dochodzić co to i skąd to. Jeśli uda Wam się coś takiego zorganizować, to jestem ZA :)

2F4U napisał: - Pay Pal lub coś podobnego do wpłacania (szczyt marzeń to PayPal na każdym profilu co w tytule od razu wpisuję własciwy PIN!)

PayPal nie jest u nas tak popularny, choć niektórym darczyńcom pewnie by ułatwił rozliczenia. W tej sprawie nie mam zdana.

2F4U napisał: - Spersonalizowane podziękowania dla darczyńców

Semtox napisał: Spoko pomysł

;)

2F4U napisał: - Coś w stylu grafiki/linku "wspieram Złombol", co darczyńca może wstawić na stronę www, fb lub gdziekolwiek

Semtox napisał: Również spoko pomysł

;)

Jeszcze co do pomysłu wpłat na osobę zamiast na załogę - można by to łatwo obejść deklarując na starcie, że jedzie się samemu lub w dwie osoby. Orgowie nie byliby w stanie przeliczyć pod Spodkiem każdej załogi, w efekcie cwaniaków by przybyło a tylko uczciwi by ucierpieli. Tak, jak jest, jest dobrze.

Więcej
2017/01/07 13:33 #43038 przez Fiqu Miqu Sqad

Fiqu Miqu Sqad odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

To, że powstał taki wątek to dowód na to, że orgowie mają otwarte umysły, za co wielki pokłon już w tym miejscu.
Korzystając więc z okazji, chciałbym „zarazić” innych swoimi pomysłami.
Śledząc to, co dzieje się w materii zwanej ZŁOMBOL myślę, że przeszedł czas na zmiany. Było o tym już kiedyś i z tego co pamiętam chodziło o zmianę formuły rajdu.
Po 10 edycjach, z których każda zakończyła się sukcesem, warto pójść o krok dalej. Zatem do działa:

1. Rajd co roku przyciąga coraz więcej osób i nie jest to żadna nowość. Wpadłem zatem na pomysł by pobić kolejny rekord. Dlaczego by nie spróbować pobić lub ustanowić nowego Rekordu Guinnessa ? Przecież jeżeli chodzi o ilość załóg i aut to złombol jest w czołówce rajdów:P
Można być stworzyć napis z aut lub otoczyć jakąś małą mieścinę z aut– do tego film, ujęcia z drona. Poszukać fajnych miejsc, gdzie tyle aut jeszcze nie było. Poustawiać je i wykorzystać.
2. Można by pomyśleć o Flas Mob. Mamy sporo czasu przed starem, wiemy gdzie jest meta. Nawet jeżeli nie wszyscy wezmą udział – dlaczego by i w ten sposób nie promować słusznej idei. Czy musimy być znani jedynie z „pijackich imprez”. (Temat się przewijał nie będę go rozwijał). Kto będzie chciał – niech się podłączy pod Flash Moba.
Może być to wieczorem zapalane komórki na plaży, flagi biało-czerwone w centrum miasta – pomysłów zaraz na forum będzie miliard. Wybrać kilka, zrobić ustawkę i nagrać!!!
3. Ghost car – jeden z samochodów (może, ale nie musi być orgów) co jakiś czas będzie pojawiał się na gps – gdzie będzie dawał wskazówki o tym gdzie będzie i gdzie zmierza. Jeżeli ktoś go znajdzie na trasie dostanie upominki (koszulki, bluzy, smyczki, kucyki pony, limitowane gażdzety złombola itp. + fotka i dyplom).
4. Na mecie – ogłoszenie wyniku i wręczenie nagród za (wybierają orgowie):
-największego złoma/grata
-super postać – na poprzedniej edycji był kierowca, który dojechał do mety mimo, że był niepełnosprawny (warto takich ludzi doceniać!!!), ewentualnie ludzi, których orgowie chcą docenić, bo pomagali w organizacji, itd.
(tak na marginesie ->puchary dla wytrwałych podczas startu X edycji– były genialnym pomysłem).

Ponadto mała refleksja:
Chciałbym też zwrócić uwagę na inną kwestie. Otóż oprócz akcji złombol, prywatnie organizuje też zbiórki dla dzieciaków z „trudnych” rodzin. O ile dwa lata temu zapotrzebowanie w dary materialne było spore(odzież, środki czystości, art. papiernicze i szkolne, art. sportowe), tak w tym roku widzę, że zarówno w domach dziecka, jak i w domach „skromniejszych” sytuacja się znacznie poprawiła.
Dzieci z domów dziecka co prawda proszą o prezenty(komórki, tablety?##[email protected]), ale warto się nad tematem „trochę” zastanowić. Nie jest ekspertem, ale konkretne autorytety (opiekunowie, nauczyciele, pedagodzy) zwrócili moją uwagę na ciekawą sprawę. Dzieci (i nie ma tu znaczenia czy z trudnych rodzin czy też nie) oprócz rzeczy materialnych - potrzebują inspiracji – „wyciągania” ich za uszy mentalnie. Nie będę się rozpisywał, bo zakładam, że każdy wie o co chodzi. Stąd ZACHĘCAM wszystkich uczestników, żeby żyli złombolem na co dzień. Wg mnie warto „wykorzystywać złombol” do różnych celów (w tym miejscu oczekuję również wsparcia orgów, że podpisują się pod tym o czym tu piszę)
-zdarza mi się jeździć po szkołach zawodowych i zachęcać młodych ludzi do spełniania marzeń, pokazuje im na przykładzie właśnie złombola – że nie ma rzeczy niemożliwych, pokazuję zdjęcia, opowiadam o ciekawych ludziach i miejscach
-na własnej stronie teamu złombolowego organizuje zbiórki i wsparcie dla dzieciaków ze swoich okolic
-wykorzystuje furę do promowania ciekawych, inspirujących osób ( Ci którzy widzieli portrety na mojej skodzie wiedzą o co chodzi) – oczywiście spełniając regulamin rajdu.

Myślę, że świetnym pomysłem, było by propagowanie idei złombola (spełnianie marzeń + świetna zabawa + pomoc charytatywna) w całej Polsce za pomocą uczestników. Być może, warto byłoby przewidzieć jakąś niewielką część funduszy zebranych w trakcie złombola by potem wspomagać ludzi, którzy chcą spotykać się z młodymi ludźmi (orgowie mogli by wysyłać paczkę ze smyczkami, długopisami, kalendarzami i innymi wcale nie drogimi upominkami) do ludzi, którzy potem podsyłali by zdjęcia z ich spotkań czy wykładów. Sam dobrze wiem, że możemy samemu (jako uczestnicy to finansować) ale jak policzy się ile pieniędzy już wkładamy w przygotowanie aut, jeżdżenie po darczyńcach i podziękowania dla nich…
Jak znam życie to i tak tylko mały procent uczestników będzie chciał z tej opcji skorzystać.
A przecież nie musimy walczyć z kasą – możemy odwiedzać więcej szkół, dotrzeć do większej ilości dzieci i młodzieży).

Wierzę, że słowa, które napisałem dadzą inspirację i może przy odrobinie szczęścia – zasieją ziarno pozytywnego myślenia.

Więcej
2017/01/07 15:49 #43039 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Organizowanie zjazdów pokazów zbiórek samochodów w jednym miejscu jest moim zdaniem nie potrzebne i może powodować dodatkowe komplikacje. Każdy ma swoją wizję Złombola i to jest piękne w tym przedsięwzięciu. Jedni lecą na strzałę bijąc rekordy przejazdów, inni zaliczają kolejne miejsca zaznaczając je na mapie życia.

Zabawa w berka po np europie szukając jakiejś załogi, też nie dla mnie...
A kto by chciał uciekać przed innymi zamiast posiedzieć w gronie wspaniałych złombolowcow przy ognisku.

Puchar czy dyplom za najlepszego złoma- Złombol ma jeszcze jedną fajną cechę, która mi się bardzo podoba, a mianowicie ratowanie legend PRL-u od zapmnienia. Cieszy mnie widok wiaciora, żuczka, trampka, barkasa raźnie pomykającego na drugim końcu UE.

Więcej
2017/01/07 20:18 - 2017/01/07 20:23 #43043 przez POLDZISŁAW CARAVANIĄTKO

POLDZISŁAW CARAVANIĄTKO odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

A propo koszulek złombolowych może by je jakoś wzbogaćić w dodatkowe grafiki np takie jak na naklejkach zlombolowych na samochody Myślę że fajniej by wyglądały na plecach jest dużo miejsca na dodatkowe grafiki z przodu coś jeszcze dodać Można by było też dodać napis CHARITY RALLY itp weźcie to pod uwagę :)
Ostatnio zmieniany: 2017/01/07 20:23 przez POLDZISŁAW CARAVANIĄTKO.

Więcej
2017/01/07 20:48 #43044 przez POLDZISŁAW CARAVANIĄTKO

POLDZISŁAW CARAVANIĄTKO odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

I jakieś naklejki do sprzedaży w sklepiku złombolowym z różnymi wzorami Może taki pakiecik naklejek jakie były oferowane Podczas startu złombolu chodzi mi o te dodatkowe co dajecie w zestawie w naklejkach startowych z różnych edycji złombola na jednym pliku kupił bym sobie taki zestawik :)
Załączniki:

Więcej
2017/01/07 21:57 #43045 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

POLDZISŁAW CARAVANIĄTKO napisał: A propo koszulek złombolowych może by je jakoś wzbogaćić w dodatkowe grafiki np takie jak na naklejkach zlombolowych na samochody Myślę że fajniej by wyglądały na plecach jest dużo miejsca na dodatkowe grafiki z przodu coś jeszcze dodać Można by było też dodać napis CHARITY RALLY itp weźcie to pod uwagę :)

Możesz zamówić już dziś grafikę z tyłu
Weź tyko pod uwage ze nie przepuszcza powietrza - my mamy... ale dość ciepłe są te koszulki :D

Więcej
2017/01/07 22:04 #43046 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Pomysły organizacyjne na 2017

Co do naklejek unikatowych z poszczególnych Złomboli najlepiej jak nie będzie żadnego dodruku. Ich urok polega na tym, że są unikatowe i dzięki temu widać która ekipa na jakich edycjach była. Dzięki temu mamy różnorodność w oklejeniu aut, bo na każdym są różne zestawy naklejek z różnych lat.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Podziękowali: 2F4U, Duch tamtych czasów

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008