Koszty wyjazdu.

Więcej
2017/03/13 09:47 #43629 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

U Francuzów niczego się nie dowiedziałem, na stacji benzynowej Pani chciała mi po prostu sprzedać ekowinietę ale żadnych informacji nie potrafiła udzielić, ulotek, czy chociaż jakiego plakatu wyjaśniającego co i jak też brak.
Odnoszę wrażenie, że ogólnie Francuzi mają to gdzieś i kupują to tylko Ci co faktycznie wjeżdżają do Paryża (wewnątrz A86), całej reszty to w ogóle nie obchodzi.
Do kompletu brakuje mi tylko jasnej informacji, że póki co tylko Paryż jest objęty ekowinietą, wtedy można spokojnie winiety nie kupować.

Co do Niemiec, załatwiacie sobie te naklejki czy odpuszczacie temat? Moja trasa nie przewiduje wjazdu do niemieckich miast więc w zasadzie mogę o tym zapomnieć, niemniej jednak nigdy nie wiadomo co po drodze wypadnie i nie wiem czy nie lepiej o takiej naklejce pomyśleć.

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/03/13 09:59 #43630 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

C.H. Robinson Teresin Team napisał: U Francuzów niczego się nie dowiedziałem, na stacji benzynowej Pani chciała mi po prostu sprzedać ekowinietę ale żadnych informacji nie potrafiła udzielić, ulotek, czy chociaż jakiego plakatu wyjaśniającego co i jak też brak.
Odnoszę wrażenie, że ogólnie Francuzi mają to gdzieś i kupują to tylko Ci co faktycznie wjeżdżają do Paryża (wewnątrz A86), całej reszty to w ogóle nie obchodzi.
Do kompletu brakuje mi tylko jasnej informacji, że póki co tylko Paryż jest objęty ekowinietą, wtedy można spokojnie winiety nie kupować.

Co do Niemiec, załatwiacie sobie te naklejki czy odpuszczacie temat? Moja trasa nie przewiduje wjazdu do niemieckich miast więc w zasadzie mogę o tym zapomnieć, niemniej jednak nigdy nie wiadomo co po drodze wypadnie i nie wiem czy nie lepiej o takiej naklejce pomyśleć.

Też niby nie będziemy zwiedzać ale może się okazać , że zjechanie z autostrady aby zatankować czy zjeść obiad będzie wymagało winiety - czytam, że jej koszt w Dekra.de to 5 E ale w niedzielę to będzie problem - ja będę wcześniej to sobie załatwię.

Więcej
2017/03/13 10:14 #43631 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Zjazdy jakie was interesują jeśli chodzi o ekowinietę to zjazdy z autostrad czy innych dróg, w obrębie miast gdzie obowiązują ekowiniety. W innych miejscach tego nie spotkacie. Jak będziecie planować trasę, to po prostu poszukajcie na DEKRA czy TUV niemieckim, w jakich miastach obowiązuje i tam na zjazdach się pilnujcie. Resztą głowy sobie nie zawracać.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2017/03/13 10:21 #43632 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

www.dekra.pl/Map/4

Tu są kontakty do DEKRY w każdym województwie.
Nie jestem pewien czy dobrze z opisu zrozumiałem, ale jeśli mam np euro1 lun euro 2 to nie mogę wjechać praktycznie do żadnego z miast z wykazu. Ale jeśli nie mam zamiaru jeździć po niemieckich miastach to przelecę bez jakiejkolwiek nalepki .....
Dobrze rozumiem???

DEKRA podaje że naklejki już od 79zł wysyłka poleconym jeśli chcesz kurierem +20zł
A na wykazie widzę że we wszystkich miastach już obowiązuje EURO4 więc naszymi superbolidami nie wiadymy :) chyba że nie rozumiem po niemiecku

Rodzaje nalepek ekologicznych
W zależności od stopnia czystości spalin pojazdu wyróżnia się trzy rodzaje nalepek ekologicznych:

zielona

żółta (od 2015 nie uprawnia do wjazdu do stref ekologicznych)

czerwona (od lipca 2014 nie uprawnia do wjazdu do stref ekologicznych)

Więcej
2017/03/13 10:50 #43633 przez swbr

OSK OLAF napisał: www.dekra.pl/Map/4

Nie jestem pewien czy dobrze z opisu zrozumiałem, ale jeśli mam np euro1 lun euro 2 to nie mogę wjechać praktycznie do żadnego z miast z wykazu. Ale jeśli nie mam zamiaru jeździć po niemieckich miastach to przelecę bez jakiejkolwiek nalepki .....
Dobrze rozumiem???

DEKRA podaje że naklejki już od 79zł wysyłka poleconym jeśli chcesz kurierem +20zł
A na wykazie widzę że we wszystkich miastach już obowiązuje EURO4 więc naszymi superbolidami nie wiadymy :) chyba że nie rozumiem po niemiecku

W zależności od stopnia czystości spalin pojazdu wyróżnia się trzy rodzaje nalepek ekologicznych:

zielona

allegro.pl/plakietki-ekologiczne-ekologi...e7-a01e-6c3be5bbf0c8

Więcej
2017/03/13 10:53 #43634 przez swbr

Załoga Tarpaniątka napisał: Zjazdy jakie was interesują jeśli chodzi o ekowinietę to zjazdy z autostrad czy innych dróg, w obrębie miast gdzie obowiązują ekowiniety. W innych miejscach tego nie spotkacie. Jak będziecie planować trasę, to po prostu poszukajcie na DEKRA czy TUV niemieckim, w jakich miastach obowiązuje i tam na zjazdach się pilnujcie. Resztą głowy sobie nie zawracać.

Za 5 E mam sobie d... tym zawracać ?

Więcej
2017/03/13 11:19 #43635 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

swbr napisał:

Dobrze rozumiem???

zielona

Fakt ale czemu na stronie DEKRY cena 79zł ?
Czy to nie jakiś przekręt? Tablice rejestracyjne też sprzedaje :)

Więcej
2017/03/13 11:23 - 2017/03/13 11:25 #43636 przez swbr

OSK OLAF napisał:

swbr napisał:

Dobrze rozumiem???

zielona

Fakt ale czemu na stronie DEKRY cena 79zł ?
Czy to nie jakiś przekręt? Tablice rejestracyjne też sprzedaje :)

Cena w DE to 5e - więc ta cena to w miarę normalna a czemu Dekra ma tyle ? Na niemieckiej stronie widziałem opłatę za druk maszynowy ponad 30 E - może dlatego ?
Ostatnio zmieniany: 2017/03/13 11:25 przez swbr.

Więcej
2017/03/24 19:44 - 2017/03/24 19:46 #43745 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Chyba nie sądzicie, że kupienie naklejki to wszystko ? Wasz numer rejestracyjny, wraz z informacjami dotyczącymi normy zostanie wpisany do niemieckiej bazy danych...

Z ciekawostek ( ostatnio miałem trochę jeżdżenia po kilku krajach UE). Zdjęcie z dzisiaj w okolicach Stuttgartu. Wg googlemaps Umwelt zona obejmuje również autostrady. W rzeczywistości obejmuje wszystko po za nimi. Każdy zjazd z autostrady w okolicach Stuttgartu oznaczony jest w ten sposób:

Oznacza to, że jeśli nie macie zielonej plakietki, to nie możecie ( nie powinniście pod groźbą kary i odholowania) zjechać na tym zjeździe.

W sumie zastanawia mnie, czy tak samo nie było z obwodnicą Wiednia w zeszłym roku. Przewijał się temat, że dostawczakami nie można, tylko osobowymi. A może chodziło o wszystko po za autostradą? Nie wiem, nie jechałem tamtędy.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2017/03/24 19:46 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2017/03/24 23:02 #43746 przez BarkASY team

BarkASY team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Świat schodzi na psy

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008