Koszty wyjazdu.

Więcej
2017/03/25 06:48 #43747 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Załoga Tarpaniątka napisał: Chyba nie sądzicie, że kupienie naklejki to wszystko ? Wasz numer rejestracyjny, wraz z informacjami dotyczącymi normy zostanie wpisany do niemieckiej bazy danych...

Z ciekawostek ( ostatnio miałem trochę jeżdżenia po kilku krajach UE). Zdjęcie z dzisiaj w okolicach Stuttgartu. Wg googlemaps Umwelt zona obejmuje również autostrady. W rzeczywistości obejmuje wszystko po za nimi. Każdy zjazd z autostrady w okolicach Stuttgartu oznaczony jest w ten sposób:

Oznacza to, że jeśli nie macie zielonej plakietki, to nie możecie ( nie powinniście pod groźbą kary i odholowania) zjechać na tym zjeździe.

W sumie zastanawia mnie, czy tak samo nie było z obwodnicą Wiednia w zeszłym roku. Przewijał się temat, że dostawczakami nie można, tylko osobowymi. A może chodziło o wszystko po za autostradą? Nie wiem, nie jechałem tamtędy.

I z czego robić problem - za 28 zł masz plakietkę na zawsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/03/25 20:57 - 2017/03/25 20:59 #43752 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Chyba dalej nie zrozumiałeś problemu.

Wszystkie Umweltzony jakie są w DE są już zielone ( czerwonych i żółtych - czyli przejściowych, NIE MA, chyba tylko jeszcze gdzieś pod Ulm widzialem w tym roku żółtą i to by się pokrywalo z googlemaps). Twoje auto Euro 4 nie posiada. Zatem zapomnij o zielonej nalepce. Dostaniesz co najwyżej żółtą. Pomoże ona w tym momencie w czymś ?

Czyli wracamy do punktu wyjścia. Chcesz naklejkę ( bo Ci na niej zależy) i (zakładam) że chcesz to zrobić na legalu, to niestety ale musisz podnieść normę swojego samochodu. Jak ? To już zależy od silnika, zasobności portfela itd.

Dodam tylko, że lepiej zostać przyłapanym bez naklejki, niż z naklejką a nie spełniając normy. Wtedy kara jest sporo wyższa.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2017/03/25 20:59 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2017/03/26 07:43 #43757 przez swbr

Załoga Tarpaniątka napisał: Chyba dalej nie zrozumiałeś problemu.

Wszystkie Umweltzony jakie są w DE są już zielone ( czerwonych i żółtych - czyli przejściowych, NIE MA, chyba tylko jeszcze gdzieś pod Ulm widzialem w tym roku żółtą i to by się pokrywalo z googlemaps). Twoje auto Euro 4 nie posiada. Zatem zapomnij o zielonej nalepce. Dostaniesz co najwyżej żółtą. Pomoże ona w tym momencie w czymś ?

Czyli wracamy do punktu wyjścia. Chcesz naklejkę ( bo Ci na niej zależy) i (zakładam) że chcesz to zrobić na legalu, to niestety ale musisz podnieść normę swojego samochodu. Jak ? To już zależy od silnika, zasobności portfela itd.

Dodam tylko, że lepiej zostać przyłapanym bez naklejki, niż z naklejką a nie spełniając normy. Wtedy kara jest sporo wyższa.

Nie wiem o czym mówisz - Poldek z 1994 - Pb- wysłałem ksero dowodu - przysłali legalną zieloną.

Więcej
2017/03/26 19:10 #43760 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

No to jestem w szoku, bo żaden Poldek tak na prawdę nie spełniał Euro 4 :blink:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2017/03/27 00:18 #43763 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

@swbr
Kupowałeś tą tańsza wersję na allegro czy tą droższą na stronie DEKRA?

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Więcej
2017/03/27 10:32 #43764 przez swbr

C.H. Robinson Teresin Team napisał: @swbr
Kupowałeś tą tańsza wersję na allegro czy tą droższą na stronie DEKRA?

To jest ta sama naklejka tylko Dekra zdziera za pośrednictwo - musiałem wysłać ksero dowodu bo oni rozliczają się z tego z W.Komunikacji a wysyłka paczkomatem z granicy.

Więcej
2017/03/27 10:38 #43765 przez swbr

Załoga Tarpaniątka napisał: No to jestem w szoku, bo żaden Poldek tak na prawdę nie spełniał Euro 4 :blink:

Zielona nalepka - przysługuje wszystkim autom z silnikiem o zapłonie iskrowym (benzynowym) spełniającym normę Euro 1 lub nowszą, których pierwsza rejestracja odbyła się nie wcześniej, niż 01.01.1993 roku,

Więcej
2017/03/27 11:33 #43766 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Dokładnie jak SWBR pisze. W przypadku benzyny i "nowszych" Polonezów nie ma problemu z zieloną naklejką.

Więcej
2017/04/24 20:11 #43889 przez Jogurciki

Jogurciki odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

to co w takim razie zrobić jeżeli mam poloneza z 1992r? Jeżeli w Niemczech nie zjeżdżam do dużego miasta to jakoś to ogarniemy, a francja? Chcieliśmy do paryża jechać? Raczej będziemy jechać bardziej darmowymi drogami niż płatnymi autostradami, tam są potrzebne jakieś normy spalin (w Francji) ?

Jak w Hiszpani?

Więcej
2017/04/25 11:05 #43893 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Wg moich informacji, na ten moment winiety obowiązują na terenie miast Paryża, Lyonu, i Lille w godzinach 8 - 20, reszta winiety nie wymaga.

Co do DE, to sprawdź miasta do których chcesz wjechać bo jeśli zamierzasz nie zjeżdżać z autostrady to winiety nie potrzebujesz, zresztą nawet byś jej nie dostał bo łapią się tylko benzyniaki zarejestrowane od 1993 roku a diesle jeszcze później więc kwestia przejazdu przez DE masz z głowy :)

Nie wiem jak z ES bo jeszcze nie doszedłem do tego etapu.

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008