Koszty wyjazdu.

Więcej
2017/04/25 12:00 #43894 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Jakiś czas temu @Michał Raj udostępnił na Fejsbuku Złombola trasy północną i południową bez opłat. Posiedziałem trochę nad trasą południową i wyszło mi takie coś:
goo.gl/maps/Pn6RmGMkf6t
Ktoś z Was jest w stanie się wypowiedzieć jak mniej więcej będzie to wyglądać jeżeli chozi o odcinki płatne?

I jescze jedna sprawa, jak z Waszego doświadczenia wygląda kwestia LPG we Niemczech, Francji i Hiszpanii, pierwszy raz jadę z podtlenkiem i nie wiem na co się przygotować.

Sorry za post pod postem.

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/04/25 12:43 #43895 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

C.H. Robinson Teresin Team napisał: Jakiś czas temu @Michał Raj udostępnił na Fejsbuku Złombola trasy północną i południową bez opłat. Posiedziałem trochę nad trasą południową i wyszło mi takie coś:
goo.gl/maps/Pn6RmGMkf6t
Ktoś z Was jest w stanie się wypowiedzieć jak mniej więcej będzie to wyglądać jeżeli chozi o odcinki płatne?

I jescze jedna sprawa, jak z Waszego doświadczenia wygląda kwestia LPG we Niemczech, Francji i Hiszpanii, pierwszy raz jadę z podtlenkiem i nie wiem na co się przygotować.

Sorry za post pod postem.

Pierwszy odcinek Mulhouse - Besancon bezpłatną to 2h,36 , autostradą 1,27 + 10 Eu - warto ?
Besancon - Boredeaux goo.gl/maps/zR8DdtFU36u 729 km, 8,29 h + 12,10 E lub 703 km, 9,46 h bez opłat.
Bordeaux - Noja 413km. 4,20h, + 17,85 E lub 502 km 06h17 + 14,85 E.
Nie ma żadnego problemu z LPG.

Więcej
2017/04/25 13:00 #43898 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Ok, czyli w zasadzie od granicy z DE lepiej lecieć płatną A36, tu się nie ma co zastawaiać

Odcinek Besancon - Bordaux to też bez wątpliości wersja bez opłat (rozumiem, że to jest dokładnie ta opcja wrzucona przez Ciebie w linku)
Tam zaznaczyłeś A36 aż do Beaune, ona też tam jest płatna czy lepiej pojechać przez Dole w kierunku N70?

Co do ostatniego odcinka to po samych cyferkach trudno wywnioskować, możesz wrzucić linki do obu tras lub ewentualnie podzielić się doświadczeniem jeżeli z tych dróg korzystałeś?

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Więcej
2017/04/25 13:07 #43899 przez Jogurciki

Jogurciki odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Jest gdzieś strona gdzie są opisane stacje LPG w których miejscach w europie są?

Więcej
2017/04/25 13:18 #43900 przez swbr

C.H. Robinson Teresin Team napisał: Ok, czyli w zasadzie od granicy z DE lepiej lecieć płatną A36, tu się nie ma co zastawaiać

Odcinek Besancon - Bordaux to też bez wątpliości wersja bez opłat (rozumiem, że to jest dokładnie ta opcja wrzucona przez Ciebie w linku)
Tam zaznaczyłeś A36 aż do Beaune, ona też tam jest płatna czy lepiej pojechać przez Dole w kierunku N70?

Co do ostatniego odcinka to po samych cyferkach trudno wywnioskować, możesz wrzucić linki do obu tras lub ewentualnie podzielić się doświadczeniem jeżeli z tych dróg korzystałeś?

Z viamichelin nie da się wkleić linków - wpisz punkty przelotowe i masz koszty autostrad.

Więcej
2017/04/25 13:20 #43901 przez swbr

Jogurciki napisał: Jest gdzieś strona gdzie są opisane stacje LPG w których miejscach w europie są?

Jest tego mnóstwo na Androida - www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-inst...e+lpg+europa+android
Podziękowali: Jogurciki

Więcej
2017/05/16 12:09 #44039 przez SkazaniNaŁadę

SkazaniNaŁadę odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Znalazłem ciekawe informacje nt unikniecia wysokich kosztow przejazdu. Wedlug informacji na tej stronie, jadą od północy można zmieśćić sie w 28EUR. Podane są też aktualne opłaty za inne odcinki, tunele i mosty.
about-france.com/tourism/no-tolls-routes.htm
Jest też podobna strona o opłatach w Hiszpanii
about-spain.net/travel/map.htm#no-tolls

Więcej
2017/05/20 01:22 #44074 przez Pierwszaki

Pierwszaki odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

wiesz jeszcze zależy pod którą klasę cie weźmie polda pod 1 trucka może pod 2 lub 3 a lublin żuk nysa na bank 3 klasa więc ceny będą inne ja często po fr lata masterką wejkamą i raz pod 2 klasę podchodzę raz pod 3
trzeba mieć i kasę w ręku i kartę a czasem też nie chyta naszych kart i już żaba ma problem i ci albo wystawi credito lub nie
żaby to pojebany kraj ten pierwszy odcinek jeszcze można autostradą ta jak napisałeś ale reszte to ja np będę robił landem bo te są dobre drogi

Więcej
2017/05/22 10:40 #44093 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

stacje LPG możesz ściągnąć z netu i wgrać jako punkty poi do nawigacji

Więcej
2017/05/23 13:24 - 2017/05/23 13:28 #44109 przez BartCom Team

BartCom Team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Jeśli chodzi o autostrady we Francji, to my ominiemy je razem z Tobą, jeśli pozwolisz, Gniotsa?
Tylko że my jedziemy na LPG... Nie będzie problemu z dostępnością poza autostradami?

Do Paryża nie zamierzamy jechać. Zresztą, skoro na Pragę trzeba przynajmniej kilka dni, jak zwiedzić Paryż w jeden dzień?

Czerwona Strzała - Polski Fiat 125p 1600 OHV
Więc gaz do dechy...
Ostatnio zmieniany: 2017/05/23 13:28 przez BartCom Team.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008