Koszty wyjazdu.

Więcej
2017/08/23 09:44 #45316 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Podobną trasą pojechaliśmy w 2015 na Stelvio do campingu nad Jeziorem Bodeńskim. Minusy wg mnie:
- słaba droga w PL
- winieta na Czechy
- do Pragi dojeżdżamy wieczorem/w nocy więc nawet jeżeli zwiedzanie to i tak do rana trzeba czekać.

Natomaist przez Niemcy jedziemy bez opłat a sama odległość to jakieś 20 - 30km więcej.

Widzę, że liczycie do Besancon, my ntomiast pierwszy nocleg przewidujemy w Montlucon, kawałek dalej. Hotel Ibis za 35e, za pokój, przy samej traie bez opłat. Stamtąd jest 370km do Bordeaux i kolejne 250 do San Sebastian, po drodze między tymi miastami dwa campingi złombolowe więc końcówkę można totalnie na leniwca zaliczyć.

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/08/23 09:56 #45318 przez skoda suchego

skoda suchego odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Te 1600km budzi w nas lekki stres. Jest nas dwójka w aucie, komfort średni. Ale Wasza idea mi się podoba. Red bule i inne pobudzacze w ruch i może faktycznie doczłapiemy się za wami do Ibis Hotel ;-) Planujemy w piątek już pojawić się na starcie, jeśli wy również, to zdążymy szczegóły obgadać.

Więcej
2017/08/23 10:30 #45319 przez C.H. Robinson Teresin Team

Robimy wszystko żeby być w piątek na late night check-in :)
Z doświadczenia wiem , że taki dystans na pierwszą dobę to pryszcz, później jest tylko trudniej. Po starcie jest adrenalina i tak dalej więc sił spokojnie wystarczy żeby do tej 3 - 4 rano jechać, złapać trochę drzemki i spokojnie za dnia dojechać do celu. Nocleg w hotelu zamiast campingu pozwala na regenrację (jeden oczywiście pije mniej :) ), i potem to już tempo spacerowe.

Podziękowali: skoda suchego

Więcej
2017/08/23 10:42 #45320 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

skoda suchego napisał: Wraz z ekipą Szczerbatki myślimy o tej waszej trasie. Wrzucę ich propozycję alternatywną, co o tym sądzicie? czasowo tak samo ale mniej km: www.google.pl/maps/dir/Katowice/Praga,+C...7.237829!2m1!2b1!3e0

Tylko ,że dojdzie 10 E za winietę i czeskie suszarki + remont ich autostrady.
Podziękowali: skoda suchego

Więcej
2017/08/23 11:15 #45321 przez ZłomBOLKI

ZłomBOLKI odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Hej słuchajcie,...

tak z innej beczki...bo nie wiem co zrobić z takim fantem...chcemy mieć pierwszy camping we Frankfurcie (dokładnie - CAMPINGPLATZ MAINKUR) i teraz się zastanawiam czy jest sens...bo żeby tam wjechać, może się okazać, że będziemy potrzebowali eko winiety (dekra - 79 zł pocztą idzie), a przez inne główne miasta nie będziemy przejeżdżać. Jak sprawdzałam na google maps, to niby jest ten camping przed granicami miasta, ale może różnie bywać. I teraz pytanie...kupować i jechać, czy popier....i jechać dalej, bo czytam, że w pierwszy dzień to najwięcej się kilometrów robi....

Dodatkowo pytanie - jedziemy przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Włochy, Austrię i Słowację (mówię już tutaj o trasie powrotnej) - mam kupować na te kraje winiety?

Proszę, nie bijcie mnie, po prostu wolę się dopytać, nawet błahych spraw....pewnie gdzieś to już było na forum, ale tu jest tyle wątków... :(

Lina

Więcej
2017/08/23 11:24 #45322 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Francja - autostrady płatne na bramkach. niektóre bramki tylko karta kredytowa, szczególnie nocą. w niektórych miastach winieta ekologiczna crit-air - właściwie nie do przejścia temat ze złombolowozami
Hiszpania - opłaty na bramkach, gotówka, karta
Włochy - jak wyżej
Austria - Winieta do kupienia na granicy (10 EUR)
Słowacja - winieta do kupienia przez internet - eznamka
Oczywiście mówimy wszędzie o autostradach. na drogach lokalnych brak opłat przeważnie.
Podziękowali: ZłomBOLKI

Więcej
2017/08/23 11:33 #45323 przez ZłomBOLKI

ZłomBOLKI odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Dzięki za pomoc!
Autostrady we Francji u nas na pewno odpadają. Będziemy jechać jedynie bezpłatnymi. W innych krajach raczej również :)

A co sądzisz o tych Niemcach?

PauLina

Więcej
2017/08/23 11:37 #45324 przez Rezerwat Przygody

Rezerwat Przygody odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Wasz wybór. Co mogę Ci więcej powiedzieć? ;)
My w drogę "tam" jedziemy bardziej widokowo. W sensie przez Lazurowe Wybrzeże, wracać będziemy przez Niemcy (musimy być na niedzielę w Krakowie). Niby nie jest potrzebna plakietka na autostrady, ale jak coś się wydarzy i trzeba będzie zjechać to co? Zamówiliśmy plakietkę z Dekry i ją nakleimy teraz na autko.

Więcej
2017/08/23 11:41 #45325 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu.

Więcej
2017/08/23 11:48 #45326 przez C.H. Robinson Teresin Team

Rozszerzając temat:
Francja - crit-air - czyli ekowinieta to póki co kilka miast, m.in. Paryż, obowiązuje w godzinach 8 - 20 na terenie miasta, żaden z campingów złombolowych nie znajduje się w strefie eko.
Hiszpania - płatność na bramkach, miechlin mi pokazał koszty od granicy do Noja na poziomie kilku euro w jedną stronę więc nie ma co się zastanawiać i szukać dróg alternatywnych
Włochy - autosatrdy płatne, zwłaszcza na północy kraju, wcale nie tanie. Płatność kartą to za każdym razem loteria (przynajmniej ja tak zawsze miałem), gotówką bez problemu.
Austria - Winieta, kupisz, łatwo, szybko i przyjemnie na stacji beznynowej jeszcze przed granicą.
Słowacja - e-winieta, kupisz też na stacji benzynowej jeszcze przed granicą, podajesz tablice rejetracyjne i trafiasz do systemu. Pamiętaj też, że e-winieta obowiązuje tylko na wybranych drogach więc jak wiesz co chcesz zobaczyć to spokojnie sobie ułożysz drogę bez opłat.
Niemcy - ekowinieta, my odpuściliśmy ale tylko dlatego, że nie zamierzamy zatrzymywać się w DE, całość objeżdżamy autostradami. Na Waszym miejscu pewnie bym kupił tą naklejkę ale zamiast od DEKRY to na allegro za 29pln, wiem, że są ałogi tu na forum, które korzystały z tej tńszej opcji i wszystko było ok.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008