Ubezpieczenie zdrowotne?

Więcej
2017/05/22 15:15 #44101 przez ZłomBOLKI

ZłomBOLKI stworzył temat: Ubezpieczenie zdrowotne?

Cześć!
W tym roku startujemy pierwszy raz w rajdzie i przeszukałam forum odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego.
Czy ktoś jakieś w tym roku będzie ogarniał dla siebie, już myślał nad tematem albo korzystał w poprzednich edycjach?
Chodzi o takie dodatkowe, typowo na wakacje.

Jeśli gdzieś się temat w tym roku pojawił, to sorki za zawracanie głowy.

Pozdrawiam,
Jedyna Kobieta w Teamie - Lina ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/22 15:33 #44102 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

Kartę EKUZ lepiej mieć niż nie, ale słyszałem już różne historie z jej honorowaniem.
Grzmiący Rydwan w ubiegłym roku polecał Signal Iduna , mają wygodny konfigurator online.
Ale w sytuacji krytycznej najlepszym ubezpieczeniem i tak może okazać się ...

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: ZłomBOLKI

Więcej
2017/05/22 15:37 #44103 przez ZłomBOLKI

ZłomBOLKI odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

Dzięki za odpowiedź.
Może w późniejszym czasie ktoś coś jeszcze doda od siebie ;)
Lina.

Więcej
2017/05/22 16:58 #44104 przez swbr

swbr odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

ZłomBOLKI napisał: Cześć!
W tym roku startujemy pierwszy raz w rajdzie i przeszukałam forum odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego.
Czy ktoś jakieś w tym roku będzie ogarniał dla siebie, już myślał nad tematem albo korzystał w poprzednich edycjach?

Pozdrawiam,

EKUZ bo to się należy za darmo - można też www.polisaturystyczna.pl/porownaj/

Więcej
2017/05/22 22:11 - 2017/05/22 22:12 #44105 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

swbr napisał:

ZłomBOLKI napisał: Cześć!

Pozdrawiam,

EKUZ bo to się należy za darmo - można też www.polisaturystyczna.pl/porownaj/

Corocznie na wyjazd wykupuję dodatkową polisę. Wysokość jest uzależniona od wielu czynników, ale jeśli nie uprawia się sportów extr. to wychodzi około 50-60zł za osobę na miesiąc. Mam gwarancję leczenia na miejscu i transportu do kraju. Jeśli będziesz potrzebować podam numer do mojej znajomej ubezpieczycielki
Ostatnio zmieniany: 2017/05/22 22:12 przez OSK OLAF.

Więcej
2017/05/23 11:57 #44107 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

Ja zawsze brałem dodatkowe ubezpieczenie. EKUZ daje Ci poczucie bezpieczeństwa ale pamiętaj, że dzięki tej karcie jesteś traktowany jako obywatel danego kraju, czyli np. jeżeli we Francji standardowa wizyta w ramach publicznej służby zdrowia jest płatna ileś tam euro to i Ty będziesz musiał to zapłacić bo zostaniesz potraktowany jako obywatel Francji. Karta EKUZ nie uwzględnia transportu medycznego czy zwłok do kraju, który do tanich nie należy.
Ja zawsze biorę ubezpieczenie turystyczne w którymś z towarzystw i zawsze robię sobie i swoim załogantom dodatkowe wyłącznie na uszczerbek na zdrowiu powstały po spożyciu :)
Koszt nie jest duży, w zeszłym roku dzieliłem to na trzy rózne polisy 1x Europa + 1x Świat (ze względu na Tunezję) + 1x Europa i za 3 osoby zapłacłem coś około 200zł. W tym roku sama Europa więc koszt znacznie niższy a głowa spokojna :)

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Więcej
2017/05/25 19:24 #44133 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

Ja zawsze biorę dodatkowe. Zwykle PZU Wojażer. W zeszłym roku ze względu na Tunezję wykupiłem pakiet ochronny także na sytuacje typu zamach terrorystyczny (po dłuższym wypytywaniu okazało się, że standardowe ubezpieczenia podróżne nie pokrywają kosztów leczenia związanych ze zdarzeniami klasyfikowanymi jako akty terroru czy choćby kosztów leczenia po udziale w nieplanowanym, przypadkowym mordobiciu). Ale to już nie jest 50-60 zł tylko kilkakrotnie wyższa stawka. Ale jakby co człowieka nie oskubią w szpitalu z kilkudziesięciu tysięcy euro w razie najgorszego. Teraz niby lajt kierunek, ale jak życie pokazuje nawet pójście na jarmark bożonarodzeniowy czy inny koncert może nieść ryzyko.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2017/07/05 05:35 #44445 przez Kuciak

Kuciak odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał: Kartę EKUZ lepiej mieć niż nie, ale słyszałem już różne historie z jej honorowaniem.
Grzmiący Rydwan w ubiegłym roku polecał Signal Iduna , mają wygodny konfigurator online.
Ale w sytuacji krytycznej najlepszym ubezpieczeniem i tak może okazać się ...

Na pierwszym Złombolu 2014 Grzmiący Rydwan brał chyba ubezpieczenie PZU Wojażer z tego co pamiętam. Ja mogę polecić Warta Travel, z nart we włoskim Livigno to nawet mnie przywieźli do Polski karetką. :D Wygodniej się jechało niż autokarem, pilot w ręce i szeroki wybór filmów do oglądania, wygodna pozycja leżąca dla pasażera w aucie. ;-) No i na sygnale omijaliśmy zwężki związane z kontrolą przesiewową na granicach, a to był okres napiętej sytuacji z uchodźcami w grudniu 2015. Reasumując polecam podróż karetką z Warty. :D

Kuciak
(ekipa Grzmiący Rydwan 2014-2015, Grzmocący Rydwanik 2016)
Podziękowali: ZłomBOLKI

Więcej
2017/07/05 12:20 #44454 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

Ty to jesteś w czepku urodzony :) ha, ha ha ...
Ja złamałem bark w Loret i gniotłem się przez 48h w starym fiacie do domu,
co prawda kombi ale jednak nie było pilota i filmów tylko ketonal czy coś mocniejszego z hiszpańskiego szpitala.
Nie powiem, PZU Wojażer potem wszystko ładnie zwrócił nawet z nawiązką, dlatego ich też można polecać ale
NAJLEPIEJ NIE KORZYSTAĆ ! Po prostu trzeba być ostrożnym zawsze i wszędzie .

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2017/07/05 13:11 #44458 przez ZłomBOLKI

ZłomBOLKI odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie zdrowotne?

Dzięki.
Sprawdzałam Wojadżera i na 4 osoby, bez bagażu ubezpieczonego (bo się tak zastanawiam czy ubezpieczać), z OC i NW i rozszerzonym assistance wychodzi 400 zeta, więc bez tragedii ;)

Lina.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008