Złombol ciężarówka !

Więcej
2017/06/12 23:53 #44243 przez DoCelu

DoCelu stworzył temat: Złombol ciężarówka !

Witam
Mam takie pytanie czy w tym roku jakaś z ekip wybiera sie jakąś cieżarówką ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/06/17 21:20 #44277 przez KatoFuriaty

KatoFuriaty odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

W zeszłym roku wielu typowało na mnie ( dzięki :) ) ale koszty mnie przerosły. Przepisy o Ruchu Drogowym w UE też nie pomagają w podjęciu takiej decyzji.

Więcej
2017/06/18 08:20 #44282 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Chyba najłatwiej jednak autobusem, bo wtedy koszty dzielą się na więcej osób. A w razie (tfu tfu, odpukać) jakiejś większej awarii, koszty naprawy czy holowania ciężarówki/autobusu są naprawdę niebagatelne. Zdaje się, że kilka lat temu gdyński Ikarus miał problem z kołem i przyjazd holownika oraz naprawa wyniosły kilka tysięcy (a to było niby tylko jedno koło...).

https://www.facebook.com/seba.jacko
https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF
Złombol 2018 - OSK OLAF
Złombol 2019 - OSK OLAF

Więcej
2017/06/18 11:01 #44283 przez KatoFuriaty

Autobusem jak najbardziej. Ja bym celował w Autosana H9, 2 - 3 kierowców z kategorią D, 15 osób. Można i więcej ale trzeba pamiętać im więcej ludzi tym więcej problemów. Pasażerowie w takim złombolowozie to raczej zbieranina różnych osób z przypadku.

Więcej
2017/12/26 16:44 - 2017/12/26 16:48 #46245 przez dexterek

dexterek odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Witam wszystkich! Jestem zarażony narazie od strony teoretycznej przez członka rodziny, który w tym roku był z Wami w Hiszpanii. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego na wyjazd autem ciężarowym jest tak rzadko spotykany na Złombolu? Wydaje się bowiem, że koszta choćby paliwa nie są wielokrotnie większe, niż w przypadku np Żuka czy innego auta, które zabiera na pokład 6-7 osób. Samo uszykowanie auta też nie wygląda na totalnie odbiegające od normy, zważywszy, że niejednokrotnie jadą osobówki warte po 20tys i więcej. Oczywiście rozumiem, że większość stanowią pojazdy znacznie tańsze, niemniej jednak brak ciężarówek zastanawia, tym bardziej, że ilość załóg oscyluje już w granicach 350.

Mi przyszedł do głowy pomysł, by się wybrać w nadchodzącym roku właśnie ciężarówką, Star 200/244/744 z kabiną brygadową bądź IFA W50 na przykład ze straży pożarnej z NRD.
Ostatnio zmieniany: 2017/12/26 16:48 przez dexterek.

Więcej
2017/12/26 17:12 - 2017/12/26 17:13 #46246 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Do kosztów wyjazdu dolicz też opłaty drogowe dla pojazdów ciężarowych - te wszystkie viatoll'e itp.

Ja cały czas czekam, aż ktoś pociśnie Roburem :)

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Ostatnio zmieniany: 2017/12/26 17:13 przez Gniotsa Nie Łamiotsa.

Więcej
2017/12/26 17:17 - 2017/12/26 17:20 #46247 przez dexterek

No właśnie, i tu się pojawia kolejne pytanie. Jak wygląda sprawa viatolli w przypadku auta specjalnego? W tym przypadku pożarniczego? Gdzieś na forum wyczytałem, że w Austrii na przykład nie jest wymagana ekowinieta i nie obowiazują żadne inne ograniczenia co do starych pojazdów, jeśli są to pojazdy specjalne.

A co do robura, to też nie jest to głupie auto, choćby ze względu na wagę. Ale w wersji wieloosobowej, to już chyba tylko na zdjęciach można zobaczyć...
Ostatnio zmieniany: 2017/12/26 17:20 przez dexterek.

Więcej
2017/12/26 17:57 #46248 przez KatoFuriaty

dexterek napisał: No właśnie, i tu się pojawia kolejne pytanie. Jak wygląda sprawa viatolli w przypadku auta specjalnego? W tym przypadku pożarniczego? Gdzieś na forum wyczytałem, że w Austrii na przykład nie jest wymagana ekowinieta i nie obowiazują żadne inne ograniczenia co do starych pojazdów, jeśli są to pojazdy specjalne.

A co do robura, to też nie jest to głupie auto, choćby ze względu na wagę. Ale w wersji wieloosobowej, to już chyba tylko na zdjęciach można zobaczyć...

O ile pojedziemy przez Austrię - raczej wątpię. Kolejny problem z ciężarówkami to Tacho, obowiązkowy dla pojazdów powyżej 3,5 t DMC

Więcej
2017/12/26 18:07 #46249 przez dexterek

Nie jest to do końca prawda. Jeżeli auto fabrycznie nie ma tachografu, np. Star, to wtedy może jechać bez. A nawet jeśli miało, to rejestracja jako specjalny dopuszcza możliwość, by jezdzić bez tacho. Choć ręki za to uciąć nie dam.

Więcej
2017/12/26 18:27 #46250 przez DoCelu

DoCelu odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Tacho przy jeździe na codzień potrzebne w ciężarowych powyżej 7,5 dmc poniżej jazda jak osobówka ;)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008