Złombol ciężarówka !

Więcej
2017/12/27 23:58 #46281 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Nawet był o to zakład (tu link) ...

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/12/28 00:28 #46282 przez DoCelu

DoCelu odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Panowie do 7,5 dmc nie trzeba rejestrować , powyżej tacho musi być i nie ma żadnego problemu jak kolega siądzie bo tez jedzie prywatnie twoim autem , nie jedziecie zarobkowo ! Przepisy są takie same w całej uni , mam transport wiec na bieżąco jestem ;))

Więcej
2017/12/28 01:17 #46283 przez dexterek

dexterek odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

zgadzam się z kolegą @DoCelu. Przepisy dotyczące transportu drogowego są takie same w całej Unii, a jeżeli tak się zdarzy, że będzie wyjazd przez inne kraje, to śmiem twierdzić, że przepisy w tych krajach będą bardziej liberalne.
co do lotu Wilgą czy innym samolotem z bloku wschodniego, to delikatnie mówiąc, pomysł uważam za dość osobliwy. I nie chodzi tu o same kwestie logistyczne, czy pogodowe. W kwestii bezpieczeństwa zgadzam się akurat z pomysłodawcą, że wilga jest bezpieczniejsza niż prezydenckie BMW, ale zdaje się, że lotnikom zostaje odebrana największa frajda Złombolu, czyli integracja, bo chyba nic bardziej nie integruje, jak wspólna sprawa. I nie piszę tu o dzieciakach, tylko o usunięciu awarii jeśli się komuś coś przydarzy. Bo nie wyobrażam sobie nie zatrzymać się i nie zapytać, czy pomóc. A bardzo często po wspólnej naprawie jest wspólna wódka i wspólni znajomi. Bo trzeba pamiętać, że im więcej kumpli, tym łatwiej w życiu.
Wyjazd autobusem? ja bym nigdy tego nie zaryzykował, ze względu na ryzyko awarii. Rzeczą oczywistą jest fakt, iż przebiegi w autobusach są rzędu nawet i miliona kilometrów. Zużycie zawieszenia, skrzyni biegów, silnika czy każdego innego układu jest na pewno znaczące, a sprawdzenie i przygotowanie autobusu do Złombolu idzie w tysiące złotych, tylko po to, żeby tego autobusu użyć raz w roku. o zużyciu paliwa nie wspomnę, tak jak o kategorii D, którą trzeba posiadać by jechać.
Uważam natomiast, że kolega @DoCelu postępuje najbardziej racjonalnie. Chce jechać autem relatywnie tanim, naprawdę ekonomicznym, jeśli chodzi o ciężarówki i bardzo łatwym do ewentualnej naprawy, nawet w warunkach polowych, no i z przebiegiem może 100tys km, co na ciężarówkę jest niczym.
Ja chcę się szarpnąć na 744 z tych samych powodów, co kolega @DoCelu. Dość ekonomicznie, łatwo i prosto, choć zakup i przygotowanie auta będzie na pewno bardziej bolało, niż 742 kolegi @DoCelu. Jednak mam również inne plany związane z 744, więc nie zakladam, że tylko Zlombol bedzie głównym celem zakupu.

Więcej
2017/12/28 09:01 #46284 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

dexterek napisał: co do lotu Wilgą czy innym samolotem z bloku wschodniego, to delikatnie mówiąc, pomysł uważam za dość osobliwy.

Bo cały Złombol jest przecież "normalny"? ;D
Każdemu z nas coś nie do końca chyba kontaktuje pod głowicą... tyle, że daje to bardzo pozytywny efekt.
Co do integracji - wydaje mi się, że mogłaby być całkiem udana przyjmując po prostu inną formę.
Odbiór załogi z lotnisk i transport na camping przez załogi "naziemne", dowóz np. paliwa, większość bagażu też podróżowałaby pewnie drogą lądową.
A fotki z powietrza złomboli w trasie... pozamiatałyby temat ;-)

dexterek napisał: Wyjazd autobusem? ja bym nigdy tego nie zaryzykował, ze względu na ryzyko awarii.

Na Nordcapp pojechał i dojechał Autosan oraz Ikarus (miejski!).
Pojechali nie dla tego, że było to łatwe, wygodne i bez ryzyka - podejrzewam że wprost przeciwnie.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2017/12/28 09:59 #46285 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Dwa autobusy były na Nordkapp, Autosan H9 i Ikarus 260.
Przepisy dotyczące czasu pracy kierowców na ten moment w całej Unii są takie same, jedynie Holendrzy kombinują żeby wprowadzić tacho na busy do 3,5t ale to pewnie jeszcze chwilę potrwa.

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Więcej
2017/12/28 10:18 #46286 przez dexterek

Pisząc, że lot Wilgą uważam pomysł za dość osobliwy, nie uważałem, że bezsensowny czy wręcz głupi. Fotki faktycznie byłyby niesamowite, a sama logistyka nawet dość łatwa do zorganizowania. Zdaje się też, że pomysłodawca miał już wszystko przemyślane, gdzie będzie lądował, którędy leciał i gdzie zakupi paliwo. I bardzo dobrze, bo wyglądało to profesjonalnie a nie jak pomysł bohatera mocnego w gębie po 3 piwkach. Szkoda też, że nie doszło to do skutku, choć zdziwiony nie jestem.
Świetnie, że wyprawa na Nordkapp Autosanem i Ikarusem się powiodła. To było naprawdę godne podziwu. Jednak zdaje się, że był też przypadek, kiedy Ikarus miał jakieś problemy z kołem i skończyło się kosztami z choinki i holownikiem. Nie chcę, by ktoś uważał, że nie jestem zwolennikiem różnych niekonwencjonalnych pomysłów, mam jednak wrażenie, że powstaje pewna znacząca dysproporcja pomiędzy pomysłami a realnym wykonaniem. Wilgi, Mewy, autobusy, w wątku o samolocie pojawiały się i inne pojazdy, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, jadą skody, polonezy, maluchy, wartburgi, żuki czy inne honkery, w 99% przypadków, i tylko dlatego, że jednak każdy chce bezproblemowo i w miarę tanio dojechać. i trudno się temu dziwić, to bardzo racjonalne podejście. A autobus czy jakaś rzadka ciężarówka? Każdy będzie kibicował, ale sam by nie pojechał, co widać po zestawieniu załóg, na rząd 1,5tyś pojazdów w całym cyklu Złombolu było kilku większych odmieńców.
Dlatego też uważam, że wyprawa starem jest teoretycznie zbliżona do żuków, polonezów czy honkerów, bo wybieramy się nie po to, żeby stać i grzebać cały tydzień, tylko żeby dojechać na miejsce i wrócić.
kolego @gniotsa: masz rację, każdy z nas ma chyba coś nie do końca w porządku w głowie, ale jak napisałeś, daje to bardzo pozytywny efekt:)

Więcej
2017/12/28 12:39 #46289 przez C.H. Robinson Teresin Team

C.H. Robinson Teresin Team odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Ikarusowi trilex ciachnął wentyl, holownik przyjechał ale na szczęście miał właściwy na wymianę, aczkolwiek był to prawdobodobnie najdroższy wentyl do Ikarusa na świecie :)

2015 - OSP Teresin - Żuk A07 - Passo dello Stelvio, Włochy
2016 - BONDAR Team - Lublin II - Hammamet, Tunezja
2017 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Noja, Hiszpania
2018 - C.H. Robinson Teresin Team - Skoda Favorit - Sithonia, Grecja
2019 - C.H. Robinson Teresin Team - Lublin III - ?

Więcej
2017/12/28 15:02 #46290 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

dexterek napisał: A autobus czy jakaś rzadka ciężarówka?

Star z takim napędem też jest rzadką ciężarówką na trasie liczącej kilka tysięcy kilometrów i ryzyko chyba nie jest mniejsze od jazdy Autosanem czy Ikarusem.

https://www.facebook.com/seba.jacko - https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF #09
Złombol 2018 - OSK OLAF #822
Złombol 2019 - OSK OLAF #59
Złombol 2020 - OSK OLAF #

Więcej
2017/12/28 15:49 #46291 przez dexterek

podzwonione, popisane, porozmawiane, poczytane i ustalone: Star 744 z silnikiem t359e o mocy 170km (ten sam motor w 1142), czyli uturbiona wersja s359m choćby ze stara 200, osiąga prędkość ponad 120km/h. W aucie jest tylko 5 biegów do przodu, więc ostatni wrzuca się dopiero przy mniej więcej 80km/h. Niżej podobno trudno, bo zadusza to silnik. Spalanie w granicach 20litrów przy prędkości ponad 100km/h. Silnik 4ct107, który kolega @DoCelu ma w 742 jest zdecydowanie za słaby. Nie trzeba jednak tlumaczyć, że 120 Starem to wręcz śmierć w oczach. Auto z zabudową brygadową można właściwie uważać za dużego pikapa. 8 osób, 2 tony na pakę i 120km/h.
I tu pojawiają się dwie, na maxa ważne kwestie:
1. Jeżeli zakupione auto bedzie miało na tabliczce dmc powyżej 7,5tony to katastrofa. Obowiązek założenia tachografu i jazda na 4ce, bo na 5ce jedzie powyżej 80km/h. Wtedy cały pomysł jest... wiadomo jaki.
2. jeden z rozmówców powiedział mi tez, że jeżeli pojazd ma zabudowę brygadową, to jego prędkość maksymalna wedle przepisów wynosi 50km/h. Nie chce mi się w to za bardzo wierzyć, ale może i tak jest. Czy komuś coś na ten temat wiadomo?
Na koniec kwestia, którą poruszył kolega @Bombadil: zgadzam się, że to rzadka ciężarówka, nawet na polskich drogach, jednak wiele rozwiązań pochodzi z rodziny Starów 200. Mam w straży 266 i już nas chyba niczym nie zaskoczy.

Więcej
2018/01/25 10:46 #46783 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Złombol ciężarówka !

Dzieje się! :)
Na liście zgłoszonych załóg jest prawdziwa "Gwiazda" ("Star" ;-) ), nie żaden tam celebryta...

zlombol.pl/twoj-profil/7963-agrodex-rally-team

Szacun!

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008