Ubezpieczenie/ assistance na wyjazd

Więcej
2017/08/03 11:13 #44826 przez Żukołaki

Żukołaki odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie/ assistance na wyjazd

Ja w tamtym roku znalazłem ogłoszenie tutaj na forum , ktoś wrzucił do olxa chyba,że jest gość co za darmo pomaga w rejestracji.
Podałem mu swoje dane i po tygodniu czy dwóch przyszła karta. Potem robi się przelew na ich konto.
Co do holowania to był zapis,że jak się auto zepsuje to najbliższy warsztat, jeśli warsztat w 3 dni nie naprawi auta to przywożą do Polski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/08/04 08:26 #44854 przez Niesponsorowani

Niesponsorowani odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie/ assistance na wyjazd

Najprościej i najszybciej bedzie zapisać się do grupy "ADAC po polsku" na fb i kontaktować sięz Tomkiem poprzez priv.

www.facebook.com/groups/357753694601690/

Więcej
2017/08/06 10:24 - 2017/08/06 10:25 #44885 przez Pędzące Ślimaki

Pędzące Ślimaki odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie/ assistance na wyjazd

Najprościej i najszybciej bedzie zapisać się do grupy "ADAC po polsku" na fb i kontaktować sięz Tomkiem poprzez priv.

www.facebook.com/groups/357753694601690/

Dzięki za tipa, napisaliśmy wiadomość i czekamy na kontakt.
Ostatnio zmieniany: 2017/08/06 10:25 przez Pędzące Ślimaki.

Więcej
2017/08/06 11:24 - 2017/08/06 11:27 #44888 przez Pędzące Ślimaki

Info z dzisiejszej rozmowy z Panem Tomaszem z grupy ADAC na FB:

Witam, niestety ale od 1.8.17 rejestrację w adac mozna zrobic tylko na adres w Niemczech.
Nie ma znaczenia gdzie auto jest zarejestrowane i na kogo zarejestrowane ubezpieczenie jest imienne nie na konkretne auto. Nawazniejsze to posiadac niemiecki adres do korespondencji, oraz konto z którego adac pobiera należnoś, konto moze byc juz polskie.

Podczas próby skorzystania z serwisu pracownik ADAC może poprosić o kartę członkostwa w ADAC, także mimo braku obowiązku rejestracji auta na daną osobę, w praktyce ubezpieczeniem ADAC przeważnie może posłużyć się tylko użytkownik auta, posiadający kartę (chyba, że pracownik ADAC nie skontrolowałby karty, wtedy teoretycznie możliwość zgłoszenia serwisu może pójść na konto jakiejkolwiek osoby posiadającej ADAC, która wystosuje zgłoszenie).
Ostatnio zmieniany: 2017/08/06 11:27 przez Pędzące Ślimaki.

Więcej
2017/08/07 15:07 #44918 przez Złomiarze

Złomiarze odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie/ assistance na wyjazd

A wiecie może czy ten adres tylko do korespondencji, czy w razie potrzeby samochód musi być odtransportowany na adres niemiecki, czy możliwy jest transport do Polski? Dla mnie to ubezpieczenie brzmi aż za dobrze i cały czas szukam gdzie jest haczyk

Więcej
2017/08/07 21:04 #44921 przez Niesponsorowani

Niesponsorowani odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie/ assistance na wyjazd

Jeżeli auta nie da się naprawić do 3 dni możemy skorzystać z auta zastępczego do 7 dni. Jeżeli auta nie da się naprawić bądź jest to nieopłacalne wtedy auto zostanie odholowane na adres podany przy rejestracji. W naszym przypadku bez problemu dało się zarejestrować kartę na Polskę (czas oczekiwania na kartę do 4 tygodni) więc i holowanie będzie do Polski. Wśród uczestników są osoby, które mają a nawet korzystały z ADAC.

Więcej
2017/08/07 21:59 #44925 przez Pędzące Ślimaki

Niesponsorowani napisał: Jeżeli auta nie da się naprawić do 3 dni możemy skorzystać z auta zastępczego do 7 dni. Jeżeli auta nie da się naprawić bądź jest to nieopłacalne wtedy auto zostanie odholowane na adres podany przy rejestracji. W naszym przypadku bez problemu dało się zarejestrować kartę na Polskę (czas oczekiwania na kartę do 4 tygodni) więc i holowanie będzie do Polski. Wśród uczestników są osoby, które mają a nawet korzystały z ADAC.

Domniemuję, że zdążyliście na starych zasadach, tj. przed 01.08. Po tym terminie adresem rejestracji jest adres niemiecki, więc ta zasada może się odnosić właśnie do tego adresu. Ale o to dokładnie nie pytaliśmy, także można to jeszcze zweryfikować.

Więcej
2017/08/08 08:34 #44932 przez AQ GARAGE

AQ GARAGE odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie/ assistance na wyjazd

Orientujecie się jak to jest z zarejestrowaną kartą. Czy przy odnawianiu ubezpieczenia trzeba będzie podawać adres niemiecki, czy zostanie stary- polski? Na ten rok już mam odnowione- okres ubezpieczenia od 01.08.2017 do 31.07.2018 i zastanawiam się jak to będzie przy kolejnym odnowieniu.

Więcej
2017/08/08 18:57 #44952 przez Pędzące Ślimaki

AQ GARAGE napisał: Orientujecie się jak to jest z zarejestrowaną kartą. Czy przy odnawianiu ubezpieczenia trzeba będzie podawać adres niemiecki, czy zostanie stary- polski? Na ten rok już mam odnowione- okres ubezpieczenia od 01.08.2017 do 31.07.2018 i zastanawiam się jak to będzie przy kolejnym odnowieniu.

Niestety nie, trzeba zapytać na tej grupie FB, z której dostaliśmy INFO.

Więcej
2017/08/10 22:48 #45020 przez OSK OLAF

OSK OLAF odpowiedział w temacie: Ubezpieczenie/ assistance na wyjazd

kilka dni temu dzięki uprzejmości mojego kolegi, który przebywa na terenie DE rejestrowałem się w ADAC. Podał mój polski adres, na który ma przyjść karta i dane do przelewu za ubezpieczenie. Potwierdzenie rejestracji otrzymałem na polski nr telefonu. Może koledze z fb o którym mowa znudziła się działalność charytatywna w załatwianiu kart ubezpieczenia. Potwierdzę jak otrzymam kartę do ręki.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008